Kategoria | ERP

W Xpertisie można sprawdzać wiarygodność kontrahentów

Dodany 02 listopada 2015 przez admin

Macrologic rozpoczął współpracę z Krajowym Rejestrem Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA. W ramach podpisanej umowy klienci Macrologic, korzystając w codziennej pracy z systemu Xpertis, mogą sprawdzać wiarygodność finansową swoich kontrahentów.

Nowa funkcjonalność pozwala szybko, łatwo i bezpiecznie z poziomu użytkowanego programu zweryfikować potencjalne zadłużenie kontrahenta, z zachowaniem wymogów ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych.

Za pośrednictwem systemu Xpertis można jednorazowo bezpłatnie wysłać zapytanie o sprawdzenie zadłużenia wszystkich swoich kontrahentów i w ten sposób uzyskać informację, ilu z nich nie płaci swoich zobowiązań lub ma opóźnienia w ich regulowaniu. W następnym kroku, w zależności od potrzeb klient może wybrać z pakietu świadczonych przez KRD usług te, które uzna za istotne dla swojego biznesu. Rejestrując w systemie codzienne zdarzenia gospodarcze, będzie mógł w każdej chwili w szybki i prosty sposób sprawdzić zadłużenie danego kontrahenta.

Współpracując z naszymi klientami, dbamy o ich biznes na różnych poziomach. Decyzja o podpisaniu umowy z KRD podyktowana była dążeniem do wzmocnienia ochrony finansów klientów. Zależy nam, aby oferowane przez nas rozwiązania informatyczne umożliwiały klientom weryfikację rzetelności partnerów biznesowych, a tym samym jeszcze skuteczniej wspomagały ich w zachowaniu płynności finansowej. Współpraca z KRD ma istotne znaczenie w realizacji tych dążeń — mówi Renata Łukasik, dyrektor ds. oprogramowania i członek zarządu w Macrologic.  

KRD BIG SA posiada największą w Polsce bazę danych o zadłużonych przedsiębiorstwach i konsumentach ze wszystkich gałęzi gospodarki. A zatem sprawdzanie potencjalnych partnerów biznesowych przy wykorzystaniu zawartych w niej informacji znacząco zmniejsza ryzyko podpisania umowy z nieuczciwymi kontrahentami. Z kolei bieżąca weryfikacja wiarygodności płatniczej klientów pozwala na szybką ocenę ryzyka planowanych transakcji i ewentualne zabezpieczenie się przed problemami z regulowaniem zobowiązań przez dłużników.

Jakość oferowanych przez KRD usług została w praktyce sprawdzona przez firmę Macrologic, dla której usługi te stanowią istotne działanie wspomagające w ustalaniu ryzyka dla wybranych transakcji.

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING