JPK nie taki straszny z SaldeoSMART

Dodany 04 sierpnia 2016 przez admin

Wprowadzony właśnie obowiązek wysyłania danych do urzędów podatkowych w formacie JPK (Jednolity Plik Kontrolny) będzie dla firm dużym obciążeniem. Aplikacja SaldeoSMART automatycznie odczytująca oraz konwertująca dane z faktur do formatu JPK eliminuje ten problem

Automatyczne odczytywanie faktur w SaldeoSMART możliwe jest dzięki technologii OCR.  Umożliwia ona wprowadzenie do systemu dokumentów z takich formatów jak: pdf/txt, skan, www, EDI/xml, a nawet faktur papierowych oraz eksport danych do dowolnego formatu, w tym także do JPK. Co więcej, dotyczy to różnych typów graficznych faktur, zarówno jedno-, jak i wielostronicowych.

Aplikacja umożliwia odczytywanie pozycji towarowych wraz z kodem producenta, nazwą towaru, ilością, jednostką, ceną jednostkową, stawką VAT, wartością netto i brutto. Pozycje faktur można ponadto importować do systemów zewnętrznych – typu ERP czy programów księgowych i magazynowych

Obsługa SaldeoSMART jest prosta i intuicyjna, a korzyści płynące z używania tej aplikacji wymierne, szczególnie dla firm otrzymujących wiele faktur w zróżnicowanej formie. Rozwiązanie to pozwala na błyskawiczne wprowadzanie pozycji z faktur, unikanie błędów, które przytrafiają się przy ręcznym wprowadzaniu, a w efekcie bardziej wydajną pracę zespołu – przekonuje Piotr Matysik, prezes firmy Marketplanet, która jest głównym udziałowcem SaldeoSMART.

Z SaldeoSMART korzysta blisko 500 firm i biur rachunkowych w całej Polsce, aplikacja może być integrowana z ponad 30 systemami księgowymi i ERP, a sam program można kupić w liczącej już 100 podmiotów sieci partnerskiej.

Obecnie obowiązek formatowania danych do JPK dotyczy największych firm. W kolejnych etapach, od 1 stycznia 2017 roku, wymóg ten będzie obowiązywał już także małe i średnie organizacje, a od 1 stycznia 2018 roku również mikroprzedsiębiorstwa.

Źródło: Markerplanet

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING