Kategoria | ERP

IT dla dystrybucji: system ERP

Dodany 19 marca 2015 przez admin

Klienci firm działających w sektorze dystrybucji domagają się coraz bogatszej oferty produktów, ich lepszej jakości oraz szybszej realizacji zamówień. To sprawia, że prowadzenie działalności biznesowej umożliwiającej maksymalizację zysków jest bardzo trudne. Powodzenie przedsiębiorstwa oraz sprawne działanie złożonego łańcucha dostaw zależą od tego, czy potrzeby klientów zostają zaspokojone w sposób maksymalnie efektywny, przy minimalnych przerwach w prowadzonej działalność. Mając na uwadze konieczność zachowania tej delikatnej równowagi, ważne jest wykorzystywanie kompleksowych rozwiązań, w których skład wchodzą narzędzia pozwalające skutecznie pozyskiwać, montować, wysyłać i dostarczać oczekiwane przez klientów towary, w spodziewanym przez nich terminie.

Znajomość potrzeb firmy w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw to jednak nie wszystko. Aby zapewnić najwyższą wydajność, konieczne jest także zintegrowanie odpowiednich procesów w wydajnym i skutecznym rozwiązaniu obejmującym całość prowadzonej działalności. Nowoczesny system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) powinien udostępniać szeroki wachlarz funkcji zarządzania zamówieniami, łańcuchem dostaw oraz magazynowaniem w ramach jednej platformy. Ważne jest również, żeby w ramach rozwiązania dostępny był pakiet narzędzi, które wspomogą przedsiębiorstwo m.in. w zarządzaniu relacjami z klientami (CRM), zarządzaniu relacjami z dostawcami (SRM), zarządzaniu finansami czy planowaniu potrzeb dystrybucyjnych (DRP). Charakteryzujący się skalowalnością oraz modułową budową nowoczesny system ERP wykorzystywany przez firmy z sektora dystrybucji powinien wspierać ich rozwój, umożliwiając szybkie wdrożenie i bezproblemowe dodawanie rozszerzeń bez względu na wielkość czy zróżnicowanie łańcucha dostaw.

Oprogramowanie dla firm dystrybucyjnych powinno również wspierać pracę użytkowników w oparciu o urządzenia mobilne. Dawno minęły czasy, gdy praca z systemem ERP oznaczała przebywanie w biurze w ustalonych godzinach. Obecnie zamiast wykonywać statyczną pracę w biurze, specjaliści działają w siedzibie klienta, w hali fabrycznej lub magazynie, w terenie albo u dostawcy. Normą staje się także obsługa urządzeń dotykiem i gestami oraz możliwość pełnej interakcji z systemami biznesowymi (dotychczas była ona ograniczona do analiz danych). Użytkownicy chcą mieć także możliwość sterowania ekranami i pulpitami nawigacyjnymi zgodnie z potrzebami wynikającymi z ich stanowiska, zadania do wykonania lub bieżącej chwili. Dlatego istotny jest wybór oprogramowania, które pozwoli na w pełni wydajną pracę bez względu na preferowaną przez użytkowników metodę interakcji z oprogramowaniem.

Odpowiednio dobrany system ERP pozwala przedsiębiorstwom dystrybucyjnym na wydajne funkcjonowanie w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku. Innowacyjne technologie pomagają firmom usprawniać ich wewnętrzne procesy biznesowe, przy jednoczesnym wspieraniu złożonych inicjatyw w integracji łańcucha dostaw, które zapewniają przewagę konkurencyjną oraz większą przejrzystości działań.

Źródło: Epicor Software Corporation

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING