Konferencja BPSC: nowości produktowe, warsztaty i trendy w rozwoju ERP

Dodany 08 maja 2015 przez admin

Ponad 200 przedstawicieli firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych wzięło udział w XV Forum Klientów BPSC. Partnerami trzydniowego spotkania były firmy Oracle, Avnet oraz Queris.

Spotkanie użytkowników rozwiązań BPSC odbyło się już po raz piętnasty. W tym roku zorganizowano je w nowej formule. Prelekcje podzielono na cztery ścieżki tematyczne, w ramach których poruszano zagadnienia związane z obszarami: technologii, produkcji i logistyki, finansów oraz HR. Drugi dzień wypełniły warsztaty produktowe prowadzone przez konsultantów BPSC.

„Dostosowaliśmy tematykę tegorocznej konferencji zarówno do potrzeb uczestników, jak i aktualnych trendów w obszarze informatyki dla przedsiębiorstw. Firmy stoją dziś m.in. przed koniecznością zwiększenia efektywności pracowników i bardziej skutecznego zarządzania talentami. Staraliśmy się więc podpowiedzieć, jak to zrobić za pośrednictwem narzędzi IT. Poruszyliśmy także temat grup kapitałowych, bo wielu naszych klientów dobrze wykorzystało ostatnie lata i z przedsiębiorstw MŚP przekształciło się w duże, wielokapitałowe, rozbudowane organizacje. A to wymaga innego podejścia do informatyki” – tłumaczy Andrzej Morawski, wiceprezes zarządu BPSC.

Podczas konferencji zaprezentowano również nowości produktowe, w tym rozwiązania mobilne autorstwa BPSC. Są one systematycznie rozwijane od momentu rynkowej premiery systemu Impuls EVO.

„System ma ułatwiać podejmowanie trafnych decyzji gromadząc, przetwarzając i kojarząc dane z wielu źródeł. I musi to robić niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy” – wyjaśnia Andrzej Morawski.

To właśnie tematyka finansów – m.in. elektronicznej akceptacji faktur – spotkała się z największym zainteresowaniem zgromadzonych na Forum przedsiębiorców. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszyły się też zagadnienia produkcyjne i logistyczne. W szczególności kwestie planowania produkcji, głównego harmonogramu produkcji (MPS) oraz integracji systemu ERP ze specjalistycznymi rozwiązaniami. Nie zabrakło również przykładów wykorzystania kodów kreskowych oraz integracji oprogramowania zarządzania magazynem z automatyką magazynową.

W konferencji uczestniczę po raz pierwszy. Ponieważ jesteśmy przedsiębiorstwem litewskim, forum to dla mnie szansa przede wszystkim poznania firmy BPSC. Chciałbym więcej dowiedzieć się o sposobie obsługi klientów. Oczywiście zawsze na takich spotkaniach czeka się na nowości, jakie zaprezentuje dostawca” – komentuje Irena Stankeviciene reprezentująca Klar Glass Lietuva.

Według szacunków firmy Gartner globalne wydatki na nowe technologie rok do roku rosną o 2,4 proc, a w 2015 roku przekroczą próg 3,83 mld USD. Dynamika wydatków swój najwyższy poziom ma osiągnąć w segmentach urządzeń oraz oprogramowania dla firm, w tym głównie ERP oraz CRM. Jednak według badań Panorama Consulting aż 63 proc. firm stosujących właśnie systemy ERP oraz CRM otwarcie przyznaje się do trudności związanych z wdrażaniem pracowników do wykorzystania tych technologii. Z tego powodu kluczową funkcję pełni podtrzymywanie relacji i współpracy między dostawcą i zamawiającym, począwszy od samej oferty, przez wdrożenie, a skończywszy na obsłudze bieżącej oraz rozwoju systemu. Konferencje BPSC, dedykowane przedsiębiorcom, pokazują wyraźnie, że oprócz prezentacji biznesowych nowości, są również odpowiedzią na te potrzeby.

Źródło: BPSC

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING