Archiwum | Szkolenia

kodołamacz logo

Tags: , , , ,

Zawody Przyszłości: sprawdź swoje predyspozycje i zostań programistą

Dodany 16 czerwca 2017 przez admin

Kodołamacz.pl w partnerstwie z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na bezpłatne warsztaty z programowania. Wszyscy, którzy chcą zdobyć jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów lub zwiększyć swoje kompetencje i konkurencyjność na rynku pracy, będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności już 24 czerwca br. w Warszawie.

Polski rynek pracy, podobnie jak rynki zagraniczne, na bieżąco reaguje na zmiany związane z rozwojem technologii. Programowanie to jedna z umiejętności, która otwiera nowe możliwości, zwiększa atrakcyjność na rynku pracy oraz gwarantuje wysokie zarobki. Według najnowszych statystyk zapotrzebowanie na programistów systematycznie zwiększa się z roku na rok – w Polsce deficyt ekspertów w tej dziedzinie sięga blisko 50 tysięcy. W odpowiedzi na potrzeby rynku Kodolamacz.pl wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej organizuje specjalne, bezpłatne warsztaty podczas których będzie można dowiedzieć się na czym polega praca programisty lub badacza danych oraz sprawdzić swoje predyspozycje niezbędne do wykonywania tych zawodów. Uczestnicy sobotniego spotkania dowiedzą się również jakie możliwości daje intensywny program szkoleniowy – bootcamp organizowany w ramach innowacyjnego projektu Kodołamacz.pl. Zajęcia poprowadzi zespół trenerski  złożony z doświadczonych programistów.

Warsztaty odbędą się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ul. Rektorskiej 4 w Warszawie,  24 czerwca 2017 roku. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy: http://kodolamacz.pl/zawodyprzyszlosci/.

Warsztaty Zawody Przyszłości podzielone są na 4 ścieżki:

FRONT-END: mogą wziąć w nim udział nawet początkujący. Uczestnicy samodzielnie zbudują aplikację randkową, która będzie działać zarówno na komputerze, jak i telefonie.

PYTHON: to także warsztat dla początkujących, skierowany do tych którzy zastanawiają się nad karierą w IT. Uczestnicy poznają podstawy Pythona oraz stworzą prostą grę przy użyciu biblioteki PyGame.

FULL-STACK: to spotkanie dla tych, którzy już znają już podstawy programowania . Podczas warsztatów uczestnicy zaprogramują konsolową grę w kółko i krzyżyk oraz napiszą do niej testy w metodyce TDD (Test-Driven Development).

DATA SCIENCE: uczestnicy zobaczą jak wygląda praca z dużymi zbiorami danych. Dowiedzą się jak dane oczyścić, przefiltrować, pogrupować i połączyć, aby w końcu móc je zwizualizować i przygotować prosty wykres na spotkanie zarządu.


Agenda wydarzenia:

9:00 – 10:15 Rynek pracy w 2018 roku
10:30 – 15:00 Jak zbudować własną aplikację randkową z AngularJS i zawstydzić Tindera?, cz. I poziom 0
10:30 – 15:00 Moja pierwsza gra w Pythonie z użyciem PyGame, cz. I poziom 0
10:30 – 15:00 Kółko i krzyżyk z Test-Driven Development, cz. I poziom 1
10:30 – 15:00 Jak badacz bada dane mu dane?, cz. I poziom 1
12:30 – 13:00 Przerwa na lunch

13:00-15:00          Jak zbudować własną aplikacje randkową z AngularJS i zawstydzić Tindera?, cz. II

13:00-15:00         Moja pierwsza gra w Pythonie z użyciem PyGame, cz. II

13:00-15:00         Kółko i krzyżyk z Test-Driven Development, cz. II

13:00-15:00         Jak badacz bada dane mu dane?, cz. II

 

Więcej na stronach:

http://kodolamacz.pl/zawodyprzyszlosci/

www.facebook.com/kodolamacz

Organizator: kodolamacz.pl

Komentarzy (0)

Tags: , ,

Office 365: Nowa seria szkoleń dla pracowników SMB

Dodany 02 października 2016 przez admin

Microsoft oraz firma extendo.pl postanowiły zorganizować kolejny cykl webinariów skierowany do pracowników sektora małych i średnich przedsiębiorstw.  Mimo, że i tym razem webinaria będą traktowały o nowoczesnych rozwiązaniach dla biznesu, ich forma oraz docelowa grupa (a właściwie grupy) uczestników będą zupełnie inne.

Poprzedni cykl szkoleń o nazwie Podnieś swoje kwalifikacje w 5 krokach, który odbywał się od listopada 2015 do stycznia 2016, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wówczas zgłosiło się ponad 550 chętnych.

Tematyka webinariów

Poszczególne odcinki będą nawiązywały do konkretnych obszarów działalności firmy i odnosiły się do codziennych spraw i problemów pracujących tam osób. Każde webinarium będzie też dostosowane formą prezentacji i komunikacji do danej .

Webinarium dla administratorów i pracowników działów IT

Dział IT jest pierwszym, który musi się zmierzyć z perspektywą wdrożenia nowych rozwiązań, dlatego też pierwszy odcinek będzie właśnie dla niego. Podczas szkolenia, prezenterzy wyjaśnią  z czym z perspektywy IT wiąże się wdrożenie rozwiązań chmurowych i jak będzie wyglądało późniejsze zarządzanie nim. Pokażą, jakie funkcjonalności są oferowane dla administrowania usługą, m.in. pod kątem bezpieczeństwa, nadzoru, kontroli oraz zarządzania dostępem. Wyjaśnią też strukturę samej usługi oraz najważniejsze cechy licencjonowania.

Webinarium dla kadry zarządzającej

Kadra zarządzająca jest pojęciem bardzo ogólnym oraz różni się w zależności od wielkości i struktury firmy. Z perspektywy webinarium będą to osoby zarządzające zespołami i działami, podejmujące kluczowe decyzje w firmie, jak również właściciele i członkowie zarządów. Podczas spotkania, zaprezentowane zostaną funkcjonalności ułatwiające zarządzanie, nadzór oraz weryfikację działań swoich pracowników, jak również możliwości stałej kontroli nad działalnością firmy.

Webinarium dla pracowników sprzedaży i marketingu

W tej części cyklu prezenterzy skupią się na funkcjonalnościach, które ułatwią kontakt i współpracę z klientami, pomogą lepiej prowadzić działania sprzedażowe i marketingowe oraz zwiększą efektywność tych działań. Zaprezentują rozwiązania pomagające handlowcom w ich pracy w dobie wymaganej dużej mobilności oraz oczekiwań klientów, aby wszystko było załatwiane błyskawicznie.

Webinarium dla pracowników produkcji i rozwoju

W tym odcinku nie będą pokazane funkcjonalności do zarządzania produkcją, gdyż od tego są np. systemy ERP. Zaprezentowane będą rozwiązania, które mogą te procesy wspomóc i pomóc w znalezieniu nowych rozwiązań, które przyspieszą rozwój firmy.

Webinarium dla pracowników HR, sekretariatów i administracji

Ważną kwestią dla pracowników HR i administracji jest m.in. łatwe i skuteczne propagowanie informacji w firmie. Muszą oni mieć pewność, że komunikaty zarządu, informacje o ważnych wydarzeniach, zmianach w firmie muszą dotrą do wszystkich zainteresowanych. Podczas webinarium przedstawione zostaną metody skutecznego „zaopatrywania” pracowników w niezbędną im wiedzę, np. w postaci stałego dostępu do materiałów szkoleniowych oraz funkcji weryfikacji ich popularności i przydatności.

Bezpłatna rejestracja

Szkolenia będą prowadzone przez Internet w formie prezentacji wideo. Wszystkie webinaria będą całkowicie bezpłatne, a uczestnictwo w nich – nieograniczone – jedna osoba będzie mogła wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń. Start jest planowany na koniec października, a kolejne webinaria będą się odbywały w 2-tygodniowych odstępach.

Aby uczestniczyć w webinarium, trzeba będzie się zarejestrować na specjalnie utworzonej w tym celu stronie www, co zajmie maksymalnie 5 minut. Jednorazowo będzie można się zarejestrować na dowolną ilość szkoleń. Po rejestracji zostanie wysłana wiadomość email z dostępem do uczestnictwa w webinarium. Każdy z odcinków będzie trwał ok. 1,5h, przy czym 1h będzie poświęcona na prezentację, a kolejne 0,5h na dyskusję i pytania uczestników – zarówno w formie czatu, jak i dyskusji na żywo.

Rejestracja na szkolenia: www.webinaria-online.pl

Źródło: extendo.pl

Komentarzy (0)

Tags: , , ,

Praca grupowa nad dokumentami w firmie

Dodany 08 stycznia 2016 przez admin

Bezpłatne szkolenia dla biznesu. Praca grupowa nad dokumentami w firmie. Dowiedz się jak usprawnić działania zespołu!

Umiejętność pracy w grupie jest doceniana przez menedżerów oraz właścicieli zarówno małych firm, jak i korporacji. Praca zespołowa pozwala podnieść wydajność działań oraz szybciej osiągnąć ustalone założenia. Wiążą się z nią liczne trudności, które mogą negatywnie wpłynąć na realizację celów. Co zrobić, by przezwyciężyć pojawiające się przeszkody? To proste. Odpowiedzią jest kilka cennych wskazówek, sugestii oraz wszechobecna, nowoczesna technologia.

Praca w zespole posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Dobrze zorganizowana, może być doskonałą metodą angażującą pracowników. Wymaga jednak wiedzy o organizacji działań w grupie. Jej brak może przynieść więcej strat niż korzyści. Wśród zalet pracy zespołowej wymienia się:

– wyższą efektywność działań pracowników,

– szybszą realizację celów,

– zdobycie ciekawych doświadczeń,

– budowę więzi między ludźmi.

Praca w zespole ma wydobywać z pracowników ich najlepsze cechy i podnosić zaangażowanie we wspólnie realizowanych zadaniach. Należy jednak wspomnieć, że praca zespołowa często sprawia problemy organizacyjne, które są związane z rozproszeniem odpowiedzialności, złym przekazem informacji oraz nieprawidłową delegacją zadań.

Już 13 stycznia odbędzie się bezpłatne szkolenie organizowane przez Microsoft oraz extendo.pl o nazwie Praca grupowa nad dokumentami w firmie. Dowiedz się jak usprawnić działania zespołu! Szkolenie wchodzi w skład cyklu szkoleń Podnieś swoje kwalifikacje w 5 krokach, które realizowane jest od listopada 2015 roku.

Podczas najbliższego szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość poznania metod efektywnej współpracy w zespole, organizacji zadań oraz podziału obowiązków. Specjaliści przedstawią jak łatwo można wykorzystać dostępną technologię, by praca nad dokumentami stała się wydajniejsza i sprawniejsza.

Darmowe szkolenie odbędzie się 13 stycznia 2016 roku w godz.10.00-11.00. Realizowane jest online. Szkolenie dedykowane jest pracownikom sektora MŚP.

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie www.webinaria-online.pl.

Komentarzy (0)

Darmowe szkolenia biznesowe dla firm organizowane przez Microsoft i extendo.pl

Dodany 26 października 2015 przez admin

26 października br. rozpoczęła się rejestracja chętnych na cykl bezpłatnych szkoleń biznesowych pod nazwą „Podnieś swoje kwalifikacje w 5 krokach. Poznaj proste tricki i metody jak poprawić swoją organizację pracy, usprawnić komunikację ze współpracownikami, planować owocne spotkania z klientami i skutecznie zarządzać czasem”. Cykl 5 szkoleń tematycznych będzie realizowany online.

Szkolenia realizowane są przez Microsoft i extendo.pl. Ich celem jest przedstawienie pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw możliwości oraz sposobów na podniesienie jakości swojej pracy. Organizatorzy szkoleń za główny cel stawiają sobie edukowanie rynku. Pokazanie im prostych sztuczek, które mogą przynieść wymierne rezultaty.

Szkolenia skierowane są do pracowników firm z działów sprzedaży, obsługi klienta, administracji, ale również do kadry zarządzającej. Są one całkowicie bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

Pierwsze szkolenie będzie miało miejsce już 18 listopada 2015 roku.

Cykl składa się z pięciu bloków tematycznych:

  1. Jak organizować spotkania z klientami, by zapewnić sobie sukces (18 listopad 2015, godz. 10.00)
  2. Obieg informacji w firmie. Usprawnij komunikację między pracownikami (2 grudnia 2015, godz. 10.00)
  3. Jak poprawić organizację swojej pracy i działać efektywniej (16 grudnia 2015, godz. 10.00)
  4. Praca grupowa nad dokumentami w firmie (13 stycznie 2016, godz. 10.00)
  5. Sprawne i efektywne zarządzanie firmą (27 stycznia 2016, godz. 10.00)

Zapis na szkolenia możliwy jest pod adresem www.webinaria-online.pl

Liczba miejsc jest nieograniczona.

Komentarzy (0)

comarch logo

Tags: , ,

Comarch realizuje na terenie woj. śląskiego projekt bezpłatnych szkoleń skierowany do mikro firm

Dodany 22 kwietnia 2014 przez admin

Comarch realizuje na terenie woj. śląskiego projekt bezpłatnych szkoleń skierowany do mikro firm ( w tym samozatrudnionych).

 W ofercie znajdują się tematy szkoleń obejmujące zakresem wszystkie strategiczne obszary funkcjonowania rozwijającej się innowacyjnej firmy. Profil szkoleń oferowanych w projekcie dostosowany jest do potrzeb osób zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii komunikacyjno-informatycznych ( m.in. obszary: programowanie, analiza danych, bazy danych), zarządzania firmą, marketingu, finansowania inwestycji.

Szkolenia pozwalają przyśpieszyć i oszczędzić na procesie podnoszenia kwalifikacji pracowników mikro firm z terenu tego województwa.

Czas realizacji: od kwietnia 2014 do czerwca 2015.

Informacje: www.akademia.slaska.comarch.pl

Kontakt: akademia.slaska@comarch.pl

Komentarzy (0)

comarch logo

Tags: , , ,

Bezcenna wiedza i prawie 3000 zł dla każdego przedsiębiorcy

Dodany 06 listopada 2013 przez admin

Ruszyła zakrojona na szeroką skalę akcja „Ekspert Chmury”, w ramach której każdy przedsiębiorca, pracownik oraz student może bezpłatnie zdobyć wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii informatycznych oraz prowadzenia firmy.

Kurs jest w całości dostępny przez Internet i składa się z jedenastu lekcji, opisujących najważniejsze procesy zachodzące w firmie (m.in. fakturowanie, promocja, obsługa prawna, księgowość, sprzedaż przez Internet, komunikacja z klientami). Autorzy prezentują, jak każdy z tych procesów może zostać uproszczony dzięki zastosowaniu chmury informatycznej.

Po odbyciu kursu uczestnik może przystąpić do krótkiego egzaminu, a po jego zaliczeniu otrzyma imienny certyfikat „Eksperta Chmury”.

Comarch_Ekspert Chmury

Jako liderzy rynku stale podejmujemy wyzwanie, jakim jest edukacja z zakresu cloud computingu. Dzięki atrakcyjnie przygotowanemu kursowi chcemy pokazać przedsiębiorcom, jak chmura informatyczna może pomóc im zautomatyzować powtarzalne procesy i w konsekwencji oszczędzić ich czas – mówi Paweł Regiec, dyrektor sprzedaży iComarch24.

„Ekspert Chmury” to kompendium wiedzy, z której bezpłatnie skorzystać może każdy uczestnik, a na podstawie zdobytych informacji będzie mógł świadomie wprowadzić usprawnienia we własnej firmie.

Organizatorem akcji jest krakowska firma Comarch, która dostarcza wiedzę przy współpracy ze swoimi partnerami (m.in. Availo, Freshmail). Autorzy przygotowali także cały pakiet bezpłatnych usług, które przedsiębiorcy mogą wykorzystać do przetestowania chmury w swojej firmie. Wartość bonusów, które można uzyskać w trakcie kursu, to prawie 3000 zł.

Szczegóły na stronie internetowej: www.Ekspert.iComarch24.pl

Źródło: Comarch

Komentarzy (0)

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING