Kategoria | ERP

Kolejny etap współpracy Play i Hicron

Dodany 15 czerwca 2016 przez admin

Współpraca Play i Hicron od 2012 roku obejmuje kompleksowe usługi wsparcia z zakresie rozwoju systemów SAP. Zespół Hicron pracuje zarówno nad wdrażaniem nowych funkcjonalności, koncepcjami zmierzającymi do stałego podnoszenia wydajności systemu ERP, jak i sprawuje pieczę nad utrzymaniem tych rozwiązań.

Spectrum działań Hicron obejmuje niewielkie udoskonalenia jak i implementacje rozwiązań mających znaczny wpływ na wydajność systemów. Kompleksowe podejście projektowe zakłada staranne przygotowanie klienta do procesu implementacji nowych komponentów zmieniających działanie systemu.

Na potrzeby strategii rozwoju środowiska SAP zespół serwisu aplikacyjnego przygotował tzw. proof of concept SAP Fiori i HANA Migration dające Play możliwość dokładnego przetestowania konfiguracji i naniesienia niezbędnych korekt jeszcze przed końcowym wdrożeniem wraz z wyskalowaniem kształtu rozwiązania w stosunku do potrzeb i oczekiwań użytkowników końcowych.

Przymiarka do HANA i Fiori

Proof of concept SAP Fiori został połączony z uruchomieniem mobilnego rozwiązania SAP Fiori Mobile Client przez SAP WebDispatcher. To wynik planowanej migracji do SAP Fiori, którego celem jest rozszerzenie wykorzystania możliwości Fiori o obsługę urządzeń mobilnych. Dostęp do systemu z poziomu smartfona lub tabletu jest swego rodzaju krokiem milowym na drodze do mobilności – nieuchronnemu kierunkowi, w którym zmierza współczesny biznes.

Kolejnym kluczowym zadaniem było stworzenie koncepcji migracji Play do SAP HANA, w wyniku czego kluczowe procesy zostaną przyspieszona nawet kilkudziesięciokrotnie.

– Proof of concept został przeprowadzony bardzo sprawnie, dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu projektowego po stronie Play oraz Lenovo. Weryfikacja ścieżki migracji w kopii środowiska produkcyjnego SAP w Play umożliwiła nam dokładne ułożenie harmonogramu planowanych prac dzięki odzwierciedleniu czasu i jakości pracy – mówi Michał Sarna, Technology Manager SAP BASIS w Hicron.

Play przeprowadził dokładne testy funkcjonalne na utworzonym proof of concept, dokonując tym samym weryfikacji samego systemu oraz nowych funkcjonalności. Ten schemat działania pozwala obu stronom uniknąć wielu błędów, jakie mogą pojawić się w toku wdrożenia oraz późniejszego korzystania z systemu. Użytkownicy otrzymują gotowe, wnikliwie przetestowane rozwiązanie, współtworzone niejako przez nich samych.

SSO: szybciej i bezpieczniej

Dla podniesienia komfortu korzystania z systemu istotną kwestią było wdrożenie SSO: Single Sign On. Z pozoru proste rozwiązanie, polegające na opcji jednorazowego logowania się do wszystkich niezbędnych usług, znacząco upraszcza pracę pierwszej linii wsparcia w Play: pracownicy nie muszą czekać na zmianę hasła zgodnie z obowiązującymi procedurami – są logowani automatycznie, natychmiast uzyskując pełną dostępność systemu przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Zespół Hicron prowadzi szerokie proaktywne wsparcie celem podniesienia wydajności i funkcjonalności środowiska ERP między innymi poprzez cykliczne patchowanie systemów niezbędnymi poprawkami, czy też dostosowaniem poszczególnych komponentów np. do zmian prawnych, jak miało to miejsce w przypadku SAP HR-CEE.

Doceniając jakość pracy Hicron zdecydowaliśmy się po raz kolejny przedłużyć naszą współpracę i powierzyć zespołowi opiekę nad środowiskiem ERP funkcjonującym w Play. Wywiązywanie się z warunków SLA, wysoka wydajność i dostępność systemów oraz profesjonalizm i zaangażowanie w rozwój środowiska SAP pozwalają nam działać sprawnie w obszarach core business bez konieczności inwestycji w niszowe kompetencje firmy dzięki powierzeniu tego obszaru specjalistom z Hicron – mówi Tomasz Bandurski, Kierownik Zespołu Systemów ERP w Play.

Źródło: Hicron

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING