Hicron wdrożył system IT dofinansowany ze środków UE

Dodany 19 marca 2015 przez admin

Wdrożenie projektu informatycznego z dotacji Unii Europejskiej to szansa na podniesienie konkurencyjności firmy za pomocą innowacyjnych narzędzi przy wsparciu zewnętrznego finansowania. Hicron właśnie zakończył wdrożenie informatycznego systemu B2B dla Spółki Atlas Ward Polska. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Fundusze pozyskane z Unii Europejskiej już od kilku lat umożliwiają przedsiębiorcom wprowadzanie m.in. innowacyjnej infrastruktury informatycznej do firm. Dotacja obniża próg wejścia dla wdrożenia profesjonalnego systemu informatycznego, który np. będzie optymalizował przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami czy partnerami biznesowymi.

Na implementację systemu B2B w oparciu o środki z UE zdecydował się Atlas Ward Polska, firma z branży budowlanej; wykonawcą został Hicron, integrator rozwiązań IT. Celem projektu było wdrożenie systemu, który usprawni zachodzące procesy biznesowe. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) i jego działania 8.2, obejmującego wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.

Cel: uproszczenie procesów i przepływu danych

Głównym zadaniem wdrażanego systemu jest automatyzacja procesów zachodzących pomiędzy partnerami. Na etapie aplikacji zidentyfikowano cztery procesy biznesowe, jakie ma wesprzeć wdrażany system: ofertowania materiałów budowlanych, zakupu tych materiałów, obiegu dokumentów oraz zarządzania należnościami i rozliczeniami. Warto nadmienić, że system zawiera również moduł Elektronicznej Wymiany Danych.

Implementacja tego rozwiązania bezpośrednio wpłynie na system zarządzania przedsiębiorstwem i jego zasobami. Poszczególne moduły mają za zadanie obsłużyć między innymi wymianę danych pomiędzy różnymi platformami informatycznymi, wyeliminować ilość ewentualnych pomyłek oraz skrócić czas trwania danych procesów.

System ten stawia przede wszystkim na znaczne podniesienie efektywności zarządzania firmą. Dzięki optymalizacji wykorzystania zasobów oraz funkcji raportowania, wspomoże on skuteczną pracę przedsiębiorstwa oraz podejmowanie decyzji biznesowych w oparciu o zgromadzone dane. Firma może zatem funkcjonować bardziej efektywnie, opierając się na solidnych podstawach uszytego na miarę systemu – mówi Robert Stiller, Architekt Rozwiązań Biznesowych w Hicron.

Realizacja projektu ze wsparciem UE

Po uzyskaniu dofinansowania na realizację projektu, Spółka Atlas Ward Polska ogłosiła konkurs na realizatora wdrożenia. Najlepszą ofertę zaproponował Hicron, któremu powierzono całość prac związanych z zaprojektowaniem i wdrożeniem systemu B2B. Co zdecydowało o wyborze firmy?

W toku konkursu kierowaliśmy się przede wszystkim bezpieczeństwem realizacji zlecenia, zwracając uwagę na doświadczenie i stabilną sytuację finansową oraz organizacyjną potencjalnego wykonawcy. Hicron spełniał wszystkie te kryteria, a dodatkowo zaproponował dalszą strategię rozwoju wdrażanego rozwiązania – mówi Mariusz Górecki – Dyrektor Generalny Atlas Ward Polska. – Doświadczenie konsultantów HICRON przełożyło się bezpośrednio na efektywniejsze ułożenie procesów biznesowych w Atlas, co w efekcie znacznie usprawniło nasz biznes – dodaje.

Proces wdrożenia trwał 15 miesięcy i zakończył się w styczniu 2015 roku. Realizacja projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej była dla Hicron wyzwaniem. – Zewnętrzne finansowanie stawia przed dostawcą jasno sprecyzowane wymagania dotyczące harmonogramu projektu oraz dokumentacji. Efekt końcowy jest taki sam, lecz droga do niego nieznacznie się różni. Realizacja wdrożenia w Atlas Ward Polska była interesującym doświadczeniem; liczymy, że nie jest to ostatni tego typu projekt – dodaje Robert Stiller z Hicron.

Dotacje ze środków Unii Europejskiej w rozdaniu 2014 – 2020 to kolejna szansa dla firm: do Polski trafi aż 82,5 miliarda euro, w tym ponad 31 mld na programy regionalne. Lada moment ruszą nabory wniosków w nowych programach, które umożliwią przedsiębiorcom uzyskanie wsparcia finansowego także na wdrożenia innowacyjnych systemów informatycznych.

Źródło: Hicron

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING