Kategoria | Rozwiązania

Riverbed rozpoczyna rewolucję sieciową wprowadzając rozwiązanie SD-WAN bazujące na technologii chmurowej

Dodany 19 maja 2016 przez admin

Riverbed Technology wykonała dziś ważny krok w kierunku zrewolucjonizowania sieci, wprowadzając rozwiązanie SD-WAN (programowo definiowana sieć WAN). SteelCentral oferuje całkowicie nowy sposób postrzegania sieci i infrastruktury w świecie o rosnącej roli technologii chmurowych. Wykorzystując wieloletnie doświadczenia z monitoringu sieci i aplikacji Riverbed dostarcza w pełni konfigurowalną platformę sieciowa dostosowaną do warunków oprogramowania, które z niej korzysta. Pełna elastyczność, skalowalność oraz gotowość na biznesowe wyzwania przy zachowaniu wysokiej wydajności, to realne cechy których oczekują klienci. A jeśli dodać że integracja z rozwiązaniami dostawców chmurowych AWS czy też Microsoft Azure  to kwestia paru minut wówczas pełna hybrydowość jest nie tylko realna ale i prosta.

Jeśli spojrzymy na rozwiązanie z perspektywy platformy sprzętowej to mamy do zastosowania pełen wachlarz urządzeń: bramki WAN, przełączniki LAN oraz punkty dostępowe Wi-Fi i choć służą one do innych zastosować w sieci to z perspektywy konfiguracji i integracji tworzą kompletna ofertę sprzętową zarządzaną centralnie z chmurowej konsoli z przyjaznym, intuicyjnym interfejsem graficznym. Taka oferta pozwala uprościć i przyspieszyć procesy instalacji, implementacji a także codziennej rekonfiguracji w rozległej, wielooddziałowej organizacji. Proste w zarządzaniu, łatwe w modernizacji ustawień czy polityk a przy pomocy centralnego interfejsu graficznego pozwaljące organizacjom płynnie dostosowywać się do wymogów świata cyfrowej transformacji.

„Rynek przechodzi przez jedną z największych transformacji w historii. Firmy coraz częściej sięgają po usługi cyfrowe, chmury i sieci hybrydowe”, powiedział Jerry M. Kennelly, prezes i dyrektor generalny Riverbed. „Niestety dotychczasowe podejście do sieci oparte o urządzenia do routingu, które są: mało elastyczne, podatne na awarie i trudne w zarządzaniu nie zmieniło się od ponad 20 lat. Wierzymy, że SteelConnect ma potencjał odmienić ten rynek i zmienić definicję sieci wielooddziałowej jaka znamy dziś”.

Analizy branżowe popierają tą teorię oraz wskazują ogromne zapotrzebowania na unowocześnienie podejście do sieci. Gartner przewiduje wzrost wykorzystania rozwiązań SD-WAN wśród przedsiębiorstw z obecnego poziomu (nieprzekraczającego 1%) do 30% do końca 2019 r[1]. Firma IDC przewiduje, że wartość światowego rynku SD-WAN wzrośnie z wartości poniżej 225 mln USD w 2015 r do ponad 6 miliardów USD w 2020 r[2].

 

Obserwujemy ogromne zainteresowanie technologią SD-WAN, podsycane zapewne złożonością chmur hybrydowych i połączeń miedzy nimi a także wynikającym z tego stopniem komplikacji sieciowych i kłopotów z ich zarządzaniem. Klienci oczekują przede wszystkim efektywnej infrastruktury i elastycznej platformy, która pomoże im uruchamiać – nowe aplikacje i usługi potrzebne w ich konkretnym biznesie”, podkreśla Brad Casemore, dyrektor ds. badań w IDC. „Riverbed ma świetną pozycję na kształtującym się rynku SD-WAN i dużą szansę na rynku sieci w dużych przedsiębiorstwach dzięki przełomowej ofercie SteelConnect”.

 

Prawdziwa programowo definiowana sieć

Rozwiązanie SteelConnect zostało stworzone, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom związanym z szybkim, sprawnym i bezpiecznym dostarczaniem aplikacji w sieciach hybrydowych. Za pomocą jednego kliknięcia można uruchomić połączenie do popularnych środowisk chmurowych poprzez utworzenie bezpiecznej bramy WAN w chmurze, a tym samym płynnie dodać wirtualny komponent o spójnej konfiguracji oraz wymaganiach technicznych zalecanych całej infrastruktury sieciowej przedsiębiorstwa.

Głównymi zaletami systemu są:

 • Ujednolicenie łączności i zarządzania: SteelConnect umożliwia dostęp poprzez programowo i aplikacyjnie definiowanej warstwy łączności, obejmującej WAN, zdalne firmowe sieci LAN i infrastrukturę sieci w chmurze przez wykorzystanie fizycznych i wirtualnych bram WAN, zdalnych przełącznikach LAN oraz punktów dostępu Wi-Fi.
 • Orkiestracja dopasowana do indywidualnych potrzeb firmy: SteelConnect umożliwia organizację i zarządzanie siecią w oparciu o parametry polityki dopasowane do priorytetów biznesowych firmy tj. aplikacje, użytkownicy, lokalizacja, SLA wydajności i wymagania bezpieczeństwa.
 • Zarządzanie jak w chmurze: Konsola SteelConnect to intuicyjny, graficzny interfejs umożliwiający sprawną obsługę ruchu w sieci. Operatorzy mogą zaprojektować każdy obszar sieci rozproszonych przed fizycznym wdrożeniem sprzętu.
 • Obsługa typu zero-touch umożliwia natychmiastowe wdrożenie urządzeń fizycznych do sieci bez konieczność wykonania prekonfiguracji na urządzeniu – urządzenie samo odnajduje konsole a następnie konfiguruje się według szablonu zdefiniowanego w konsoli.
 • Przekrojowy i dokładny wgląd w sieć: SteelConnect zapewnia całkowitą widoczność wszystkich użytkowników i urządzeń połączonych z siecią a tym samym płynnie uzupełnia informacje pozyskiwane z rozwiązań NPM oraz APM będące częścią Riverbed SteelCentralTM.

Rozwiązanie SteelConnect zawiera:

 • Konsola SteelConnect: Scentralizowany i wielopoziomowy portal, dostarczający intuicyjny i uproszczony system zarządzania ruchem zarówno w sieci w rozproszonych jak i środowiskach hybrydowych.
 • Brama SteelConnect: zestaw fizycznych i wirtualnych bramek WAN, dających dostęp do ujednoliconej łączności (typu punkt-punkt i full-mesh), możliwość wymuszenia globalnych zasad bezpieczeństwa i komunikacji w środowiskach lokalnych i chmurowych, obsługi typu zero-touch, automatycznego zarządzanie VPN, next-generation firewall oraz możliwości ochrony przed zagrożeniami.
 • Przełączniki SteelConnect i punkty dostępu SteelConnect: Linia zdalnie zarządzanych przełączników sieci LAN i punktów dostępowych Wi-Fi: wsparcie obsługi typu zero-touch, automatyczne i globalne wymuszanie zasad punktów dostępowych oraz całkowita widoczność podłączonych użytkowników i urządzeń.

Dostępność

Rozwiązanie SteelConnect jest dostępne dla klientów w Polsce i na całym świecie od maja 2016.

[1] Gartner, „Przewodnik rynkowy po SD-WAN”, grudzień 2015 r

[2] IDC, „Chmura i napęd a efektywność WAN, przejście do rozwiązania SD-WAN”, dokument nr US41101416, marzec 2016 r

Źródło: Riverbed

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING