Optymalizacja obiegu faktur w PKP S.A.

Dodany 13 lipca 2015 przez admin

Hicron, jako podwykonawca spółki PKP Informatyka Sp. z o.o., zakończył projekt budowy interfejsów do obsługi faktur za energię elektryczną wystawianych przez PKP Energetyka na rzecz PKP S.A. Automatyzacja tego procesu przynosi już pierwsze efekty.

Projekt, realizowany przez Hicron wspólnie z PKP Informatyka Sp. z o.o. na rzecz PKP S.A., miał na celu automatyzację i optymalizację procesu ewidencji księgowej faktur za energię elektryczną wystawianych przez firmę PKP Energetyka. Pierwszym etapem projektu było wykonanie analizy przedwdrożeniowej opisującej ówczesny kształt tego procesu oraz zaproponowanie możliwości jego optymalizacji przy pomocy rozwiązania SAP NetWeaver Process Integration (SAP PI).

Implementacja tego rozwiązania została przeprowadzona na bazie już istniejącej w PKP S.A. infrastruktury IT, którą rozszerzono o nowy element platformy integracyjnej umożliwiającej znaczące skrócenie tego procesu bez narażania klienta na dodatkowe koszty. Trwający 7 miesięcy projekt zakończył się w maju bieżącego roku – mówi Donata Kosmenda, Project Manager w Hicron

Osią procesu optymalizacyjnego była automatyzacja z pomocą interfejsu niektórych etapów obiegu dokumentów, które wcześniej były wykonywanie ręcznie przez użytkowników. W trakcie analizy przedwdrożeniowej największe możliwości zmian zostały definiowane w obszarze wprowadzania faktur do systemu SAP REFX i ich dalszego przetwarzania. Tym samym architekci rozwiązań z Hicron zaproponowali możliwość  optymalizacji m.in. powiązywania oraz aktualizacji umów dotyczących poszczególnych faktur, ich księgowania w module SAP , wprowadzania odczytów liczników mediów w SAP, przekazywania wyników księgowania do systemu Finansowego i Księgowego Obiegu Dokumentów.

Współtworzone przez zespół Hicron narzędzie jest dla naszego klienta – PKP S.A. istotnym wsparciem w procesie obiegu dokumentów księgowych. Niemal od początku funkcjonowania tego rozwiązania PKP S.A. w strukturach firmy odnotowało znaczącą oszczędność czasu dzięki automatyzacji części procesu. Realizacja całego projektu, począwszy od analizy przedwdrożeniowej, przebiegała wzorowo, a współpraca Hicron oraz PKP Informatyka była w pełni profesjonalna – mówi Magdalena Maślarz, Ekspert ds. systemów informatycznych w PKP Informatyka.

Źródło: Hicron

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING