Kategoria | ERP

Tagi |

1…3…2…Soneta! Prezes firmy o planach na 2013 rok

Dodany 19 lutego 2013 przez admin

Szanowni Państwo,

początek roku to dla każdej firmy okres podsumowań i nowych planów. Sporo działo się w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, nie tylko w Sonecie…

Rok 2012 był kolejnym rokiem wyzwań dla polskich przedsiębiorców, wyzwań, którym wydaje się, że Soneta sprostała. Już na przełomie 2011 i 2012 r. rozpoczęliśmy systemowe działania mające na celu dostosowanie firmy do wymagań coraz bardziej konkurencyjnego rynku. Dzięki temu Soneta zamyka ten rok z nowymi Klientami i Partnerami, powiększonym zespołem pracowników  (już ponad 50 osób pracuje na Państwa i nasz sukces!), co przełożyło się na ponad 25% wzrost przychodów. Jako polskie przedsiębiorstwo z prywatnym kapitałem działające „tu i teraz” – mamy świadomość, iż plany na najbliższe lata będą podyktowane intensywnymi zmianami na rynku, wynikającymi w znacznym stopniu z rozwoju technologii informatycznych, związanych głównie z wykorzystaniem Internetu. Jesteśmy przekonani, iż w obecnej rzeczywistości biznesowej, nowoczesne i skuteczne zarządzanie jest w mocnym stopniu uzależnione od wykorzystania  odpowiedniego, elastycznego narzędzia, jakim jest oprogramowanie klasy ERP/CRM.

Według szacunków firmy Gartner, około 15% przedsiębiorstw wejdzie w rozwiązania chmurowe do 2015 roku, co w większości przypadków może oznaczać konieczność wymiany oprogramowania do zarządzania. Nie dotyczy to Klientów Sonety. W tym kontekście użytkownicy enova mogą być spokojni. Poczynając od 2012 roku, sukcesywnie rozbudowujemy enova ERP w celu udostępnienia całości funkcjonalności w architekturze chmurowej (oczywiście jako opcji). Dzięki temu użytkownicy enova będą mogli w prosty sposób rozwinąć swoją działalność o pracę w chmurze, nie zmieniając systemu do zarządzania, a  przeglądarka internetowa będzie naturalnym środowiskiem Ich pracy. Jest to unikalna cecha enova, jako ugruntowanego, powszechnie sprzedawanego systemu do zarządzania i księgowości oraz dobry sygnał, zarówno dla obecnych 6500 firm pracujących na enova, jak również dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy wybiorą enova w 2013 roku i w latach kolejnych.

Rozwój enova to nie tylko droga w kierunku rozwiązań chmurowych. Program jest na bieżąco rozwijany zgodnie z Państwa sugestiami i naszą wizją przyszłości. Niezmiennie bardzo ważne jest dla nas terminowe aktualizowanie systemu, zgodnie ze zmieniającymi się przepisami prawa. W 2012 r. rozbudowaliśmy enova o nowe moduły: Workflow i Produkcja. Obecnie pracujemy między innymi nad udostępnieniem możliwości obsługi poczty e-mail w środowisku enova oraz wprowadzamy edytowalne formularze. Nasze działania koncentrujemy na użyteczności  systemu i ergonomii przetwarzania coraz większej ilości danych, enova w swoim rozwoju powinna wyprzedzać rosnące potrzeby użytkowników, gwarantując, że zamiast kosztownej wymiany całego oprogramowania można poprzestać wyłącznie na rozszerzeniu funkcjonalności. Takie podejście chwalą sobie nasi Klienci już od ponad 11 lat.

Na 2013 r. przygotowaliśmy strategię, która podkreśli naszą innowacyjność i unikatowość na rynku. Zawarliśmy ją we wzorze „1x3x2” tj. jeden produkt (enova), trzy linie (srebrna, złota i platynowa) oraz dwa rozwiązania (standardowe i w chmurze). Spostrzegamy naszą przewagę rynkową w tym, że jeden produkt jakim jest enova, możemy dostarczyć (niezależnie lub równocześnie) na dwie platformy, co jest absolutnie wyjątkowe na rynku. Jeden produkt oznacza, że koszty wytwarzania systemu pozostają praktycznie na niezmienionym poziomie a doświadczenie w budowie enova, wypracowane na przestrzeni 11 lat, jest jednocześnie od razu dostępne w enova365. Daje to również korzyści dla naszych Partnerów, którzy dzięki jednej linii produktu we wspólnej technologii, będą od razu przygotowani merytorycznie do obsługi chmurowej wersji systemu – enova365. Soneta od samego początku przyjęła i konsekwentnie realizuje – model propartnerski. Sukcesy naszych Partnerów – ambasadorów marki enova, przeprowadzających wdrożenia u kolejnych Klientów, są naszymi sukcesami! Ich wiedza i doświadczenie odgrywa kluczową rolę w procesie utrzymywania wysokiej jakości oprogramowania klasy ERP/CRM  – i bardzo to sobie cenimy.

Misją firmy Soneta jest dostarczanie Klientom rozwiązań informatycznych służących osiągnięciu ich sukcesu biznesowego. Wszystko wskazuje na to, iż najbliższe lata będą pod znakiem Internetowej chmury dla polskich przedsiębiorstw! Od skutecznego planowania i wyborów, będzie zależało czy firmy wykorzystają szansę, jaką niesie za sobą dostęp do systemu w tej innowacyjnej architekturze. Dlatego w 2013 r. firmom radzimy mocno stąpać po ziemi, sięgając chmur zarazem!

Robert Czuła

Podpis Prezesa

Prezes Zarządu
Soneta Sp. z o.o.

Źródło: www.enova.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING