Red Hat: lepsza automatyzacja chmur hybrydowych dzięki najnowszej wersji platformy Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes

Dodany 27 lipca 2021 przez admin

Red Hat Inc, największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o udostępnieniu rozwiązania Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.3 ― najnowszej wersji platformy do zarządzania środowiskiem Kubernetes klasy korporacyjnej. Rozwiązanie zostało zaprojektowane, aby zapewniać większą elastyczność w zarządzaniu środowiskami hybrydowymi i wielochmurowymi oraz ich skalowaniu. Wszystko to w ujednolicony i zautomatyzowany sposób. Zespoły ds. IT mogą teraz przyspieszyć realizację zadań związanych z zarządzaniem, ochroną i automatyzacją swoich chmur hybrydowych dzięki integracji z Red Hat Ansible Automation Platform i Red Hat Advanced Cluster Management. W ten sposób zyskują bardziej nowoczesne środowiska, gotowe do obsługi chmur hybrydowych.

Automatyzacja w tradycyjnych środowiskach i chmurach hybrydowych

 

Technologie chmury obliczeniowej wdraża się dziś równolegle z tradycyjną infrastrukturą, dlatego wiele przedsiębiorstw szuka możliwości integracji systemów sieciowych, pamięci masowej i zabezpieczeń. Ma to na celu minimalizację rosnącej złożoności zarządzania, która zawsze towarzyszy korzystaniu z oddzielnych narzędzi i strategii zespołów ds. IT. Integracja rozwiązań Red Hat Ansible Automation Platform i Red Hat Advanced Cluster Management ma na celu przyspieszenie automatyzacji i zwiększenie spójności pomiędzy natywnymi klastrami chmurowymi, maszynami wirtualnymi oraz tradycyjną infrastrukturą.

Gdy środowiska skonteneryzowane muszą łączyć się z tradycyjnymi środowiskami IT, Red Hat Advanced Cluster Management pozwala automatycznie uruchamiać instrukcje Ansible przed lub po newralgicznych etapach cyklu życia, takich jak tworzenie aplikacji i klastrów. Dzięki temu ułatwia się automatyzację zadań, takich jak konfigurowanie sieci, podłączanie aplikacji do baz danych, tworzenie równoważników obciążenia i zapór sieciowych oraz aktualizowanie systemów zgłoszeń do zarządzania usługami informatycznymi (ITSM).

Dzięki narzędziu Resource Operator for Red Hat Advanced Cluster Management — opartym na kontrolerze Kubernetes platformy Red Hat OpenShift, pozwalającym sprowadzić złożoną wiedzę operacyjną do postaci kodu — Advanced Cluster Management może korzystać z Ansible Automation Platform do efektywniejszego wykonywania zadań poza klastrem Kubernetes. W efekcie firmy uzyskują pojedynczy, zautomatyzowany przepływ pracy, który pozwala klientom na eksploatację środowisk Red Hat OpenShift równolegle do tradycyjnych systemów IT.

Ansible Automation Platform stale się rozwija — obecnie obejmuje ona już 7 milionów aktywnych węzłów Ansible i umożliwia rozszerzenie dostępnych możliwości o Red Hat Insights for Ansible Automation Platform. Wraz z tym rozwojem rośnie także potencjał rozszerzenia automatyzacji na więcej obszarów biznesowych. Takie rozwiązanie pozwala przedsiębiorstwom lepiej przygotować się na korzystanie z otwartego świata chmur hybrydowych, w którym usługi chmury publicznej, infrastruktura chmury prywatnej i tradycyjne zasoby IT łączą się, aby sprostać zmieniającym się celom biznesowym.

Elastyczne zarządzanie natywną infrastrukturą chmury i infrastrukturą tradycyjną przy mniejszej złożoności

Red Hat OpenShift to czołowa platforma Kubernetes, która stanowi kluczowy element w budowie sprawniejszej chmury hybrydowej. Red Hat Advanced Cluster Management pozwala przedsiębiorstwom na maksymalne wykorzystanie wdrożeń poprzez rozszerzanie i skalowanie klastrów Red Hat OpenShift — z dodatkowymi funkcjami zarządzania nowej generacji, takimi jak udostępnianie na zarządzanych klastrach, lokalnie, na samym sprzęcie (bare metal) i w chmurach publicznych, niezależnie od kompozycji środowisk IT.

Dzięki Red Hat Advanced Cluster Management 2.3 przedsiębiorstwa, które chcąc zmniejszyć złożoność zarządzania przy jednoczesnym zachowaniu zalet Kubernetes klasy korporacyjnej, mogą wykorzystać dodatkowe wsparcie dla importowania zarządzanych klastrów Kubernetes for Red Hat OpenShift on AWS (ROSA), a także klastrów OpenShift na serwerach IBM Power Systems. Wsparcie to stanowi rozwinięcie obsługiwanych zarządzanych klastrów Kubernetes for Red Hat OpenShift on IBM Cloud (ROKS), Microsoft Azure Red Hat OpenShift (ARO), Red Hat OpenShift Dedicated (OSD) oraz IBM System Z. Platforma obsługuje również udostępnianie lokalnych klastrów Red Hat OpenShift w Red Hat OpenStack — bezpośrednio z poziomu Red Hat Advanced Cluster Management.

Klienci mogą także bardziej efektywnie zarządzać klastrami poprzez ich wykrywanie i importowanie z witryny cloud.redhat.com, co pomaga w zarządzaniu bardziej zaawansowanymi funkcjami i eliminuje konieczność ręcznego importowania poszczególnych klastrów. Dzięki funkcji hibernacji klienci mogą również planować przechodzenie w stan hibernacji klastrów, które nie są używane, aby oszczędzać zasoby i lepiej zarządzać kosztami chmury.

Dzięki integracji Red Hat Insights for Red Hat OpenShift zespoły mogą również otrzymywać informacje o kondycji klastrów na potrzeby zarządzanej floty Red Hat Advanced Cluster Management oraz podejmować działania proaktywne i naprawcze na podstawie analiz dostarczanych przez telemetrię opartą na Red Hat OpenShift i specjalistyczną wiedzę firmy Red Hat.

Zaangażowanie firmy Red Hat w innowacje open source

Ponad dwie dekady wsparcia i współpracy w świecie rozwiązań open source czynią Red Hat Advanced Cluster Management w pełni otwartym rozwiązaniem, które opiera się na najbardziej aktualnych innowacjach projektów open source — w tym Argo CD, Open Policy Agent oraz Submariner.

  • OpenShift GitOps rozszerza możliwości Argo CD w obszarze zintegrowanej widoczności, co pozwala klientom podejmować świadome decyzje w należytej skali. Narzędzie OpenShift GitOps współpracuje ze zbiorami zasad Red Hat Advanced Cluster Management, aby zapewnić zgodność z przepisami i należytą konfigurację w odpowiedniej skali. To z kolei umożliwia usprawnienie procesów CI/CD przez dodanie możliwości rozwiązywania problemów z aplikacjami w widoku topologii wdrożonym przez Argo CD.
  • W wersji Technology Preview dostępna jest integracja z Submariner, która udostępnia rozszerzone możliwości sieciowe na potrzeby wielu klastrów, aby zmniejszyć złożoność wdrażania komponentów aplikacji i wymagań sieciowych w klastrach.
  • Szersze wsparcie produkcyjne dla Open Policy Agent/gatekeeper, z nowymi zbiorami zasad OPA/gatekeeper pozwala ponadto klientom na poprawę zgodności z przepisami i zarządzania konfiguracjami.

Wsparcie tego nowatorskiego, otwartego rozwiązania umożliwia zespołom operacyjnym IT lepsze utrzymanie zgodności i konfiguracji w ramach norm regulacyjnych, a także lepsze egzekwowanie zasad w celu zapobiegania naruszeniom. Co więcej, zespoły ds. IT mogą tworzyć zbiory zasad i przepływy zarządzania dostosowane do własnych potrzeb — a wszystko to w środowisku wspieranym przez Red Hat Advanced Cluster Management.

Dostępność

Platforma Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.3 zostanie udostępniona w najbliższych tygodniach.

Cytaty

Dave Lindquist, dyrektor generalny i wiceprezes ds. tworzenia oprogramowania w dziale Advanced Kubernetes Management firmy Red Hat:

„Aplikacje i usługi chmurowe nie są samotną wyspą. Musimy wspierać firmy tam, gdzie one działają w celu zniwelowania przepaści między tradycyjną infrastrukturą IT a natywnym tworzeniem w chmurze. Dzięki temu zespoły IT będą mogły skupić się na wprowadzaniu innowacji, a nie na próbach łączenia różnych technologii. Firma Red Hat potrafi łączyć te możliwości w ramach podejścia wykorzystującego środowisko GitOps, co pozwala przyspieszać i skalować modernizację. Teraz klienci mogą zautomatyzować cały stos od początku do końca: od klastra przez zbiory zasad i zarządzanie aż po wdrażanie aplikacji. Umożliwia to wyeliminowanie silosów i dalszą realizację strategii chmury hybrydowej na skalę całej organizacji”.

Tim Grieser, wiceprezes ds. badań w dziale Enterprise System Management Software firmy IDC”

„Dyrektorzy ds. informatycznych postrzegają narzędzia do automatyzacji i zarządzania konfiguracjami jako sposób na uzyskanie przewagi nad konkurencją dzięki szybkości i jakości. W związku z tym inwestycje nadal obejmują zarówno tradycyjne środowiska IT, jak i nowoczesne architektury aplikacji. W rzeczywistości oba te środowiska w ogromnym stopniu przyczyniają się do sukcesu firmy. Automatyzacja procesów technologicznych i koordynacja wielu procesów to zadania niezwykle ważne i coraz częściej wymagane, aby umożliwić zespołom ds. infrastruktury i operacji skalowanie w miarę wydłużania cykli dostarczania oprogramowania”. (Worldwide IT Automation and Configuration Management Software Market Shares, 2020: Moderate Growth Amid Pandemic Disruption, czerwiec 2021).

Źródło: Red Hat

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING