Kategoria | Rozwiązania

Veeam wprowadza najbardziej skalowalne rozwiązanie w historii, które zwiastuje nową erę dostępności w biznesie

Dodany 22 listopada 2016 przez admin

Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), poinformowała  o udostępnieniu klientom na całym świecie pakietu Veeam Availability Suite 9.5. Najnowsza wersja rozwiązania Veeam została zaprojektowana z myślą o przedsiębiorstwach, które szukają sposobu na nieprzerwane prowadzenie działalności z wykorzystaniem środowisk zwirtualizowanych i technologii chmurowych.

Najnowsza wersja sztandarowego produktu Veeam, stanowiącego integralny element rozwiązania Veeam Availability Platform for the Hybrid Cloud, zapowiada nową erę skalowalności i wydajności w środowiskach korporacyjnych. Oferuje ona ponad 175 nowych funkcji, które zaprojektowano specjalnie z myślą o zwiększeniu elastyczności poprzez zagwarantowanie nieprzerwanej dostępności wszystkich procesów i aplikacji, bez względu na to, gdzie się znajdują – lokalnie czy w chmurze. Ponad 60 tysięcy klientów zarejestrowało się, aby być pierwszymi, którzy poznają nowe funkcje i ulepszenia dostępne w wersji 9.5. Wskazuje to na rosnącą liczbę inwestycji IT w nowoczesną pamięć masową, systemy hiperkonwergentne i chmurę hybrydową oraz potrzebę zapewnienia stałej dostępności tych nowych technologii.

Według niedawnego badania IDC, strategie ochrony danych opracowane pod kątem tradycyjnych środowisk typu klient-serwer nie spełniają już potrzeb ewoluujących modeli opartych o przetwarzanie danych w chmurze i środowiskach zwirtualizowanych. Z tego względu, że średni koszt godziny przestoju w typowym przedsiębiorstwie przekracza 100 tys. dolarów, firmy aktywnie poszukują rozwiązań, które mogą polepszyć wskaźniki czasu i punktu przywracania (recovery time and point objectives, RTPO), oraz zwiększyć efektywność, elastyczność i niezawodność swojej działalności.

„Pakiet Veeam Availability Suite zawsze był symbolem innowacyjności, a w miarę, jak przedsiębiorstwa adaptują się do bardziej zwirtualizowanej, chmurowej rzeczywistości, nasze podejście do gwarantowania dostępności przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku staje się punktem odniesienia dla całego rynku” – powiedział Peter McKay, prezes i główny dyrektor operacyjny w Veeam. „Ilość danych i liczba aplikacji działających w chmurze rośnie wykładniczo, a ja mogę z dumą stwierdzić, że wprowadzając Veeam Availability Suite 9.5 oferujemy zdecydowanie większą skalowalność, co umożliwia ochronę dziesiątek tysięcy maszyn wirtualnych i petabajtów danych”.

Z badań IDC wynika też, że rozwiązania Veeam pozwalają firmom chronić więcej procesów, niż rozwiązania innych producentów, określać w umowach SLA bardziej wyśrubowane wskaźniki dla większej liczby usług, a także częściej spełniać te kryteria. W rzeczywistości u ponad 90 proc. klientów Veeam wskaźniki RTPO są znacznie lepsze, a bezbłędnie realizowane zadania backupu występują niemal trzykrotnie częściej, niż w przypadku poprzednio używanego rozwiązania. Veeam Availability Suite 9.5 podtrzymuje tradycję oferowania najwyższej wydajności i niezawodności, a dzięki wprowadzonym ulepszeniom, które znacznie zwiększają skalowalność, doskonale spełnia potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw funkcjonujących bez przerw.

Najistotniejszymi nowościami w pakiecie Veeam Availability Suite 9.5 są:

 • Zwiększona skalowalność w środowisku korporacyjnym – Dynamiczny wzrost ilości danych i liczby usług IT zmusza firmy każdej wielkości do opracowania nowych strategii gwarantowania dostępności. Dzięki licznym ulepszeniom Veeam pomaga teraz przedsiębiorstwom wydajniej i skuteczniej skalować systemy, bez względu na wielkość środowiska, co umożliwia ochronę dziesiątek tysięcy maszyn wirtualnych i petabajtów danych
 • Pełna integracja z aktualnymi technologiami Microsoft, używanymi w centrach danych, takimi jak Windows Server 2016, Hyper-V 2016, serwer Nano oraz Storage Spaces Direct (S2D), którą nowy pakiet Veeam oferuje jako jedno z pierwszych rozwiązań na rynku. Dzięki niej firmy mogą zmodernizować swoją platformę chmury prywatnej oraz aplikacje korporacyjne.
 • Zaawansowana integracja z systemem ReFS, która oferuje większą wydajność przetwarzania dużych zbiorów danych, jednocześnie gwarantując ochronę kopi zapasowych oraz aplikacji o znaczeniu krytycznym.
 • Bezpośrednie przywracanie do Microsoft Azure. Umożliwia bezpośrednie przywracanie do chmury kopii zapasowych Veeam w ramach naszej strategii „Cloud First”, aby zoptymalizować alokację zasobów i zminimalizować koszty. To nowe rozwiązanie pozwala firmom przywracać lub przenosić do chmury maszyny wirtualne, serwery fizyczne i stacje końcowe oparte zarówno na systemie Windows jak i Linux.
 • Veeam Availability Suite 9.5 zapewnia stałą dostępność dla przedsiębiorstw funkcjonujących non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), poprzez integracje z korporacyjną pamięcią masową HPE, NetApp, Dell EMC, a teraz także Nimble Storage.
 • Rozwiązanie Veeam ONE 9.5 (część pakietu Veeam Availability Suite) pozwala przedsiębiorstwom oraz dostawcom usług wykorzystać zaawansowane raporty rozliczeniowe dla środowisk wirtualnych i infrastruktury backupu. Pomaga to oszacować koszt wykorzystania zasobów obliczeniowych i pamięciowych w organizacji lub w ramach świadczonych usług, a następnie rozliczać poszczególne działy albo klientów w zależności od wykorzystania zasobów.

Źródło: Veeam Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING