Jak się tworzy networking w Polsce, czyli kolejna edycja Poland IT Meeting już za nami

Dodany 19 października 2016 przez admin

Druga edycja Poland IT Meeting przeszła już do historii. 29 i 30 września w pięciogwiazdkowym hotelu Sofitel – usytuowanym w samym sercu Wrocławia – spotkali się specjaliści związani z szeroko rozumianą branżą IT. Chociaż na polskim rynku formuła networkingowa dopiero raczkuje to organizatorzy nie mogą narzekać na frekwencję. Wydarzenie przyciągnęło przedstawicieli siedemdziesięciu firm, w tym stu ekspertów z 9 krajów.

Niewątpliwie nowe kontakty to nowe możliwości, jednak ile kosztuje nas zbudowanie i utrzymanie trwałej relacji biznesowej? Tu naprzeciw wychodzi Poland IT Meeting, które daje szanse na odbycie spotkań w formule ‘1 na 1’. Za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej uczestnicy sami decydują o przebiegu wydarzenia, planując indywidualny kalendarz spotkań. Każdy z nich może przeprowadzić nawet 30 takich rozmów w ciągu dwóch dni wydarzenia. Oprócz szansy na precyzyjne wykreowania relacji, Poland It Meeting stwarza także okazję do optymalizacji budżetu przeznaczonego na doskonalenie obszaru IT. Ważnym aspektem wydarzenia jest to, że tegoroczna edycja odbyła się w formule Double B2B – z udziałem klientów instytucjonalnych. Jest to stosunkowa nowość w Polsce, a śmiało można powiedzieć, że odniosła sukces.

W czwartek od godziny 9:00 przy rejestracji zaczęli pojawiać się uczestnicy, by już o 10:00 móc rozpocząć pierwsze spotkania. Chociaż wszystkie odbywały się w przyjaznej i ciepłej atmosferze, to niektóre z nich miały szansę wznowienia na mniej oficjalnym gruncie, jak np. podczas przerwy kawowej, lunchu czy wreszcie wieczornej Gali Dinner. Przyjęcie odbyło się w centrum Times Event Wrocław, które mieści się w bliskiej odległości od hotelu Sofitel, co także było dodatkowym atutem. Chociaż pyszne, podane w imponujący sposób potrawy stanowiły niekwestionowaną „ucztę dla ciała”, nie mogło zabraknąć także czegoś „dla ducha”. Artyści – Anna Filipowska i Patryk Niekłań – zmienili salę w istną estradę prezentując niesamowite występy akrobatyczne przy użyciu koła, szarfy czy nawet kuli wodnej. Zwieńczeniem przyjęcia okazała się zabawa taneczna, która już na dobre zintegrowała gości.

Następnego dnia – 30 września – Poland IT Meeting powróciło do Sofitelu, by znów stworzyć uczestnikom możliwość odbycia biznesowych spotkań.

Jest taka święta zasada, że liczba kontaktów równa się liczbie kontraktów, a brak kontaktów oznacza brak kontraktów. Proponowana przez nas formuła pomaga zastosować ją w praktyce i to na różnych płaszczyznach. Wierzę, że uczestnictwo w Poland IT Meeting ma realne przełożenie na transakcje kupna i sprzedaży, tak jak to miało miejsce przy zeszłorocznej edycji. Mam nadzieję, że networking zakorzeni się na polskim gruncie, a Poland IT Meeting stanie się stałym punktem w kalendarzach specjalistów IT – podsumowuje wydarzenie jego inicjator, Rafał Wójcicki.

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING