Kategoria | ERP

Bisnsode i Coinfirm rozpoczynają współpracę w obszarze blockchain

Dodany 22 września 2016 przez admin

Bisnode jest pionierem w Smart Data, dzięki czemu umożliwia swoim klientom podejmowanie trafnych decyzji biznesowych. Teraz w połaczeniu z ocenami ryzyka w blockchain Coinfirm i platformy compliance, stwarza możliwości rozwiązania problemów dotykających zarówno tradycyjnych procedur compliance, jak i systemów blockchain.

Problemy wokół zgodności i analizy ryzyka w tradycyjnym systemie finansowym są dobrze znane i powtarzają się w ekosystemie blockchain. Podmioty działające na tym rynku starają się ograniczyć koszty weryfikacji i analizy ogromnych ilości danych i teraz staje się to możliwe.

Usługi Bisnode i Coinfirm pomogą zmienić i uprościć tę sytuację. Firmy dostarczą wspólnie tego rodzaju zasoby jak jasne i przejrzyste oceny, analizy i wskazówki umożliwiające szybkie podjęcie trafnych decyzji obniżając koszty i minimalizując ryzyko transakcji ze wszelkimi podmiotami.

Obecnie klienci mogą otrzymać pełną analizę i informacje z zakresu Compliance z obu systemów przy użyciu jednej usługi – w najbardziej przyjaznej i wydajnej formie ze wszystkich sposobów dostępnych na rynku. To partnerstwo to nie tylko nowy element w zarządzaniu ryzykiem i zgodnością ale też ogromne ułatwienie dla szerokiej popularyzacji i instytucjonalnej adopcji cyfrowych walut i technologii blockchain.

Bisnode – europejski lider w dostarczaniu danych i analiz wraz z Coinfirm rozpoczęły proces integracji swoich danych i rozwiązań, aby móc zaoferować wspólną usługę. Umożliwi ona Compliance as a Service czyli zgodność z przepisami i regulacjami w formie usługi. Ponadto obie firmy wspólnie dostarczają analizy z zakresu Anti Money Laundring/Know Your Customer (AML/KYC) oraz dedykowane dla ekspertów anti-fraud czyli zapobiegającym nadużyciom gospodarczym.

“To jest ogromny krok dla cyfrowych transakcji w zakresie compliance. Dzięki współpracy Bisnode i Coinfirm, firmy które preferują dokonywanie transakcji w walucie cyfrowej ale boją się współpracy z anonimowymi firmami, potencjalne powiązanymi z terroryzmem lub działającymi na czarnym rynku, zyskają teraz możliwość zdobycia wartościowych informacji” mówi Andrzej Osiński, Country Manager, Bisnode Poland.

Źródło: Bisnode

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING