Kategoria | ERP

Tagi |

Znana w branży gier i rekreacji firma Sun International z RPA wybiera IFS Applications 8

Dodany 31 października 2013 przez admin

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Sun International — właściciel jednej z czołowych afrykańskich marek w branży gier i rekreacji, rozwijający sieć kasyn, hoteli i ośrodków wypoczynkowych w RPA oraz innych częściach Afryki i w Ameryce Łacińskiej — postanowiła wdrożyć IFS Applications 8™ jako centralny system do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Z rozwiązania będzie korzystać ponad 10 000 pracowników Sun International w 22 lokalizacjach. Oprogramowanie ma wspomóc realizację najważniejszych procesów biznesowych w takich dziedzinach, jak finanse, kadry, płace, łańcuch dostaw, zarządzanie infrastrukturą i projektami. Umowa dotyczy licencji i usług wdrożeniowych o wartości około 5,5 miliona USD.

Firma Sun International prowadzi 29 kasyn, ośrodków wypoczynkowych oraz luksusowych hoteli w ośmiu krajach na całym świecie, co zapewnia jej czołową pozycję na liście światowej klasy marek w branży hotelarskiej i rozrywkowej. Z usług firmy Sun International korzysta codziennie ponad 50 000 gości z co najmniej 50 krajów. Aby usprawnić zarządzanie tak zróżnicowanymi i rozproszonymi geograficznie działaniami, kierownictwo firmy Sun International zadecydowało o zastąpieniu licznych i zainstalowanych w wielu lokalizacjach systemów informatycznych scentralizowanym, pojedynczym, w pełni zintegrowanym rozwiązaniem klasy ERP.

Po starannej ocenie oferty rynkowej, w oparciu między innymi o wizyty referencyjne i szczegółową weryfikację dedykowanych prezentacji systemu, wybór padł na IFS Applications 8. System pokonał konkurencyjne rozwiązania ERP, m.in. produkty firm SAP, Microsoft i Oracle. Rozwiązanie firmy IFS zostanie wdrożone w co najmniej 22 lokalizacjach w 8 krajach (tj. RPA, Namibii, Zambii, Botswanie, Lesotho, Suazi, Nigerii oraz Chile). System obejmie w pełni zlokalizowane moduły zarządzania kadrami, płacami, finansami, łańcuchem dostaw, infrastrukturą oraz projektami, a także zaawansowane mechanizmy z dziedziny analityki biznesowej i sprawozdawczości.

„Wdrożenie systemu ERP to inicjatywa o charakterze strategicznym, której celem jest umożliwienie zarządzania kosztami biznesowymi poprzez automatyzację procesów biznesowych i konsolidację 15 niezależnych systemów w jedno centralne rozwiązanie IFS” — powiedział Thabo Ndlela, CIO w Sun International. „Wybraliśmy system IFS Applications 8, ponieważ w największym stopniu spełnia wymagania biznesowe firmy Sun International. Rozwiązanie opiera się na konfigurowalnej architekturze zorientowanej na usługi i pozwoli nam zminimalizować koszty utrzymania zaplecza informatycznego firmy w dłuższym horyzoncie”.

„Z przyjemnością informujemy o pozyskaniu tak znakomitego klienta, reprezentującego czołową afrykańską markę” — skomentował Ian Fleming, dyrektor zarządzający IFS Middle East, Africa and South Asia. „Zlokalizowany, elastyczny system, wdrażany we wszystkich lokalizacjach firmy przez globalną organizację — to wyróżnia ofertę IFS na tle konkurencji i umożliwi firmie Sun International podniesienie efektywności pracowników oraz zwiększenie kontroli biznesowej, a przy tym pozwoli uporządkować swoją infrastrukturę IT. Możliwość współpracy z firmą Sun International w celu skonsolidowania i usprawnienia jej działalności niezmiernie nas cieszy”.

Wdrożenie systemu ERP w firmie Sun International zostanie przeprowadzone wspólnie z firmą Accenture, globalnym integratorem systemów, a zakończenie projektu planowane jest na 2015 rok.

Źródło: IFS

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING