Kategoria | ERP

Jeden z największych w Polsce dostawców energii pozyskiwanej z węgla wdraża IFS Applications 8

Dodany 28 lutego 2014 przez admin

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw informuje, że firma ENEA Wytwarzanie S.A. — największy w Polsce wytwórca energii z węgla kamiennego z prawie 8-proc. udziałem w produkcji energii w kraju — zdecydowała się przeprowadzić aktualizację systemu do wersji IFS Applications™ 8. System zostanie wdrożony w czterech lokalizacjach, stanowiąc w pełni zintegrowane rozwiązanie pozwalające na skonsolidowanie i zoptymalizowanie procesów biznesowych firmy.

Firma ENEA Wytwarzanie S.A. (dawniej Elektrownia „Kozienice”) korzysta z systemu IFS Applications od roku 2003. Obecnie podjęto decyzję o jego aktualizacji do wersji IFS Applications 8. Rozwiązanie to zostanie również wdrożone w trzech innych lokalizacjach wchodzących od początku 2014 roku w skład ENEA Wytwarzanie S.A. System IFS Applications 8 będzie wykorzystywany przez 535 użytkowników, wspierając kluczowe procesy biznesowe, takie jak remonty, zarządzanie projektami, zarządzanie łańcuchem dostaw, finanse i sprzedaż.

„Wdrożenie systemu IFS Applications 8 w całym przedsiębiorstwie pozwoli nam ujednolicić środowisko informatyczne oraz usprawnić procesy biznesowe” — powiedział Krzysztof Sadowski, prezes zarządu ENEA Wytwarzanie S.A. „Aktualizacja do najnowszej wersji IFS Applications to ważny krok na drodze do realizacji naszej długoterminowej strategii rozwoju”.

„Segmenty wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii stanowią kluczowe elementy naszej strategii dla sektora energetyki i użyteczności publicznej” — powiedział Alastair Sorbie, prezes zarządu IFS. „Nasza firma ma duże doświadczenie na globalnym rynku energetycznym. Dzięki współpracy z kluczowymi klientami z sektora energetyki oraz analitykami znającymi ten rynek inwestujemy w rozwój produktu dedykowanego dla tego sektora. Bardzo cieszy nas mocna pozycja rynkowa IFS w dziedzinie energetyki w Polsce*, co odzwierciedla strategię i kompetencje IFS dla tej branży”.

Zakończenie projektu wdrożenia jest planowane na koniec roku 2014.

*Według biura badawczo-analitycznego DiS, firma IFS zajmuje pierwsze miejsce na polskim rynku pod względem liczby instalacji systemów klasy ERP w dużych przedsiębiorstwach energetyki wytwórczej (DiS Monitor IT nr 10 z 2012 r. „Wdrożenia systemów ERP 2011”)

Źródło: IFS

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING