Kategoria | Edukacja

Firma Unit4 jako pierwsza dostarcza nowoczesny, kompleksowy system informatyczny dla studentów

Dodany 03 listopada 2015 przez admin

Firma Unit4, szybko rozwijający się lider w branży aplikacji dla przedsiębiorstw z sektora usług, ogłosiła dzisiaj debiut swojego nowego systemu informacyjnego dla studentów (SIS) o nazwie Unit4 Student Management.

Nowe rozwiązanie zmieni sposoby, w jakie instytucje edukacyjne przyciągają studentów, zarządzają nimi i wspierają ich na przestrzeni całego „cyklu życia” na uczelni. Zaspakaja on pilną potrzebę innowacji na rynku systemów SIS, na którym od ponad dekady nie pojawiło się żadne nowe, innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie

Unit4 dysponuje doświadczeniem i wizją, które pozwoliły dostarczyć innowacje niezbędne do objęcia pozycji lidera w tym sektorze”, mówi Amir Tajkarimi, starszy wiceprezes firmy Unit4 do spraw edukacji globalnej. „Studenci, wydziały i personel zwykle muszą radzić sobie z «cyfrową degradacją» w życiu akademickim ze względu na to, że dostępne wiekowe systemy nie spełniają ich wysokich oczekiwań. Nigdzie nie widać tego lepiej niż w instalowanych dziś systemach SIS, które przeciętnie debiutowały 13 lat temu. Te drogie w utrzymaniu starsze systemy tworzone były przed pojawieniem się nowych modeli technologicznych i biznesowych, które wpłynęły na edukację. Dzięki systemowi Unit4 Student Management instytucje mają teraz wybór”.

System Unit4 Student Management to kompletnie nowe, stworzone od podstaw rozwiązanie łączące w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne i trzydzieści lat doświadczenia ze współpracy z ponad tysiącem instytucji edukacyjnych na całym świecie. Dzięki temu oferuje on przewagę konkurencyjną i wyraźnie zwiększa zwrot z inwestycji w postaci wymiany starych systemów SIS.

Unit4 Student Management debiutuje jako w pełni funkcjonalne, kompleksowe rozwiązanie. Pierwsza wersja aplikacji pozwoli na zarządzanie pięcioma głównymi procesami związanymi ze studentami: przyjęciami, kwestiami akademików, pomocą finansową i stypendiami, opłatami, a także portalami dla studentów i kadry.

W szczególności system Unit4 Student Management może pomóc instytucjom w odnoszeniu sukcesów w następujących sześciu obszarach:

Poprawa doświadczeń wydziałów, kadry i studentów: intuicyjny interfejs, dostosowany do dzisiejszych potrzeb obejmujących między innymi użytkowników urządzeń mobilnych, wykorzystuje te same rozwiązania, których użytkownicy oczekują od technologii konsumenckich, a narzędzia wspomagające przepływ pracy, które automatyzują rutynowe zadania, pozwalają personelowi administracyjnemu oraz zespołom IT zająć się działaniami o wyższej wartości.

Uzyskanie całościowego oglądu studentów i interesariuszy: ponieważ w całej instytucji każdy użytkownik systemu ma do dyspozycji tę samą aplikację CRM (CRM for Everyone), instytucje zyskują kompletny ogląd poszczególnych osób na ich ścieżce od potencjalnego kandydata przez studenta, absolwenta po potencjalnego darczyńcę — mowa tu o relacji, która może rozciągać się na dekady.

Wsparcie inicjatyw strategicznych praktycznymi danymi: dzięki wbudowanym funkcjom analitycznym każdy administrator może z łatwością uzyskać i przeanalizować informacje na temat kluczowych wskaźników na poziomie instytucji lub wydziału, korzystając z pulpitów graficznych obsługiwanych za pomocą metody „point-and-click” („wskaż i kliknij”).

Zaspokojenie potrzeb niestandardowych studentów: dzięki nieograniczonej elastyczności w zakresie dołączania do programów instytucje nie są już uzależnione od zgłoszeń opierających się o terminy semestrów i mogą oferować dowolne sposoby zapisywania się na kursy.

Obniżenie kosztów IT i związanych ze wsparciem systemu: struktura elastycznej konfiguracji umożliwia instytucjom szybkie i łatwe aktualizowanie strategii i procesów bez konieczności zatrudniania konsultantów ds. IT w celu wprowadzenia zmian w systemie. Co więcej, wdrożenie przebiega szybciej i jest prostsze niż w konkurencyjnych systemach, dzięki czemu zamiast poświęcać zasoby na utrzymanie systemu, można je przeznaczyć na poprawę doskonałości instytucji.

Działanie w myśl zasady Cloud Your Way: w odróżnieniu od ofert konkurencji oferowany przez firmę Unit4 program Cloud Your Way pozwala instytucjom wdrażać rozwiązania według własnych preferencji — w chmurze publicznej, prywatnej lub lokalnie.

Rozwiązanie Student Management firmy Unit4 jest wynikiem przejęcia w czerwcu tego roku firmy Three Rivers Systems i stworzenia Global Center of Excellence for Education. System Unit4 Student Management jest najnowszym dodatkiem do oferty rozwiązań edukacyjnych Unit4, która obejmuje rozwiązania Unit4 Research Management oraz Unit4 Business World ERP. Dostępne w wersji autonomicznej lub w pełni zintegrowanej, rozwiązania te składają się na pierwszy pełny pakiet systemów oprogramowania klasy korporacyjnej dla globalnej społeczności edukacyjnej.

Firma Unit4 rozpoczęła program wczesnego dostępu do aplikacji Student Management, która zostanie udostępniona na terenie Stanów Zjednoczonych w pierwszym kwartale 2016 roku. Jej w pełni zlokalizowane wersje będą dostępne na całym świecie w drugim kwartale 2016 roku.

Źródło: Unit4

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING