Kategoria | e-Health

Umowa Asseco Poland ze Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Dodany 14 kwietnia 2014 przez admin

Konsorcjum Asseco Poland i firmy Ganso wygrało przetarg ograniczony na modernizację systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Realizacja kontraktu o wartości przeszło 7,4 mln zł brutto ma na celu wprowadzenie elektronicznych usług eZdrowia oraz unowocześnienie procesów zarządczych.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jest największą placówką medyczną w południowym regionie Polski. Służy opieką w 18 oddziałach szpitalnych i 24 poradniach specjalistycznych. Chlubą placówki jest blok operacyjny składający się z 6 sal operacyjnych, spełniających najwyższe standardy wyposażenia, a także stacja dializ posiadająca 18 stanowisk dializacyjnych.

Głównym elementem projektu jest wdrożenie kompleksowego rozwiązania Asseco Medical Management System składającego się z kilkudziesięciu modułów o wyspecjalizowanych funkcjonalnościach, wspierających m.in. izbę przyjęć, oddziały, ruch chorych, blok operacyjny, aptekę, pracownie, przychodnię oraz laboratoria. Dzięki realizacji projektu dane medyczne będą udostępniane w postaci elektronicznej, zaś ewidencja świadczeń zdrowotnych stanie się źródłem danych dla Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Ważną częścią projektu jest moduł analityczny klasy Business Inteligence, który umożliwi efektywne zarządzanie jednostką na podstawie wyników analiz wielowymiarowych. Ponadto system AMMS zostanie zintegrowany z oprogramowaniem obsługującym część administracyjną oraz z systemem radiologicznym.

Szpital zostanie wyposażony w infrastrukturę informatyczną niezbędną do uruchomienia nowego rozwiązania. Przewidziano m.in. zakup 12 serwerów i 300 stacji roboczych.

Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013: Priorytet Społeczeństwo Informacyjne, Działanie Rozwój Elektronicznych Usług Publicznych.

Źródło: Asseco

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING