Kategoria | ERP

Nowa wersja systemu SAP® Business One 9.0 zapewni wydajność procesów biznesowych w czasie rzeczywistym

Dodany 23 maja 2013 przez admin

Firma SAP AG poinformowała o wprowadzeniu na rynek aplikacji SAP® Business One 9.0 działającej w oparciu o technologię Microsoft SQL. To rozwiązanie do zarządzania przedsiębiorstwem dla małych firm można wdrożyć lokalnie lub w chmurze, jest też dostępne za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Najnowsza wersja oferuje ponad 50 nowych funkcji usprawniających zarządzanie partnerami handlowymi, magazynem, infrastrukturą i zapasami. Zapewnia przy tym wyższą wydajność systemów. Obecnie w ramach ograniczonych dostaw dostępna jest też aplikacja SAP Business One w wersji 9.0 dostosowana do współpracy z platformą „in-memory” firmy SAP. Platforma SAP HANA® pozwala firmom błyskawicznie analizować rosnące ilości danych i czerpać korzyści z szybkości aplikacji bez komplikowania środowisk informatycznych. Informacja ta została podana na konferencji SAPPHIRE® NOW 2013, która odbyła się w dniach 14–16 maja w Orlando na Florydzie.

Nowe funkcje aplikacji obejmują:

 • Łatwiejsze opracowywanie dodatków przez partnerów wdrożeniowych. SAP Business One oferuje dedykowaną platformę programistyczną dla partnerów SAP, która umożliwia opracowywanie i wdrażanie aplikacji analitycznych opartych na platformie SAP HANA.
 • Sprawniejsza współpraca dzięki rozwiązaniom należącej do SAP firmy Ariba. Aplikacja SAP Business One jest teraz zintegrowana z siecią Ariba®. Dołączenie do tej sieci pozwala firmom nawiązać kontakty z większą liczbą klientów i realizować więcej projektów — z zapewnieniem bezpośredniej integracji z ich systemami SAP.
 • Nowe i udoskonalone procesy biznesowe. Dzięki zintegrowaniu operacji wykonywanych w czasie rzeczywistym z innymi procesami, takimi jak fakturowanie czy realizacja dostaw, aplikacja SAP Business One przyspiesza kluczowe transakcje i poprawia przejrzystość przepływów gotówkowych. Rozwiązanie obejmuje też zarządzanie środkami trwałymi, zarządzanie infrastrukturą, obsługę wielu jednostek miary oraz raporty dotyczące cen i rabatów. Wpływa to na poprawę zarządzania procesami biznesowymi oraz na zwiększenie zysków.
 • Raporty i analizy w czasie rzeczywistym. Uniwersalne analizy uzupełniono o funkcje predykcyjne przez dodanie platformy SAP HANA jako źródła danych. Jeszcze bardziej przyspieszone zostało generowanie typowych raportów, takich jak bilans, rotacja zapasów magazynowych czy analizy sprzedaży. Wbudowane raporty umożliwiają porównywanie dostawców, cen i warunków płatności, co pozwala negocjować lepsze warunki i generować oszczędności.
 • Łatwe dostosowanie do potrzeb firmy i wymagań branżowych. Aplikacja obejmuje zintegrowane niedawno środowiska programistyczne dla informatyków zatrudnianych przez partnerów, doradców i klientów. Udoskonalony zestaw narzędzi programistycznych pomoże rozszerzyć funkcjonalność aplikacji SAP Business One i stworzyć funkcje dostosowane do danej branży i przedsiębiorstwa oraz interfejsy łączące aplikację z narzędziami innych producentów.
 • Łatwe wdrożenie i modernizacja. Centralna lokalizacja narzędzi wdrożeniowych i konfiguracyjnych może przynieść klientom wiele korzyści. Ta nowa funkcja powstała z myślą o obsłudze migracji danych ze starszych systemów i przesyłaniu danych między przedsiębiorstwami. Przyspiesza to wdrożenie i obniża całkowity koszt posiadania.

„Bez aplikacji SAP Business One oraz firm MCS Business Solutions jako partnera SAP i Boyum-IT jako dostawcy dodatków branżowych nie bylibyśmy w stanie rozwinąć się w ciągu ostatnich trzech lat w tak dużym stopniu i wygenerować przy tym tak dużych zysków” — powiedział Axel Zimmermann, prezes firmy JAR Systems LLC. „Nowa wersja rozwiązania dowodzi po raz kolejny, że SAP nieprzerwanie inwestuje w nowe funkcje, które pozwolą nam jeszcze bardziej zwiększyć efektywność. Oferta konkurencji nie zapewnia takich korzyści w tej cenie”.

„Nowa wersja aplikacji SAP Business One sprawdza się w naszej firmie znakomicie. Funkcja zarządzania środkami trwałymi znacznie usprawniła naszą działalność, ponieważ mamy do czynienia z dużą ilością zaawansowanego sprzętu laboratoryjnego” — powiedział E.A. Subramaniam, dyrektor generalny w firmie HLL Biotech Limited. „Kolejną ważną zaletą jest drobiazgowa obsługa szczegółowych jednostek miar i wag. W nowej wersji komfort użytkowania i pracy z systemem jest na najwyższym poziomie”.

Źródło: www.sap.com

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING