TogetherData stawia na consulting w reklamie

Dodany 07 grudnia 2017 przez admin

Na rynku debiutuje TogetherAudience. Nowa marka, będąca częścią Grupy TogetherData, położy fundamenty pod praktyczne wykorzystanie Data Intelligence (analizy danych) oraz Data-Driven Marketing (strategii marketingowej opartej o wyniki analizy). Tym samym Grupa kieruje do klientów z branży reklamowej i wydawniczej dedykowaną ofertę opracowaną przez zespół wyspecjalizowanych oraz doświadczonych ekspertów. 

Nowa marka będzie realizować pełne spektrum usług technologicznych oraz analitycznych, które będą przydatne w tworzeniu i prowadzeniu digitalowych kampanii marketingowych. Dzięki ekspertyzie technologicznej oraz doświadczeniu TogetherData, marketerzy oraz wydawcy korzystający z usług nowej marki będą mogli poznać realne możliwości Big Data i zastosować je w praktyce do swoich potrzeb.

Działania TogetherAudience będą koordynowane przez Pawła Mazurka (Managing Director) oraz Szymona Szmigla (Head of Commercial Sales). Mazurek pracował wcześniej m.in. dla RTB House, Cloud Technologies oraz OnAudience. Szmigiel z kolei w swojej karierze zawodowej współpracował m.in. z Wirtualną Polską, IAB Polska oraz Netsprint.

Powstanie nowej marki wpisuje się w światowe trendy. W badaniu PwC na potrzeby IAB Polska, 81 proc. firm zadeklarowało wykorzystywanie danych z narzędzi big data w swoich kampaniach marketingowych, a raport Instytutu McKinsey’a wskazuje, że przedsiębiorstwa, które ułożą prawidłowo puzzle z danych klientów, mogą liczyć na zwiększenie zysku nawet o 126 proc.

Z naszych obserwacji wynika, iż 2/3 marketerów rozumie konieczność zastosowania narzędzi big data, jednak lwia część z nich wciąż nie wie, jak poprawnie je zaimplementować. Na rynku wciąż brakuje umiejętności i budżetów – mówi Paweł Mazurek. – Chcemy to zmienić poprzez stworzenie swoistej synergii pomiędzy użytecznością gromadzonych danych, a kosztem i możliwościami ich obsługi.

TogetherAudience w swojej ofercie stawia na integrację danych klienta i łączenie usług. Nowa marka skoncentruje się na tworzeniu rozwiązań dedykowanych potrzebom oraz specyfice klienta, wykorzystujących szeroką paletę dostępnych na rynku metod i technologii, m.in. holistyczną analizę konsumenta czy wzbogacenie danych o informacje zewnętrzne. Jedną z głównych kompetencji firmy będzie indywidualny consulting obejmujący wyznaczanie strategii oraz profesjonalną analizę danych offline i online.

TogetherData to polska firma, która zajmuje się zintegrowanymi działaniami z zakresu analizy Big Data, w szczególności monetyzacją danych gromadzonych przez przedsiębiorstwa za pośrednictwem systemów BI, CRM, ERP czy firmowych aplikacji oraz wzbogacaniem ich o dane ze źródeł zewnętrznych. W ostatnich miesiącach spółka wprowadziła na rynek: WiseBots – inteligentne chatboty, usprawniające obsługę klienta oraz IQ OCR – narzędzie systematyzujące proces masowego skanowania dokumentów. W pierwszej połowie 2017 roku TogetherData wygenerowała rekordowe 4 miliony złotych zysku – 700 proc. więcej niż w całym zeszłym roku. W kwietniu br. firma otworzyła biuro w sercu Ameryki Łacińskiej – Brazylii. W planach jest także wejście na inne światowe rynki, w tym amerykański.

Źródło: TogetherData

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING