Veeam wprowadza nową integrację z platformą Cisco HyperFlex, by zagwarantować jeszcze wyższy poziom dostępności

Dodany 06 marca 2017 przez admin

Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), rozszerza współpracę z firmą Cisco. Czyni to poprzez wprowadzenie bezpośredniej integracji migawek pamięci masowej z platformą infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) Cisco HyperFlex. Zintegrowanie pakietu Veeam Availability Suite z siecią sterowaną programowo i mocą obliczeniową urządzenia Cisco UCS, obejmującego platformę danych Cisco HyperFlex HX, zaprojektowano w celu wprowadzenia ułatwień i zwiększenia wydajności w erze chmury hybrydowej. Dzięki temu rozwiązaniu Veeam pozwoli przedsiębiorstwom skrócić czas wymagany na backup i odzyskiwanie danych oraz poprawić ogólną wydajność operacyjną.

Umożliwienie cyfrowej transformacji poprzez wykorzystanie chmury hybrydowej

Coraz większe zrozumienie znajduje pogląd, że cyfrowa transformacja stanowi priorytet dla przedsiębiorstw na całym świecie, niezależnie od rozmiaru czy segmentu rynku. Organizacje, które nie potrafią się rozwinąć i uzyskać przewagi konkurencyjnej poprzez nowe cyfrowe możliwości oraz modele biznesowe ryzykują poniesienie poważnych konsekwencji, jak długoterminowe nieprzystosowanie do wymogów rynku. W samym sercu wspomnianej transformacji znajduje się chmura hybrydowa.

IDC prognozuje, że przychody ze świadczenia usług w chmurze publicznej przekroczą 141 miliardów dolarów w 2019 roku, a skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie 19,4 procenta – co stanowi sześciokrotność stopy wzrostu całego rynku informatycznego. W 2019 roku usługi w chmurze publicznej będą przynosić piątą część całkowitego przychodu generowanego przez zapotrzebowanie na aplikacje, narzędzia rozwojowe i wdrożeniowe, oprogramowanie infrastrukturalne, pamięć masową oraz serwery, który ma wynieść 716 miliardów dolarów. Już w roku 2018 ponad połowa inwestycji firm w infrastrukturę informatyczną oraz oprogramowanie opierać się będzie na chmurze (tak prywatnej, jak i publicznej), a do roku 2020 odsetek ten wzrośnie do 60-70 procent.

Obecnie organizacje dokonują ponownej oceny swoich centrów danych i przyjmują strategię chmury hybrydowej, aby sprostać wyzwaniom cyfrowej transformacji. Utrzymanie dostępności w całym środowisku chmury hybrydowej nie jest jednak łatwe. Dlatego dzięki mocniejszemu powiązaniu Veeam z platformą Cisco HyperFlex firmy będą mogły zwiększyć wydajność i łatwość przystosowania, a także korzystać z mocy obliczeniowej Cisco UCS. Co równie ważne, integracja Veeam z Cisco HyperFlex umożliwi zagwarantowanie nieprzerwanej dostępności danych w środowisku wielochmurowym.

Zaawansowana dostępność dzięki Veeam oraz Cisco HyperFlex

„Uzyskanie jak najkrótszego czasu odzyskiwania danych i aplikacji jest dla firm kwestią najwyższej wagi i właśnie dlatego nowość od Veeam i Cisco jest tak ważna dla rynku” – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor ds. operacyjnych w firmie Veeam. „Łącząc sprawdzone rozwiązania Veeam do gwarantowania dostępności oraz platformę nowej generacji HyperFlex od Cisco, możemy zaoferować klientom niezrównaną dostępność danych i aplikacji. Oznacza to, że firma będzie mogła dokonać inwestycji w IT unikając przestojów, mogących ograniczyć jej zdolność do tworzenia i dostarczania klientom innowacyjnych produktów i usług”.

Nowy produkt jest rezultatem pomyślnej współpracy między Veeam i Cisco, która rozpoczęła się w 2013 roku od wspólnych rozwiązań bazujących na technologii serwerów Cisco UCS oraz pakiecie Veeam Availability Suite. Obecnie firmy umieszczają w sieci coraz więcej krytycznych danych i systemów, aby móc zbierać plony cyfrowej transformacji i wykorzystywać dane do podejmowania lepszych decyzji biznesowych, opartych na większej ilości informacji. Z tego względu zarządzanie danymi tego typu jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu.

„Cyfrowa transformacja napędza dynamiczny rozwój platformy Cisco HyperFlex” – stwierdził Kaustubh Das, wiceprezes Cisco ds. pamięci masowych i zarządzania produktami. „Rozwiązanie Veeam do ochrony danych jest teraz na głębokim poziomie zintegrowane z HyperFlex. Dzięki temu nasi klienci mogą w pełni docenić i wykorzystać potencjał infrastruktury hiperkonwergentnej nowej generacji. Pozwoli im ona szybciej adoptować się do zmian, minimalizować ryzyko oraz redukować przestoje, co jest konieczne do zapewnienia firmie nieprzerwanego działania”.

Kluczowe zalety bezpośredniej integracji Veeam z Cisco HyperFlex to między innymi:

 • Lepsze parametry RPO – Wykorzystanie kopii zapasowych z migawek pamięci masowej pozwala użytkownikowi tworzyć kopie zapasowe w dowolnej chwili i dowolnie często, co zmniejsza ryzyko utraty danych w firmie.
 • Mniejszy wpływ na środowisko produkcyjne – Fakt, że nie są tu wykorzystywane kopie migawkowe maszyn wirtualnych VMware oznacza wyeliminowanie znacznego wpływu procesów ich tworzenia i kasowania na działalność. W dużym stopniu zmniejsza to oddziaływanie na wydajność produkcyjnych maszyn wirtualnych podczas procesu kopiowania.
 • Przyspieszenie procesu tworzenia kopii zapasowych – Rozwiązanie pozwala zwiększyć nawet dwukrotnie prędkość kopiowania w porównaniu do standardowych API VMware vSphere. Jest to możliwe dzięki unikalnej zdolności do tworzenia kopii zapasowych danych bezpośrednio z systemu plików za pomocą odczytów asynchronicznych, gdy wykorzystywany jest pakiet Veeam Availability Suite 9.5.
 • Bezagentowe tworzenie kopii zapasowych z uwzględnieniem aplikacji – Dostępne dla wielu aplikacji, takich jak Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint, SQL Server oraz Oracle.
 • Replikacja pamięci masowej – Klienci mogą teraz stworzyć replikę procesów z Cisco HyperFlex w innym systemie HyperFlex lub każdym innym środowisku VMware vSphere. Procedura ta uwzględnia usługodawców uczestniczących w programie Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), oraz wykorzystanie funkcji replikacji maszyn wirtualnych, jaką oferuje Veeam.

Bezpośrednie zintegrowanie Veeam z Cisco HyperFlex zostanie udostępnione globalnie w drugim kwartale 2017 roku.

Dodatkowe wypowiedzi

„Przedsiębiorstwa korzystające z Cisco Hyperflex otrzymały doskonałą wiadomość, gdy ogłoszono, że Veeam będzie teraz w stanie wykonywać bezpośrednie migawki ich infrastruktury” – powiedział Dan Thompson, starszy analityk w 451 Research. „Dzięki tej nowej, ściślejszej integracji tworzenie kopii zapasowych odbywać się będzie na głębokim poziomie, co uwolni zasoby i oszczędzi cenne minuty, tak istotne przy coraz krótszych oknach backupowych. Ulepszenie to przynosi ze sobą możliwość uzyskania niższego parametru RPO (dopuszczalnego poziomu utraty danych), co daje organizacjom więcej opcji przy ustalaniu planów tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.

„Veeam łączą z Cisco długotrwałe relacje i cieszę się bardzo, że wzmacniamy je jeszcze bardziej, wdrażając natywną integrację migawek dla Cisco HyperFlex” – powiedział Andy Vandeveld, wiceprezes ds. globalnych sojuszy w Veeam Software. „To kolejny przykład ścisłej współpracy Veeam z najwyższej klasy producentem pamięci masowych i serwerów, która ma na celu zapewnienie większej wydajności oraz dostępności danych. Klienci dali nam do zrozumienia, że powinniśmy zawierać partnerstwa z czołowymi producentami w celu dostarczania elastycznych rozwiązań, które sprawdzają się i zaspokajają rosnące wymagania w zakresie dostępności. To właśnie czynimy. HyperFlex od Cisco oferuje wyróżniające się możliwości tym klientom, których interesuje skalowanie pamięci masowych i mocy obliczeniowej. Ci sami klienci mogą teraz odnieść korzyści dzięki naszej nowej bezpośredniej integracji, zapewniającej wiodący na rynku poziom dostępności”.

„Akris to międzynarodowa marka działająca w branży modowej, której sklepy znajdują się na całym świecie” – powiedział Thomas Kaeser, dyrektor ds. IT w Akris, wiodącym detaliście z branży mody z siedzibą w Szwajcarii. „Gdy potrzebujemy elastycznej, skalowanej i bezpiecznej infrastruktury, mającej wspierać naszą działalność, zarówno my, jak i nasz partner, Ceruno AG, wybieramy Cisco HyperFlex oraz Veeam Availability Suite. Teraz, gdy wprowadzona zostanie głęboka integracja migawek z HyperFlex, tworzenie przez nas kopii zapasowych oraz odzyskiwanie danych będzie jeszcze szybsze, co pozwoli nam zagwarantować ciągłość działania”.

„Betta Pharmaceuticals Co., Ltd. doświadcza obecnie intensywnego wzrostu i szybko zwiększa się różnorodność używanych przez nas aplikacji. Tradycyjne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych nie są skalowalne i w związku z tym nie są w stanie zaspokoić rosnących potrzeb naszej firmy” – powiedział Chao WANG, kierownik działu IT w Betta Pharmaceuticals Co., Ltd., chińskiej firmie farmaceutycznej korzystającej z najnowocześniejszych technologii. „Integracja Veeam z Cisco HyperFlex to wysoce elastyczne i skalowalne rozwiązanie, a do tego łatwe we wdrożeniu. Oferowana przez Veeam integracja migawek pamięci masowej sprawia, że tworzenie kopii zapasowych jest o wiele szybsze, dzięki czemu proces ten ma o wiele mniejszy wpływ na środowisko produkcyjne i maszyny wirtualne. Wymaga to tylko dodania węzłów w celu zwiększenia wydajności i pojemności, by zmniejszyć całkowity koszt posiadania i spełnić wymagania naszego rozwijającego się przedsiębiorstwa. Nowe rozwiązanie wpisuje się ponadto w rozwojowy trend dzisiejszego biznesu”.

„Naszym celem jest pomoc klientom w pełnym wykorzystaniu technologii. Nasi klienci spodziewają się od nas otrzymania wskazówek na temat tego, jak przejść przez cyfrową transformację” – powiedział Costa Diamandis z Uplinx Advanced Services, partnera biznesowego z Perth w Australii. „Oparte na serwerach UCS rozwiązanie Cisco HyperFlex oraz Veeam łączą się, aby pomóc nam zaspokoić te oczekiwania poprzez udostępnienie najlepszych w swojej klasie rozwiązań hiperkonwergentnych oraz gwarantujących dostępność”

Źródło: Veeam Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING