Kategoria | ERP

Krajowy lider rozwiązań higienicznych dla firm rozwija działalność dzięki ERP Navireo

Dodany 14 maja 2015 przez admin

Higiena Serwis – lider branży profesjonalnych środków czystości – zoptymalizował procesy biznesowe, wdrażając system ERP Navireo firmy InsERT. Zastosowane narzędzie zwiększyło sprzedaż, podniosło efektywność i jakość obsługi klienta, a także usprawniło księgowość.

Zakup systemu ERP było trafioną inwestycją. Wdrożenie Navireo umożliwiło dalszy rozwój i usprawniło procesy zachodzące w naszej firmiemówi Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz, właściciel Higieny Serwis. Dzięki wykorzystaniu Navireo, przy współpracy z internetową platformą, Higiena Serwis sprawniej zarządza procesami biznesowymi. Duże korzyści przyniósł szybszy dostęp do informacji handlowych i finansowych, a także możliwość przeprowadzania analiz w dowolnym zakresie na podstawie standardowych zestawień dostępnych w Navireo oraz stworzonych przez serwisantów na indywidualne zamówienie.

Wdrożone rozwiązania CRM poprawiły jakość i efektywność obsługi ponad 1000 klientów Higieny Serwis. Gromadzona w programie historia zakupów pozwala na przygotowywanie indywidualnych ofert. Handlowcy dostali zintegrowane z systemem narzędzie CRM do pracy poza firmą – dane klientów oraz zakres zamawianych produktów wprowadzane są na bieżąco do programu, co znacznie przyspiesza realizację zamówień. Z kolei moduł sprzedaży internetowej przyczynił się do lepszej obsługi klientów sklepu internetowego. – Szczególnie ważne dla nas jest usprawnienie obsługi klienta i sprzedaży, łącznie z aplikacjami wspierającymi przedstawicieli w terenie i sklepem internetowym. Zaskoczyła nas intuicyjność i łatwość obsługi systemupodkreśla Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz.

Navireo ułatwił również pracę działu księgowości, który codziennie dekretuje istniejące w systemie dokumenty i generuje dużą liczbę nowych.

Higiena Serwis działa w branży środków czystości od 1998 roku. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu stała się cenionym dostawcą rozwiązań higienicznych i osiągnęła pozycję branżowego lidera. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów instytucjonalnych, dostarczając środki czystości oraz maszyny sprzątające. Oferuje także możliwość wynajmu sprzętu. Proponowane rozwiązania spełniają warunki bezpieczeństwa, posiadają wymagane atesty i zaświadczenia. Higiena Serwis kładzie nacisk na profesjonalizm w działaniu oraz dobór najwyższej jakości środków, czego efektem są umowy dystrybucyjne na sprzedaż produktów wiodących marek w Polsce.

Używane dotychczas przez Higienę Serwis oprogramowanie nie było w stanie sprostać rosnącym wymaganiom. Firma potrzebowała systemu, który ulepszyłby zarządzanie, uporządkował poszczególne sfery działalności i umożliwił dalszy rozwój. Poszukiwano rozwiązania pozwalającego m.in. na ścisłą integrację procesów handlowych, magazynowych i marketingowych oraz prowadzenie sprzedaży internetowej.

Opierając się na dokładnej analizie własnych potrzeb i kryteriów, które powinien spełniać nowy system, Higiena Serwis zdecydowała się na Navireo. Wszechstronność i elastyczność wybranego rozwiązania gwarantowały dopasowanie do jej indywidualnych potrzeb. Na decyzję miały wpływ również m.in.: zintegrowanie i kompleksowość dostępnych modułów, możliwość pracy zdalnej, obsługa księgowości oraz połączenie systemu ze sklepem internetowym. Doceniono dostępną opiekę posprzedażną oraz atrakcyjną cenę.

 Wdrożenie przeprowadziła firma Atisoft. Podczas analizy przedwdrożeniowej ustalono schemat prac w całej firmie oraz w poszczególnych działach. Zidentyfikowano potrzeby przyszłych użytkowników i dostosowano do nich zakres i harmonogram wykonywanych czynności. Proces rozpoczęto od migracji danych z poprzedniego programu. W pierwszym etapie zostały wdrożone moduły handlowe, magazynowe, CRM i internetowy system obsługi klienta. Z uwagi na konieczność zintegrowanej obsługi księgowej w drugim etapie zaimplementowano moduły księgowe, kadrowo-płacowe, środki trwałe oraz moduł finansowy. Po wdrożeniu każdego z modułów przeprowadzono profesjonalne szkolenia użytkowników.

Źródło: InsERT

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING