Kategoria | ERP

Dystrybutor stali korzysta z Xpertisa

Dodany 25 marca 2014 przez admin

Stalprofil S.A. zainwestował w rozwiązania z rodziny Xpertis w obszarze finansów, personelu, sprzedaży i logistyki, a także w narzędzia elektronicznego obiegu dokumentów, portalowe oraz analiz biznesowych. Spółka specjalizuje się w handlu wyrobami hutniczymi. Utrzymuje silną pozycję nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Jakość marki Stalprofil znajduje potwierdzenie w licznych ogólnopolskich konkursach i rankingach.

Postanowiliśmy zainwestować w takie kompleksowe rozwiązanie informatyczne, którego wdrożenie nie będzie wymagało wprowadzenia zmian w naszym modelu biznesowym. To system miał być dostosowany do naszej specyfiki i oczekiwań, a nie odwrotnie — informuje Henryk Orczykowski, dyrektor rozwoju i wiceprezes zarządu w firmie Stalprofil S.A.

Poszukiwania odpowiedniego dostawcy były dość trudne i długotrwałe.

Powtarzającą się trudnością była konieczność wprowadzenia zmian w naszych zasadach działania. A tego chcieliśmy uniknąć. Dopiero Macrologic zaproponował rozwiązanie spełniające nasze oczekiwania — wyjaśnia Orczykowski.

Macrologic dopasował proces implementacji poszczególnych aplikacji do wymagań spółki, której zależało na tym, aby tempo wdrażania było ściśle skorelowane z czasem potrzebnym użytkownikom na jak najpełniejsze poznanie możliwości danego modułu. Taki ewolucyjny sposób informatyzacji firmy pozwala uzyskać jak najwyższą efektywność wprowadzanych rozwiązań. W efekcie proces unowocześniania poprzez wdrażanie kolejnych funkcjonalności trwa właściwie cały czas.

Elektroniczny obieg dokumentów pozwolił nam w znaczący sposób usprawnić zarówno komunikację z klientami, jak i realizację procesów wewnątrz firmy. Portal dla klientów umożliwia nam bezpieczne udostępnianie klientom faktur w sposób elektroniczny, a multikostka OLAP pozwala nam prowadzić rozbudowaną analitykę logistyczną. Uruchamiamy także kostkę OLAPową w obszarze finansowym informuje Henryk Orczykowski.

W przyszłości spółka planuje umożliwić także składanie zamówień z wykorzystaniem portalu, a obecnie uruchamia obieg faktur przychodzących, żeby w pełni zautomatyzować obsługę kontrahentów.

Xpertis umożliwia spółce Stalprofil pełne i profesjonalne działanie oraz zapewnia obsługę klientów na poziomie zadowalającym. ­Zarząd spółki ma pełną kontrolę nad realizowanymi w firmie procesami oraz pewność, że wszystkie operacje są wykonywane prawidłowo i bez pomyłek.

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING