OVH udostępnia w Polsce usługę Public Cloud

Dodany 07 grudnia 2015 przez admin

OVH – największa europejska firma hostingowa – oficjalnie udostępniła w Polsce usługę Public Cloud, potwierdzając tym samym swoje zainteresowanie rozwijaniem rozwiązań chmurowych oraz wykorzystaniem Public Cloud jako punktu wyjścia do przyszłych planów OVH.

W skład oferty OVH Public Cloud wchodzi konfigurowalna ochrona przed atakami DDoS (Distributed Denial of Service) oraz potrójna replikacja danych i ich hosting w centrach danych zlokalizowanych w Europie – dzięki temu polskie firmy mogą liczyć na najwyższą niezawodność, zabezpieczenie danych oraz ochronę prywatności, tak kluczowych podczas migracji do chmury.

Nowa usługa stworzona została z myślą o developerach, administratorach systemów oraz programistach wykorzystujących techniki DevOps – gwarantem jej niezawodności jest umowa SLA (Service Level Agreement) – „pięć dziewiątek” zapewniająca dostępność i stabilność infrastruktury chmurowej OVH na poziomie 99,999%.

OVH Public Cloud oparta jest na OpenStack, open-source’owej platformie Cloud Computing (OVH jest jej współtwórcą) – co ułatwia użytkownikom migrowanie do chmury, integrowanie aplikacji czy przenoszenie ich pomiędzy systemami różnych dostawców usług chmurowych.

Miesięczny i godzinowy system rozliczeń pozwala klientom na skalowanie wydajności ich systemów chmurowych, tak by możliwe było płynne dopasowywanie jej do bieżących potrzeb. Warto dodać, że OVH oferuje klientom 50-procentową zniżkę w przypadku korzystania z planów miesięcznych.

Chcemy, by polskie firmy mogły bezpiecznie wdrażać rozwiązania chmurowe bez obaw o bezpieczeństwo, dostępność, koszty czy zasoby” – wyjaśnia Robert Paszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu OVH Polska. „OVH Public Cloud, który został zaprojektowany i wytworzony przez inżynierów OVH w Polsce, we współpracy z naszymi kolegami z OVH we Francji, to niezawodne, elastycznie skalowalne rozwiązanie, które nie przywiązuje klienta do jednej firmy. Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom swobody i elastyczności niezbędnej do rozwijania biznesu. Cieszymy się niezmiernie mogąc zaoferować klientom ów produkt… a to tylko początek. OVH Public Cloud będzie stale rozwijana o nowe funkcje i rozwiązania – np. funkcje sieciowe, ułatwiające wdrażanie chmur hybrydowych”.

Public Cloud to nie jest tylko kolejna usługa dla naszych klientów – zamierzamy wykorzystać ją również do rozwijania i testowania naszych własnych produktów i docelowo stanie się ona bazą do rozwoju wszystkich naszych przyszłych usług. Jako innowator technologiczny chcemy tym samym pokazać, że za naszymi słowami idą czyny” – dodaje Krzysztof Tomaszewski, kierownik zespołu R&D odpowiedzialnego za rozwój usługi Public Cloud .

Chmura na miarę priorytetów użytkowników

OVH oferuje dwa rodzaje chmury publicznej Public Cloud Instances oraz Public Cloud Storage.

W ramach Public Cloud Instances klient ma do wyboru dwa typy wirtualnych maszyn: instancje RAM, stworzone z myślą o zadaniach wymagających dużych zasobów pamięci, takich jak np. uruchamianie aplikacji SaaS, tworzenia treści multimedialnych czy zarządzanie dużymi bazami danych. Drugi typ to instancje Cloud CPU, zaprojektowane do zadań wymagających ogromnej mocy obliczeniowej, jak np. analizowanie danych, symulacje komputerowe oraz zarządzanie dużymi obciążeniami serwerów.

Public Cloud Storage zapewnia z kolei wysokodostępną usługę object storage, którą można wykorzystać do przechowywania i wygodnego uzyskiwania dostępu do ogromnych zasobów danych binarnych, wykorzystywanych do tworzenia aplikacji. Dzięki jej wykorzystaniu developerzy mogą uniknąć kłopotliwego tworzenia serwerów NF czy FTP. Oczywiście, w ramach usługi dostępne są również klasyczne i wysokowydajne usługi storage.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, OVH Public Cloud oferuje potrójną replikację danych – oszczędzając tym samym firmom konieczności tworzenia i wdrażania własnych systemów redundantnych.

We wszystkich wariantach OVH Public Cloud dostępna jest również automatyczna ochrona przed atakami DDoS – użytkownicy mogą korzystać z nielimitowanego dostępu do systemu zabezpieczającego ich przed atakami wszystkich typów i dowolnej długości (w jego skład wchodzi m.in. automatyczne wykrywanie ataków oraz automatycznie aktywowane przeciwdziałania).

Wszystkie wersje nowej usługi dają również klientowi dostęp do OVH Net – należącej do OVH globalnej sieci światłowodowej. Sieć jest zarządzania z wykorzystaniem DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) i obecnie przeprowadzana jest jej migracja do koherentnej technologii 100G, co zapewni łączną przepustowość na poziomie 3 Tbps.

Dostępność i ceny

Usługi OVH Public Cloud są już dostępne w Polsce. Ceny instancji RAM zaczynają się od 149 zł netto miesięcznie lub 0,413 PLN netto za godzinę dla konfiguracji 2x CPU vCore (2.4GHz), 30GB RAM, 200 GB blokowej pamięci masowej oraz łącze 250 Mbps.

Instancje CPU kosztują od 128 zł netto za miesiąc lub 0,355 zł netto za godzinę w konfiguracji 2x CPU vCore (3.1 GHz), 7GB RAM, 200GB blokowej pamięci masowej oraz łącze 250 Mbps.

Usługa Object Storage oferowana jest z darmowym ruchem przychodzącym, w cenie 0,043 zł netto za 1 gigabajt miesięcznie.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: http://www.ovh.pl/cloud

Wiedza i praktyka

Podczas organizowanego 15 grudnia 2015 r. w Warszawie OVH World Tour zaprezentowane zostaną pełne możliwości nowej usługi Public Cloud. Przewidziane zostały dwie tury laboratoriów oraz prezentacje: biznesowa i technologiczna na temat produktu.

„Laboratoria, czyli praktyczne ćwiczenia z działania usługi, które przeprowadzimy, to najlepsza metoda na zapoznanie się z usługą. Prowadzącymi będą osoby, które na co dzień zajmują się rozwojem usługi, będzie to więc doskonała szansa na przekonanie się o możliwościach naszego rozwiązania” – powiedział Adam Kijak, inżynier OVH Polska

Prezentację biznesową poprowadzi Jean-Guillaume Burlet, kierownik produktu Public Cloud, a techniczną Krzysztof Tomaszewski, kierownik zespołu R&D odpowiedzialnego za rozwój usługi Public Cloud.

Podczas prelekcji liczymy na wiele pytań ze strony uczestników. Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami, a także wytłumaczyć naszą filozofię usług Cloud, którą wykorzystujemy także do projektów wewnętrznych” – dodał Krzysztof Tomaszewski.

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest na stronie: https://ovh.pl/20-owt-warsaw.

Źródło: OVH

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING