Macrologic doradzi przedsiębiorstwom komunikacji miejskiej w zarządzaniu

Dodany 13 maja 2016 przez admin

Polski dostawca systemów do zarządzania klasy ERP, spółka Macrologic, doradzi uczestnikom Krajowego Zjazdu Komunikacji Miejskiej w Łodzi, jak efektywnie zarządzać tego typu  przedsiębiorstwem. Doświadczenie w tym zakresie firma zdobywała, wprowadzając rozwiązania informatyczne do zarządzania m.in. w MZK w Grudziądzu.

– Już od kilku lat wspieramy właścicieli firm z branży transportowej,  w optymalizowaniu procesów zarządczych w ich organizacjach. Z wykorzystaniem oferowanych przez nas systemów informatycznych klasy ERP przedsiębiorstwa te są zarządzane bardziej efektywnie. Z tego względu nie mogło nas zabraknąć na Krajowym Zjeździe Komunikacji Miejskiej w Łodzi – mówi Jarosław Witwicki, członek zarządu oraz dyrektor ds. sprzedaży Macrologic SA.

W tym roku spotkanie przedsiębiorstw komunikacji miejskiej z całego kraju odbywa się w dniach  12–13 maja br. w Łodzi i jest jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej.

Jak zaznacza Jarosław Witwicki, Macrologic posiada duże doświadczenie w zakresie wdrażania systemów klasy ERP w firmach transportowych. Spółka w zeszłym roku zakończyła implementację takich rozwiązań m.in. w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Grudziądzu, gdzie zostały wdrożone aplikacje autorstwa Macrologic w zakresie finansów i księgowości wraz z bankowością elektroniczną, majątku trwałego, controllingu z budżetowaniem oraz kadr i płac. Firma była również odpowiedzialna za dostarczenie rozwiązań ułatwiających rozliczanie czasu pracy, gospodarki magazynowej, zarządzania wyposażeniem, sprzedaży i zakupów, gospodarki warsztatowej, a także obiegu informacji.

Wcześniej MZK w Grudziądzu pracował na systemach, które nie były ze sobą kompatybilne. Istnienie wielu źródeł informacji skutkowało problemami w prawidłowym rozliczaniu kosztów oraz niską wiarygodnością prowadzonych analiz. To przekładało się na trudność podejmowania trafnych decyzji zarządczych. Zbieranie informacji, ich scalanie i przeliczanie wykonywano „ręcznie”. Z tego względu analiza kosztów oraz przetwarzanie danych potrzebnych do opracowania raportów były procesami skomplikowanymi oraz czasochłonnymi.

W celu bardziej efektywnego zarządzania spółką zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w 2014 roku jednego zintegrowanego systemu do zarządzania (klasy ERP), obejmującego także rozwiązanie do controllingu. Potrzebowaliśmy inteligentnego narzędzia, które przyczyni się do poprawy jakości danych oraz optymalizacji procesów poprzez ich automatyzację — mówi Paweł Maniszewski, prezes zarządu w Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu.

Rozwiązania Macrologic pomogły usprawnić procesy związane z gospodarką warsztatową spółki, zwłaszcza w zakresie zarządzania wyposażeniem taboru, kontrolowania przeglądów okresowych wraz ze szczegółowym rozliczeniem kosztów wykonanych remontów i zleceń.

— Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania procesami zachodzącymi w MZK w Grudziądzu okazało się niezwykle ważną inwestycją, która aktualnie przekłada się na wzrost wydajności oraz przejrzystości naszych działań — zapewnia Paweł Maniszewski.

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING