Kategoria | ERP

SAP wprowadza usługę w chmurze: SAP HANA® Enterprise Cloud, oferując szybszą drogę do uzyskania wymiernych korzyści i najszerszy wybór modeli wdrożenia

Dodany 08 maja 2013 przez admin

W odpowiedzi na duże zainteresowanie klientów z całego świata firma SAP AG przedstawiła SAP HANA® Enterprise Cloud. Jest to usługa dostępna w chmurze, która stanowi nową opcję wdrożenia aplikacji SAP i umożliwia osiągnięcie natychmiastowych korzyści z innowacyjnych funkcji SAP HANA®, wiodącej platformy przetwarzania w pamięci. To posunięcie umożliwi korzystanie z krytycznych dla firm aplikacji, takich jak SAP® ERP, SAP® CRM, SAP NetWeaver® Business Warehouse, a także przyszłych nowych rodzajów oprogramowania opartego na SAP HANA, w postaci zarządzanej usługi, dostępnej w chmurze i skalowalnej do petabajtów danych. Celem SAP przy wprowadzeniu SAP HANA Enterprise Cloud jest zaoferowanie firmom możliwości szybszego osiągnięcia wymiernych korzyści przy niższym całkowitym koszcie posiadania oraz elastyczności i skalowalności, które zapewnia marka SAP, największego światowego dostawcy aplikacji biznesowych.

Ogłoszone na początku tego roku połączenie podstawowych aplikacji z pakietu SAP® Business Suite z platformą SAP HANA® spotkało się z powszechnym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem. Klienci z całego świata cenią sobie korzyści płynące z prowadzenia działalności w czasie rzeczywistym. W ostatnich latach wiele przedsiębiorstw dostrzegło także liczne zalety usług oferowanych w chmurze i zaczęło z nich korzystać. Dlatego też firma SAP postanowiła połączyć łatwość korzystania z chmury z wiodącą w branży platformą SAP HANA® w ramach jednego, prostego i efektywnego modelu.

“Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy pierwszym pilotażowym klientem SAP, który korzysta z aplikacji SAP ERP i SAP NetWeaver BW powered by SAP HANA w modelu chmury SAP HANA Enterprise Cloud” – powiedział Don Whittington, Dyrektor Informatyki w firmie Florida Crystals. „Dla naszej strategii dynamicznego wzrostu w skali globalnej niezwykle istotna była zdolność do możliwie najszybszego wdrożenia krytycznych aplikacji SAP opartych na SAP HANA w modelu chmury i bez żadnych kompromisów. Miałem wizję korzystania z SAP w taki sposób, jak z plików Excel. Dziś z satysfakcją mogę powiedzieć, że migrację aplikacji i wdrożenie modelu chmury przeprowadziliśmy w czasie zaledwie dwóch miesięcy. Osobiście mogłem doświadczyć niezwykłej wydajności SAP HANA w zastosowaniach do raportowania mojego centrum kosztów. Nasza firma kontynuuje stałe wprowadzanie innowacji i transformację z wykorzystaniem SAP.”

„Wraz z chmurą SAP HANA Enterprise Cloud odpowiadamy na fundamentalną potrzebę klientów, którą widzieliśmy od samego początku wprowadzania SAP HANA na rynek” — powiedział dr Vishal Sikka, członek zarządu SAP AG, odpowiedzialny za nowe technologie oraz innowacje. „Klienci oczekują, że będą mieli do dyspozycji coraz więcej sposobów i modeli uzyskania korzyści ze stosowania SAP HANA. Wraz z SAP HANA Enterprise Cloud zaczynamy dostarczać platformę SAP HANA w modelu szybkiego tworzenia wartości, bez żadnych kompromisów. Dzisiaj wkraczamy w nową epokę prostoty obsługi i rozszerzamy wybór sposobów wdrożenia SAP HANA w masowej skali zastosowań w zakresie krytycznych aplikacji biznesowych. Robimy to bez zakłóceń dzięki chmurze.”

Strategia otwartego ekosystemu „Open+us”
Firma SAP planuje dostarczanie SAP HANA Enterprise Cloud wspólnie z partnerami w modelu „open+us”. Intencją SAP jest zastosowanie strategii otwartego ekosystemu, w którym SAP HANA Enterprise Cloud będzie dostarczany zarówno przez firmy partnerskie, świadczące usługi w chmurze ze swoich centrów danych, jak i z wykorzystaniem licznych centrów danych SAP na całym świecie. Dalsze informacje dotyczące inicjatywy SAP HANA® Enterprise Cloud w ramach programu partnerskiego SAP® PartnerEdge® zostaną przekazane firmom partnerskim na specjalnym spotkaniu dla partnerów, poprzedzającym konferencję SAPPHIRE® NOW, zaś klientom — podczas samej konferencji, która odbędzie się w Orlando na Florydzie w dniach 14–16 maja br.

“SAP i Intel mają długą historię wspólnych innowacji i podzielają wizję dostarczania platformy SAP HANA oraz przetwarzania w pamięci do wszystkich klientów serwerowych, także tych, którzy wykorzystują model chmury” – powiedziała Diane Bryant, wiceprezes i dyrektor działu Data Centers and Connected Systems Group w firmie Intel. „W efekcie SAP HANA Enterprise Cloud na serwerach z procesorami z rodziny Intel Xeon E7 pozwoli naszym klientom wdrożyć krytyczne rozwiązania biznesowe oparte na SAP HANA w prostym modelu chmurowym. Liczymy na dalsze rozszerzanie współpracy z SAP, w miarę jak SAP HANA Enterprise Cloud będzie pozwalała klientom osiągać kolejne poziomy skalowalności, bezpieczeństwa i niezawodności.”

Źródło: www.sap.com

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING