Kategoria | ERP

Macrologic SA, jako pierwsza wśród firm IT, przedstawia wyniki finansowe za 2016

Dodany 13 lutego 2017 przez admin

Macrologic SA przedstawiła wyniki finansowe za rok 2016, które potwierdzają jej dobrą kondycję oraz stabilny i stały wzrost. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły łącznie ponad 56,3 mln zł.  Mimo turbulentnych czasów, słabszych niż zapowiadane wzrostów PKB, niższych nakładów na inwestycje,  spółka ta w porównaniu do zeszłego okresu poprawiła wyniki finansowe o 3% oraz utrzymała nakłady własne na R&D na poziomie 10%. Stabilną pozycję firma zawdzięcza m.in. rosnącym potrzebom firm w zakresie informatyzacji procesów zarządzania oraz rosnącym wymogom w zakresie raportowania ze strony legislatora.

Macrologic SA to firma działająca na terenie Polski i adresująca swoją ofertę do  dużych i średnich przedsiębiorstw. W chwili obecnej w jej polu zainteresowań znajduje się około 30 00 podmiotów, w tym wiele polskich firm, które do tej pory nie zdecydowały się na wdrożenie w swojej firmie wspieranych informatycznie, zintegrowanych systemów zarządzania. „Biorąc pod uwagę możliwości konkurencyjne, jakie daje informatyzacja tego typu procesów, jak również  dążenie polskiego rządu do informatyzacji  informacji finansowych w celu eliminacji przestępstw podatkowych, rok 2017 wygląda dla firmy Macrologic bardzo obiecująco” – tłumaczy prezes zarządu Macrologic SA Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz.

Dla Macrologic rok 2016 był przełomowy. Spółka, na bazie swoich już 30-letnich doświadczeń w informatyzacji systemów zarzadzania w polskich firmach, zdecydowała się na wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu ERP – Macrologic Merit – który w pełni oparty został na zarządzaniu procesowym. Produkt ten w 2016 otrzymał szereg wyróżnień, w tym nagrodę Gazety Finansowej, jako  „Najlepszy Produkt dla Biznesu 2016” w kategorii oprogramowanie. Macrologic Merit znalazł się także w zestawieniu 15 najbardziej innowacyjnych produktów i usług w rankingu „Innowacyjna Firma 2016” magazynu Home&Market

„Nasze nakłady na inwestycje w 2016 były znaczące, jednak udało nam się zagwarantować spółce wzrost przychodów i to pomimo braku wsparcia dotacyjnego i niższego niż oczekiwany wzrostu PKB” – podkreśla Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz. „Myślimy perspektywicznie, ale działamy konserwatywnie z myślą o interesariuszach” – kontynuuje.

Rok 2017 zapowiada się dla branży ERP, a więc również dla Macrologic, szczególnie interesująco, gdyż niesie ze sobą wiele możliwości. „Od początku roku małe i średnie firmy, które korzystają z systemów ERP, muszą dostosować się do nowych przepisów. Zapisy o Jednolitym Pliku Kontrolny obligują je do prowadzenia elektronicznej ewidencji finansowej, co wiąże się z koniecznością uaktualnienia systemów IT. My możemy im w tym pomóc — podkreśla Skrzecz-Mozdyniewicz i dodaje – W planach Ministerstwa Finansów jest również wprowadzenie Centralnego Rejestru Faktur, a nasze rozwiązania informatyczne to odpowiedź na ten wymóg”.

Zdaniem prezes spółki przyszłe wyniki Grupy będą oczywiście zależeć w dużej mierze od koniunktury gospodarczej. Im większe inwestycje i im wyższy wzrost PKB, tym częściej przedsiębiorcy decydują się na zakup i wdrażanie nowych rozwiązań IT. Na 2017 rok prezes Macrologic patrzy jednak optymistycznie wskazując na takie czynniki, jak zapowiedź realizacji planu premiera Morawieckiego i programu Ministerstwa Cyfryzacji „Od Polski papierowej do cyfrowej”, które według niej mogą zwiększyć innowacyjność polskich przedsiębiorstw, a tym samym wpłyną na rozwój branży IT w Polsce.

Tymczasem, jak podkreśla Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz, „osiągnięte w 2016 roku wyniki pozwolą Zarządowi na rekomendowanie Walnemu Zgromadzeniu wypłaty dywidendy w wysokości zgodnej z ogłoszoną polityką dywidendową” co dla akcjonariuszy jest zdecydowanie pozytywną informacją.

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING