Kategoria | ERP

Hicron z roll-outem dla Global Cosmed

Dodany 22 czerwca 2015 przez admin

Konsultanci Hicron rozpoczęli prace nad roll-outem systemu SAP w Grupie Global Cosmed. Wzorcowe środowisko IT funkcjonujące w polskich strukturach firmy zostanie przeniesione do niemieckiego oddziału Spółki z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań rynku. Równocześnie Hicron rozpoczął wsparcie w obszarach serwisu aplikacyjnego oraz zdalnej administracji systemami SAP.

Grupa Global Cosmed to prężnie rozwijający się gracz na rynku kosmetycznym i chemicznym. Firma z ponad 180-letnią tradycją w 2014 roku zakupiła aktywa Domal Wittol Wasch und Reinigungsmittel, producenta środków czyszczących i detergentów w Stadtilm na terenie Niemiec. Rozwój struktur Grupy pociągnął za sobą konieczność ujednolicenia systemu zarządzania przedsiębiorstwem w niemieckim oddziale firmy; prace związane z roll-outem rozwiązań SAP ERP z Global Cosmed Group S.A. powierzono zespołowi Hicron, integratora systemów IT.

Przeniesienie systemu SAP obejmuje między obszary zarządzania: finansami, jakością, transportem i magazynem, a także gospodarkę materiałową, planowanie produkcji oraz sprzedaż i dystrybucję. Aby zoptymalizować przepływ danych pomiędzy poszczególnymi jednostkami, struktury i procesy biznesowe zostaną dokładnie odwzorowane w niemieckim oddziale Grupy. Konsultanci Hicron dokonają także niezbędnych prac programistycznych, które uwzględnią wymogi lokalne, np. przepisy prawa podatkowego i finansowego funkcjonujące w Niemczech.

Na bazie referencji klientów oraz udanej współpracy z zespołem Hicron w obszarze SAP Maintenance zdecydowaliśmy się powierzyć firmie także całość prac związanych z roll-outem systemu SAP do spółki Domal Wittol. Kompetencje i doświadczenie konsultantów Hicron w połączeniu ze znajomością specyfiki rynku niemieckiego to jeden z czynników, które braliśmy pod uwagę przy wyborze partnera w tym projekcie – mówi Krzysztof Jaworski, IT Manager z Grupy Global Cosmed S.A.

Projekt rozpoczął się od transferu wiedzy oraz dokładnej analizy rozwiązania wzorcowego (SAP template), które ma zostać przeniesione do spółki w Niemczech z uwzględnieniem wymogów lokalnych. Dzięki temu zespół konsultantów Hicron pracujący przy projekcie ma możliwość dokładnego poznania rozwiązania, a także zaproponowania zmian, które mogą zwiększyć efektywność systemu SAP implementowanego w Niemczech w oparciu o najlepsze praktyki biznesowe.

Każdy projekt roll-outu systemu wymaga indywidualnego podejścia, uwzględniającego szereg zmiennych: od specyfiki prawnej kraju, w którym realizowane będzie wdrożenie, poprzez jego unikalne elementy tworzące kulturę biznesową, aż po istniejące w firmie uwarunkowania techniczne. Każdy z tych aspektów musi zostać dokładnie przeanalizowany tak, aby przeniesiony system SAP w krótkim czasie stał się w pełni sprawnym narzędziem umożliwiającym skuteczne zarządzanie – mówi Maciej Sej, Kierownik Projektu w Hicron.

Doświadczenie konsultantów, autorska metodyka przejęcia kompetencji i elastyczna forma współpracy zaowocowała powierzeniem firmie Hicron również bieżącego wsparcia i doradztwa w obszarach serwisu aplikacyjnego i zdalnej administracji systemami SAP w pakiecie PLATINUM, przy jednoczesnej kontynuacji współpracy w obszarze SAP Maintenance.

Źródło: Hicron

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING