Kategoria | Konferencje

Światowej sławy guru kadry kierowniczej – David Allen – pierwszym prelegentem Konferencji infoShare 2016

Dodany 11 maja 2016 przez admin

Już za tydzień w gdańskiej AmberExpo startuje jubileuszowa 10 edycja infoShare 2016, największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. 18 maja o godz. 9:30 wydarzenie otworzy wykład Davida Allena, autora Getting Things Done – biblii kadry zarządzającej. Uczestnicy, którymi są nie tylko specjaliści sektora IT, ale także biznesmeni i inwestorzy z całego świata, będą mieli okazję zainspirować się na nowo i nawiązać nowe kontakty.

Tegoroczna edycja jednego z największych branżowych wydarzeń zapowiada się co najmniej obiecująco. Organizatorzy z Fundacji infoShare spodziewają się rekordowej frekwencji
5000 uczestników, którzy zjadą do Gdańska z całego świata. W ciągu trzech dni, od 18 do 20 maja,  będą mogli wysłuchać ponad 100 prelekcji, które wygłoszą przedstawiciele najnowocześniejszych, międzynarodowych firm, takich jak Intel, Amazon, Blabla Car, Uber, CD Projekt czy Spotify. Wykłady prowadzone będą na 4 scenach. Prelegentami są między innymi: David Allen, Paweł Tkaczyk, Ivan Hernandez, Kevin Goldsmith, Pablo Musa czy Natalia Hatalska. Na miejscu odbędą się również specjalistyczne warsztaty. Program wydarzenia obejmuje też liczne imprezy towarzyszące. TVN24 Biznes i Świat jest telewizyjnym partnerem mediowym tego wydarzenia.

David Allen zaczynał jako kelner, iluzjonista i architekt krajobrazu w jednym, był również trenerem karate i managerem stacji benzynowej. Produktywnością w biznesie zajął się w latach osiemdziesiątych, kiedy zlecono mu przygotowanie programu dla kadry kierowniczej i menedżerskiej amerykańskiej firmy Lockheed. Od tego momentu specjalizuje się w zarządzaniu czasem, produktywności i szkoleniu kierowników. Jego książka, wydana w 2001 roku, Getting Things Done o metodzie zarządzania czasem stała się w jednej chwili bestsellerem na Świecie, a on sam globalnym  guru kadr zarządzających. To właśnie David Allen wygłosi pierwszą prelekcję tegorocznej konferencji infoShare. Wywiad z nim będzie można obejrzeć w TVN24 Biznes i Świat.

To wszystko sprawia, że infoShare daje doskonałe możliwości przedstawicielom świata biznesu. Co roku na konferencje zjeżdżają setki menadżerów najwyższego szczebla chcących nawiązać nowe kontakty i zbudować długotrwałe relacje na rzecz rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć. – Konferencja infoShare to miejsce, w którym profesjonaliści mogą wysłuchać ciekawych wykładów o możliwościach branży, a przede wszystkim spotkać się, omówić pomysły i nawiązać współpracę – mówi Grzegorz Borowski, organizator konferencji infoShare.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla biznesmenów. Najważniejszą jest bez wątpienia Leaders Event – spotkanie dla około 200 osób na Stadionie Energa Gdańsk 19 maja w godzinach 9:30-13:00. Odbędą się tu panele dyskusyjne na tematy związane np. z globalizacją nowych przedsięwzięć, współpracą krajów nadbałtyckich czy napędzaniu innowacyjności dzięki współpracy ze środowiskiem startupowym. Wezmą w nich udział między innymi Linnar Viik – jeden z ojców cyfrowej rewolucji w Estonii, Jörg  Rheinboldt CEO akceleratora Axel Springer Plug and Play, Stefan Batory CEO firm iTaxi oraz Booksy, Julian Vinué z Wayra akceleratora hiszpańskiej Telefóniki czy Marcin Kowalik założyciel funduszu BlackPearls. Cenną częścią spotkania będą też animowane rozmowy w formule roundtable, podczas których każdy będzie miał okazję poznać osoby zainteresowane podobnymi tematami i nawiązać wartościowy kontakt. Okazja do kontynuacji rozmów w mniej formalnych warunkach będzie już tego samego dnia wieczorem podczas Leaders Boat Race – rejsu galeonów po Motławie.

– Obserwując środowisko biznesowe na naszej konferencji już od kilku dobrych lat widzimy jak niezbędny jest networking i wymiana poglądów. Na Leaders Event mamy już ostatnie miejsca więc zapraszamy po wejściówki na naszą stronę. Na infoShare zawiązało się wiele udanych projektów i współpracy – twierdzi organizator wydarzenia i prezes Akademii infoShare, Marcin Pokojski. Stąd też udostępniona przez cały czas trwania konferencji komfortowa przestrzeń VIP area, gdzie w każdej chwili można znaleźć miejsce na indywidualne spotkanie w ekskluzywnych warunkach lub też nawiązać kolejne kontakty na przykład z prelegentami.

Specjalną gratką dla inwestorów będzie możliwość spotkań ze startupami umawianymi za pośrednictwem specjalnego systemu do speed datingu. W specjalnej strefie Startup Zone, organizowanej przez Fundację infoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, będą też mogli posłuchać prezentacji młodych firm biorących udział w jednym z największych w Europie konkursów – Startup Contest. Przez całe 2 dni, 18-19 maja, będzie można też obejrzeć projekty i produkty startupów w strefie Expo, a także posłuchać autorytetów z branży startupowej, którzy wystąpią na Startup Stage.

– W strefie Startup Zone uczestnicy infoShare będą mogli poznać startupy, o których w przyszłości może być głośno. Do słynnego Startup Contest zgłosiło się 170 firm z całego świata. Podczas finału, 19 maja, międzynarodowe jury zdecyduje, jaki projekt otrzyma nagrodę główną – 20 tys. euro ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańsk – mówi Małgorzata Jasnoch, CEO Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING