Kategoria | ERP

Tagi | , ,

Hicron wspiera Volvo CE w roll-oucie systemu SAP

Dodany 21 października 2013 przez admin

W maju  2013 roku zakończyły się prace nad roll-outem systemu SAP w Volvo CE. W ramach rozwiązania Factory Master przeniesione zostały wszystkie procesy logistyczne i finansowe obsługiwane w zakładzie Volvo CE w Konz (Niemcy).

Spółka Hicron uczestniczyła w projekcie w zakresie przeniesienia rozwiązania SAP w obszarach sprzedaży i dystrybucji, zaopatrzenia oraz gospodarki materiałowej do nowej fabryki Volvo CE w Rosji. Zakład produkcyjny Volvo CE w Kałudze jest nową inwestycją grupy Volvo i od samego początku jego działalności system SAP staje się podstawowym narzędziem do obsługi wszystkich procesów.

Współpracę przy projekcie roll-out firmy Hicron, Volvo IT i Volvo CE rozpoczęły w 2012 roku. Głównym zadaniem konsultantów Hicron była analiza procesów w niemieckiej spółce i ich biznesowe dopasowanie do rosyjskiej fabryki zgodnie z podanym wzorcem. Analiza ta miała również na celu wskazanie tych obszarów systemu, w których należało zmodyfikować wzorzec o wymogi lokalne.

Jednym z trudniejszych wyzwań przy projektach typu roll-out jest konieczność uwzględnienia specyfiki prawnej kraju, w którym planowane jest wdrożenie. Przenosząc wzorcowe rozwiązanie do Rosji trzeba było zwrócić szczególną uwagę na dostosowanie systemu pod obowiązujące przepisy w zakresie obsługi importu surowców czy dość sztywno zdefiniowanego prawem formułowania wydruków. Wyzwania w zakresie wydruków zostały obsłużone za pomocą technologii Adobe Forms. Doświadczenie konsultantów Hicron w przeprowadzaniu roll-outów i ich szeroka wiedza na temat funkcjonowania firm za granicą przełożyły się na wysoką sprawność realizacji projektu – mówi Andrzej Januszewski, Kierownik Projektów w Hicron, wspierający projekt roll-out w Volvo CE w zakresie logistyki.

Przeniesienie niemieckiego rozwiązania pozwoliło Volvo CE pominąć czasochłonne procesy projektowania osobnego modelu dla rosyjskiej fabryki. Roll-out systemu do Rosji to też gwarancja rozwoju biznesu w oparciu o sprawdzone i najlepsze praktyki przetestowane w niemieckiej spółce. To też szereg innych korzyści.

Zastosowanie w rosyjskiej fabryce procesów biznesowych, które sprawdziły się w Niemczech, to dla Volvo duże korzyści. Dzięki współpracy z Hicron, oprócz wdrożenia podstawowego zakresu, zidentyfikowaliśmy możliwości usprawnień już istniejących procesów. Niektóre z pomysłów zostały wdrożone w ramach projektu, np. w obszarze inwentaryzacji –  prace, które potrafiły zająć tydzień, obecnie trwają jeden dzień. Oszczędzając czas, oszczędzamy też pieniądze – mówi Mona Asplund, kierownik projektu Volvo IT.

Kolejne wspólne sukcesy Hicron i Volvo otwierają pole do długotrwałej współpracy obu spółek. Zaufanie zbudowane u Klienta poparte ekspercką wiedzą i doświadczeniem Hicron nie tylko w Polsce czy Szwecji, ale w kolejnych krajach jak Rosja czy Niemcy, otwiera nowe możliwości i nieodkryty potencjał długotrwałej relacji obu firm.

Firma Hicron jest wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań SAP w zakresie sprzedaży, dystrybucji i serwisu pojazdów. Hicron współpracuje z klientami na całym świecie, m.in. MAN Truck&Bus, Volvo CE, Subaru, Volkswagen Group Poland. Dla firmy Volvo CE realizuje prace w zakresie wdrożeń i rozwoju narzędzi SAP, między innymi SAP VMS (Vehicle Management System), SAP Master Order Management oraz SAP Dealer Portal.

Źródło: Hicron

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING