Kategoria | ERP

Conbelts Bytom S.A. z Impuls EVO – mobilnym systemem ERP

Dodany 14 sierpnia 2013 przez admin

Conbelts Bytom S.A., jeden z największych producentów taśm przenośnych w Europie, zakończył wdrożenie systemu Impuls EVO.  Implementacja ma związek z planami zagranicznej ekspansji spółki i poszerzeniem oferty produktowej. Dostawcą Impuls EVO jest chorzowska spółka BPSC.

Impuls EVO to system wspomagający zarządzanie w średnich i dużych firmach produkcyjnych, łączący w sobie możliwości desktopowego systemu ERP i platformy mobilnej. Umożliwia on dostęp do strategicznych informacji operacyjnych, zarządczych, rynkowych, pochodzących również z zewnętrznych witryn WWW, za pośrednictwem dowolnego narzędzia z dostępem do Internetu. W praktyce pozwala on na podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym.

Wdrożenie w Conbelts Bytom S.A. objęło zarówno moduły „twarde”, takie jak finanse, produkcję, kadry i płace, gospodarkę materiałową, jak i „miękkie” – CRM, elektroniczny obieg dokumentów (w tym kancelarię, obieg umów, zaliczek, urlopów), faktur, zamówień oraz B2B. System Impuls EVO zapewnił integrację informatyczną w zakresie struktury wielofirmowej.

– Chcieliśmy wdrożyć system zarządzający zakładem produkcyjnym, który pozwoliłby także wyeliminować dokumentację papierową. Impuls EVO te wymagania spełnia. To moim zdaniem najlepsze polskie rozwiązanie MRP, umożliwiające udoskonalanie zakładu a jednocześnie pozwalające na efektowną prezentację informacji za pośrednictwem pulpitów menedżerskich, co dla pracowników wyższego szczebla jest szczególnie istotne – tłumaczy Dariusz Łużny z Conbelts Bytom S.A..

W trakcie implementacji Impuls EVO, Conbelts Bytom S.A. podjął decyzję o wdrożeniu nie planowanych wcześniej rozwiązań, takich jak np. EAZ (elektroniczna akceptacja zamówień). W najbliższej przyszłości planowane jest wdrożenie kolejnych modułów, m.in. rozszerzonego modułu B2B, CRM w postaci procesowej, BI, remontowego, utrzymania ruchu, MES oraz pulpitów menedżerskich. Szczególnie istotne w tym wdrożeniu było objęcie systemem całości zdarzeń w obrębie produkcji. Menedżment  przedsiębiorstwa docelowo uzyska szeroki zakres informacji o rentowności w różnego rodzaju konfiguracjach (pojedyncze produkty, grupy produktów; działalność serwisowa itd.). Impuls EVO został wprowadzony na rynek w maju 2012 roku. System łączy w sobie funkcjonalności systemu ERP z rozwiązaniami takimi jak: MES (system realizacji produkcji), MWS (zarządzanie przestrzenią magazynową), HRM (zarządzanie kapitałem ludzkim) oraz BI (Business Intelligence).

Conbelts Bytom S.A. to znaczący producent taśm przenośnikowych w Europie. Oferuje kompleksowe i nowoczesne rozwiązania dla transportu przenośnikowego m.in. w górnictwie, przemyśle mineralnym, energetycznym, a także hutnictwie, rolnictwie i budownictwie. Zatrudnia ponad 200 osób.

Źródło: www.bpsc.com.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING