Kategoria | ERP

Tagi | , ,

Avinor wybiera IFS Applications do usprawnienia raportowania w zakresie zapewniania jakości

Dodany 26 lipca 2013 przez admin

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Avinor wybrała rozwiązanie IFS do zarządzania zadaniami z zakresu BHP i zapewniania jakości (QA) oraz zarządzania ryzykiem w celu usprawnienia procesów raportowania w odniesieniu do zagadnień jakości, bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska (HSEQ). Avinor obsługuje większość cywilnych lotnisk w Norwegii, trzy centra kontroli lotów, wieże kontroli lotów i stanowiska techniczne. Umowa dotyczy licencji i usług wdrożeniowych o wartości około 10 milionów koron norweskich.

W grudniu 2012 roku firma Avinor podjęła decyzję o wdrożeniu systemu IFS Applications 8. Wybrano moduły IFS Bezpieczeństwo i Higiena Pracy™, IFS Zapewnianie Jakości™ i IFS Zarządzanie Ryzykiem™. Rozwiązanie firmy IFS, wybrane w ramach przetargu publicznego, ma zastąpić własne systemy stosowane w przedsiębiorstwie.

Rozwiązanie umożliwi zintegrowanie najważniejszych procesów, takich jak zgłaszanie niezgodności z wytycznymi, ze środowiskiem ERP. Z systemu, który przetwarza dane z wykorzystaniem struktury zwanej kostką OLAP i umożliwia pracę w terenie dzięki aplikacjom mobilnym na smartfony, będzie korzystało około 3900 pracowników firmy Avinor na 46 lotniskach w całej Norwegii.

„Wybraliśmy rozwiązanie IFS, ponieważ szukaliśmy spójnego, wygodnego w obsłudze systemu, umożliwiającego zgłaszanie zdarzeń, przygotowywanie statystyk i tworzenie oficjalnych raportów w formie elektronicznej. Chcieliśmy także móc użyć takich informacji w procesach z dziedziny zarządzania ryzykiem. Nowy system będzie znacznie lepszym narzędziem wspomagającym podejmowanie decyzji i usprawni nasze działania związane z bezpieczeństwem” — mówi Dag Falk-Petersen, prezes firmy Avinor.

„Operatorzy lotnisk, tacy jak firma Avinor, muszą ściśle przestrzegać przepisów. Z tego względu raportowanie w zakresie jakości, bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska oraz braku zgodności z wytycznymi jest wyjątkowo istotne” — mówi prezes IFS Scandinavia, Glenn Arnesen. „Dzięki rozszerzeniu systemu firmy IFS o moduły obsługujące te obszary firma Avinor zyska większą przejrzystość procesów realizowanych w ramach codziennej działalności i większą kontrolę biznesową”.

Rozwiązanie firmy IFS będzie udostępniało interfejsy dla środowiska Microsoft SharePoint i urządzeń przenośnych, opracowane przez partnera technologicznego IFS, firmę Din ERP.

„Din ERP zadba o intuicyjną obsługę systemu, zapewniającą wygodę użytkowników, poprzez zastosowanie standardowych procesów zaadaptowanych do ról poszczególnych użytkowników w łańcuchu wartości” — mówi prezes firmy Din ERP, Dagfinn Stave. „Łącząc IFS Applications z naszymi rozwiązaniami interfejsowymi dla środowiska SharePoint i urządzeń przenośnych, zaoferujemy firmie Avinor system o znanym, łatwym sposobie obsługi. Pozytywnie wpłynie to na wydajność i satysfakcję użytkowników ”.

Wdrażanie rozwiązania już się rozpoczyna. Zakończenie projektu jest planowane na czerwiec 2014 roku.

Źródło: www.ifsworld.com

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING