Kategoria | ERP

Tagi | , ,

Japoński producent rozwija współpracę z BPSC

Dodany 09 maja 2013 przez admin

Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o., japoński producent podzespołów wykorzystywanych m.in. do produkcji paneli i telewizorów LCD, zdecydował się na rozszerzenie współpracy z firmą BPSC S.A.  Firma, która korzysta z systemu Impuls 5 BPSC, wdraża moduły wspomagające zarządzanie procesem produkcji. System ma wesprzeć plany szybkiego rozwoju spółki w Polsce i dostarczyć danych na temat rentowności produkcji.

Poland Tokai Okaya Manufacturing to spółka córka japońskiej firmy Okaya & CO – działającej od 343 lat –  oraz Tokai Pressing (spółka zależna Okaya). Firma zatrudnia w Polsce około 250 pracowników i zajmuje się produkcją oraz montażem metalowych elementów tłoczonych. Jej produkty wykorzystywane są do produkcji paneli i telewizorów ciekłokrystalicznych LCD oraz podzespołów metalowych używanych w branży motoryzacyjnej i energetyce odnawialnej. Głównym klientem firmy jest Sharp Manufacturing Poland, a od niedawna także kooperanci Toyoty.

Wdrożenie części produkcyjnej systemu Impuls 5, ma wesprzeć szybki rozwój japońskiego producenta na polskim rynku.
W najbliższej przyszłości spółka zakłada m.in. znaczącą przebudowę linii produkcyjnej oraz ściągnięcie do Polski najnowszych technologii w zakresie obróbki plastycznej metali.

Decyzja o wprowadzeniu systemu eliminującego błędy i przyśpieszającego realizację procesów produkcyjnych jest naturalną konsekwencją rozwoju Poland Tokai Okaya. Jesteśmy japońską firmą, w której obowiązują bardzo wysokie standardy. Wdrożenie modułów MRP pozwoli je rozwijać.” – mówi Przemysław Zasztowt, menedżer Działu Sprzedaży Zakupów i Kontroli Produkcji w Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o.

Obecnie w Poland Tokai Okaya wdrażana jest funkcjonalność produkcyjna (MRPII) systemu Impuls 5. Specjaliści BPSC wraz z pracownikami spółki dopracowują szczegóły związane z dostosowaniem modułu  planowania i harmonogramowania  produkcji do potrzeb firmy. System umożliwi  również zintegrowanie działów sprzedaży i produkcji, dzięki czemu zamówienia złożone przez klientów będą automatycznie przekazywane do osób odpowiedzialnych za planowanie produkcji. Możliwe stanie się także rozliczanie produkcji dla poszczególnych modeli w obszarze materiałowo-kosztowym oraz kosztów pracy.

Rozwiązania te będą w pełni wykorzystywane w połowie 2013 roku. – Głównymi korzyściami, jakich spodziewamy się po uruchomieniu części produkcyjnej systemu Impuls 5, to łatwość rozliczania produkcji, oceny kosztów zużytych materiałów, roboczogodzin oraz maksymalnego wykorzystania potencjału pracowniczego w ramach harmonogramowania produkcji – mówi Przemysław Zasztowt – Rozpoczynamy rozliczanie zleceń produkcyjnych i mam nadzieję, że wkrótce uzyskamy pełne dane dotyczące rentowności naszych produktów – dodaje.

Poland Tokai Okaya Manufacturing korzysta z systemu Impuls 5 od 2008 roku. Rozwiązanie wdrożono zaraz po otwarciu zakładu produkcyjnego w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do tej pory w ramach systemu Impuls 5, Poland Tokai Okaya korzystała z modułów przeznaczonych do zarządzania magazynem oraz procesami kadrowo-płacowymi i księgowymi.

Źródło www.bpsc.com.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING