Xpertis wspomaga zarządzanie czasem pracy w aptekach dr Zdrowie

Dodany 04 listopada 2014 przez admin

Dr Zdrowie S.A. — ogólnopolska, licząca obecnie ponad 20 punktów, sieć aptek otwartych dla klientów 7 dni w tygodniu — wdrożyła kolejne rozwiązania z oferty Macrologic. Spółka poszerzyła wachlarz wykorzystywanych narzędzi o Xpertis Serwis pracowniczy i Xpertis Harmonogramowanie czasu pracy.

Decyzje o inwestycji zostały poprzedzone działaniami zarządu spółki dr Zdrowie mającymi na celu usprawnienie obsługi procesu związanego z planowaniem, rejestracją i rozliczaniem czasu pracy.

Podjęliśmy decyzję o dokonaniu zmiany regulaminu pracy. Nowy regulamin zakładał wprowadzenie równoważnego systemu czasu pracy dla pracowników aptek należących do spółki. W takiej sytuacji warunkiem koniecznym stała się implementacja rozwiązania, które wsparłoby kierowników aptek oraz dział kadr i płac w efektywnym i zgodnym z przepisami planowaniu czasu pracy, zarządzaniu grafikami oraz rozliczaniu wykonania w poszczególnych aptekach — mówi Radosław Wesołowski, prezes zarządu dr Zdrowie S.A.

Spółka dr Zdrowie już od lat wykorzystuje rozwiązania autorstwa Macrologic w obszarze finansów i księgowości, bankowości elektronicznej, środków trwałych oraz kadr i płac. Pozytywne doświadczenia w pracy z programami z rodziny Xpertis zadecydowały o zakupie kolejnych rozwiązań oferowanych przez Macrologic.

Projekt rozpoczęto od upgrade’u użytkowanych przez dr Zdrowie programów. Dzięki temu spółka zyskała nowe funkcjonalności, takie jak: e-deklaracje, wielojęzyczność sprawozdań finansowych, obsługę potrąceń komorniczych oraz zaliczek pracowniczych, elektroniczną teczkę pracownika. Kolejnym etapem była instalacja rozwiązania Xpertis Serwis pracowniczy oraz Xpertis Harmonogramowanie czasu pracy.

Bez narzędzia do harmonogramowania czasu pracy wdrożenie równoważnego systemu czasu pracy w naszej sieci aptek byłoby niemożliwe. Nie bylibyśmy w stanie sprawnie zarządzać grafikami. Rozwiązanie firmy Macrologic daje nam poczucie bezpieczeństwa i gwarancję, że wszystkie układane dla naszych aptek harmonogramy i grafiki są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa — mówi Radosław Wesołowski.

Narzędzia do harmonogramowania czasu pracy pozwoliły zoptymalizować pracę działu kadr i płac. Wdrożenie serwisu pracowniczego umożliwiło poprawę komunikacji pomiędzy pracownikami a działem HR, co jest szczególnie istotne w przypadku rozproszonej struktury sieci aptek dr Zdrowie.

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING