SkyCash z 2 milionami pobrań na urządzenia z Androidem

Dodany 25 września 2015 przez admin

SkyCash, największa polska platforma płatności i usług mobilnych, przekroczył 2 miliony pobrań aplikacji z Google Play. Posiadacze telefonów komórkowych z Androidem stanowią najliczniejszą grupę użytkowników systemu. Na kolejnych miejscach plasują się osoby korzystające z iPhone’ów oraz telefonów z Windows Phone.

 

SkyCash odnotował pierwszy milion pobrań aplikacji pod koniec grudnia 2014 r. Wynik został podwojony we wrześniu br., zaledwie 9 miesięcy później. Wersja na telefony pracujące pod kontrolą Androida jest dostępna od 2010 r.

Popularność aplikacji SkyCash wynika przede wszystkim z prostoty użytkowania i różnorodności usług, które można za jej pomocą zrealizować. Najpopularniejsza z nich to płatności za parkowanie, które są dostępne w 35 miastach, w tym w największych aglomeracjach kraju. Na kolejnych pozycjach znalazły się bilety komunikacji miejskiej, bilety regionalnych przewoźników kolejowych i PKP Intercity oraz bilety do kina. Coraz większą popularnością cieszą się wypłaty z bankomatu, doładowania telefonów na kartę, płatność za rachunki oraz przelewy pomiędzy użytkownikami.

– Oferujemy cały ekosystem płatności przez komórkę, które wpisują się w praktyczne potrzeby użytkowników smartfonów – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Świadomość tego, jak nowoczesne technologie mogą ułatwić codzienne życie jest coraz większa. W naturalny sposób wpływa to na wzrost popularności SkyCash – dodaje Krajewski.

SkyCash jest stale rozwijany i uzupełniany o nowe funkcje. Jednym z kluczowych usprawnień było wprowadzenie możliwości rejestrowania kart płatniczych. Rozwiązanie pojawiło się w pierwszej połowie 2013 r. i zapoczątkowało dynamiczny wzrost zainteresowania aplikacją. Zarejestrowana karta pozwala na płacenie za usługi bezpośrednio w jej ciężar, bez konieczności zasilania portmonetki SkyCash.

***

SkyCash

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w szybki i wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i 32 miastach i opłacać parkowanie w 35 miastach w Polsce. Od grudnia 2014 r. SkyCash obsługuje sprzedaż mobilną biletów PKP Intercity, wprowadzając nową jakość w zakresie wygody, intuicyjności i szybkości transakcji. SkyCash pozwala także na zakup biletów do kina, wypłatę gotówki w bankomacie bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatność za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. W 2014 roku, podczas Gali Mobility Trends, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers.

Źródło: SkyCash

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING