Mid West Ports Authority stawia na system IFS Applications, dążąc do zwiększania efektywności i rozwoju

Dodany 12 sierpnia 2014 przez admin

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Mid West Ports Authority zarządzająca ruchliwym i rozległym portem w Geraldton w zachodniej Australii, wdroży IFS Applications™. System ten ma zwiększyć wydajność portu ze względu na wzrost liczby ładunków, który w ubiegłym roku przekroczył 20%.

  • Wzrost wydajności procesów dzięki zintegrowanemu planowaniu zasobów przedsiębiorstwa (ERP)
  • IFS Touch Apps — eliminacja nadmiarowego obiegu informacji i wzrost produktywności
  • Zapewnienie bieżącego wglądu w operacje morskie i lądowe w celu podejmowania decyzji na czas

Firma Mid West Ports postanowiła wdrożyć system IFS Applications jako zintegrowane rozwiązanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), które zastąpi szereg niezależnych, dotychczas stosowanych systemów. Rozwiązanie ERP umożliwi integrację informacji z zakresu operacji morskich i lądowych w celu zwiększenia skuteczności procesów operacyjnych i finansowych, podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym oraz zapewnienia mobilnego dostępu do informacji.

„Dalszy rozwój portu, takiego jak Geraldton wymaga zwiększenia skuteczności procesów” — mówi David Geldart, dyrektor generalny działu usług korporacyjnych w Mid West Ports. „W tym celu niezbędne jest uzyskiwanie na czas pełnych i dokładnych informacji z całego łańcucha operacji. System firmy IFS umożliwi uzyskiwanie informacji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu decyzje będą zapadać w odpowiednim momencie, bez konieczności oczekiwania na raporty miesięczne”.

„Jednym z newralgicznych obszarów wymagających zwiększenia wydajności jest precyzyjna koordynacja operacji morskich i lądowych. System IFS Applications przyczyni się do zwiększenia produktywności, zapewniając firmie Mid West Ports możliwość obsługi jeszcze większej liczby ładunków bez konieczności zwiększania zatrudnienia. Zastosowanie zintegrowanego rozwiązania ERP pozwoli uniknąć nadmiarowego obiegu informacji, co miało miejsce w przypadku stosowania arkuszy kalkulacyjnych. Zamiast wprowadzania danych do systemu pracownicy będą mogli jeszcze skuteczniej wykorzystać swój czas pracy” — mówi Geldart.

Automatyzacja procesów finansowych zwiększy dostępność personelu i poprawi jakość obsługi klienta. System firmy IFS przyczyni się do wzrostu wydajności dzięki lepszej koordynacji zarządzania majątkiem oraz odpowiednich zasobów personalnych. Dzięki aplikacji IFS Touch Apps zespoły zajmujące się utrzymaniem ruchu będą miały dostęp do zleceń roboczych oraz informacji z zakresu zarządzania majątkiem i pracami serwisowymi, a także możliwość ich aktualizacji z dowolnego miejsca, co również przyczyni się do zwiększenia produktywności.

Firma Mid West Ports postawiła na system firmy IFS po wnikliwej analizie systemów ERP oraz najlepszych w tej klasie rozwiązań. W porównaniu z innymi rozwiązaniami ERP system firmy IFS najlepiej spełnia wymagania organizacji Mid West Ports bez konieczności wprowadzania w nim znacznych zmian. Ze względu na dodatkowe ryzyko związane z integracją oraz koszty licencji na oprogramowanie wykluczono ewentualność jednoczesnego korzystania z najlepszych w tej klasie rozwiązań kilku producentów. „W pełni zintegrowany system pozwala wyeliminować takie ryzyko” — mówi Geldart. „System firmy IFS zapewni nam oczekiwany poziom wydajności przy znacznie niższych nakładach kapitałowych organizacji”.

„Cieszymy się, że firma Mid West Ports dołączyła do grona naszych klientów, tym bardziej, że nasze produkty wybrało już kilka działających w tym sektorze przedsiębiorstw z innych krajów, na przykład port w Dover w Wielkiej Brytanii” — mówi Rob Stummer, dyrektor zarządzający w IFS Australia and New Zealand. „Liczymy na to, że nasza współpraca z firmą Mid West Ports − jednym z najprężniej rozwijających się regionalnych portów w Australii − zapewni jej oczekiwany wgląd we własne operacje oraz da możliwość ich kontroli, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia wydajności”.

Źródło: IFS

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING