Kategoria | HR

Tagi | , ,

TETA Insider: Nowości w obszarze TETA HR

Dodany 12 maja 2014 przez admin

Kontynuujemy nasz cykl zawierający informacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Tylko w TETA Insider jako pierwsi poznacie system TETA od wewnątrz i dowiecie się nad czym aktualnie pracują programiści, co uległo zmianie w poszczególnych obszarach i w jaki sposób usprawnienia w funkcjonalnościach mogą wpłynąć na efektywność prowadzenia waszego biznesu. W odcinku drugim opowiemy o zmianie w obszarze TETA HR (dawniej TETA Personel).

 Na początku zdanie wprowadzenia nt. możliwości zbudowania własnego modelu zarządzania kadrami: system TETA HR gwarantuje szeroką funkcjonalność i przyjazne użytkownikowi działanie i jest dedykowany dla firm oraz instytucji posiadających zaawansowane potrzeby zarówno w zakresie tzw. twardego jak i miękkiego HR-u. Spośród kilkunastu dostępnych aplikacji można skonfigurować rozwiązanie optymalne dla profilu firmy. System może być łatwo modyfikowany i zintegrowany z dowolnym oprogramowaniem ERP.

Alicja Tokarska, Analityk

 W TETA HR dostępna jest funkcjonalność, umożliwiająca przygotowanie raportów płacowych z uwzględnieniem zestawów składników płacowych opartych na tzw. formułach kalkulacyjnych. Formuły kalkulacyjne to specjalne wbudowane mechanizmy umożliwiające skonfigurowanie algorytmów przeliczeniowych, wykorzystywanych na określone potrzeby. Można np. wykorzystać takie formuły do przeliczenia podstaw urlopowych, zasiłkowych, czy wartości na dokumentach PIT. Dodatkowo wprowadzono możliwość zdefiniowania formuł na potrzeby wybranych wydruków płacowych (np. Odcinków dla pracowników, Zaświadczeń o wynagrodzeniu, Zestawień płac za okres). Wymaga to odpowiedniej konfiguracji zestawów składników do raportów.

 Zastosowanie formuł kalkulacyjnych umożliwia bardziej elastyczne konfigurowanie zestawów do raportów, przy skończonej (zamkniętej) grupie składników policzonych u pracowników. Może się okazać, że np. na potrzeby Zaświadczenia o wynagrodzeniu dla każdego z pracowników konieczne jest wykazanie innych składników wynagrodzenia do kwoty brutto/netto – w zależności od tego, w jakim celu i dla jakiej instytucji takie zaświadczenie będzie przedkładane.

 Dzięki zastosowaniu formuł kalkulacyjnych na takim raporcie – na podstawie policzonych u pracownika składników wynagrodzenia – można zdefiniować odpowiedni algorytm wyliczenia kwoty na raport.

Źródło: UNIT4TETA

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING