Kategoria | e-Health

OptiMED24 w wersji 6.0 – teraz jeszcze bardziej funkcjonalny

Dodany 28 lutego 2014 przez admin

Comarch e-Zdrowie udostępnia nową wersję oprogramowania OptiMED24. Wersja 6.0 została wzbogacona nowe funkcjonalności, w tym najważniejsze:

  • dodano punkt szczepień,
  • dodano wsparcie skanowania dokumentacji medycznej,
  • rozszerzono funkcjonalności obsługi okulistyki.

Oprogramowanie OptiMED24 to kompleksowy system do zarządzania placówka ambulatoryjną. Jest to elastyczny program umożliwiający prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej zarówno w placówkach komercyjnych, jak i tych, które udzielają świadczeń finansowanych z ramienia NFZ.

Punkt Szczepień
W ramach obsługi punktu szczepień dodano nowy typ skierowania wewnętrznego: Skierowanie na szczepienie oraz nowy moduł dostępny pod warunkiem posiadania aktywnej obsługi komercji. OptiMED24 oferuje podgląd historii wszystkich wykonanych szczepień i wspiera lekarza w monitorowaniu ryzyk zdrowotnych swoich pacjentów.

Wsparcie skanowania dokumentacji medycznej
System umożliwia bezpośrednie dodawanie załączników pobranych z odpowiednio skonfigurowanego wcześniej skanera. Dzięki tej funkcjonalności tworzenie kompletnej dokumentacji medycznej pacjenta stało się jeszcze bardziej intuicyjne i proste.

Obsługa okulistyki
OptiMED24 wspiera specjalistów z dziedziny okulistyki. System jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Lekarz korzystający z systemu ma możliwość wystawienia recept na okulary łącznie z możliwością oznaczenia pryzmatów bezpośrednio w aplikacji z poziomu karty wizyty. Specjalnie przygotowana karta badania pozwala na szybki wybór opisu schorzenia, załączenie dowolnych dokumentów w formie elektronicznej (jpg ,pdf, skan) oraz wydruk i podgląd wydruku recepty. Lekarz okulista ma do dyspozycji słowniki ICD10, ICD9 i wykaz leków refundowanych.

Ponadto wersja 6.0 została m.in. wzbogacona o następujące udogodnienia: menu kontekstowe w module Rejestracja, które pozwala jednym kliknięciem myszką na szybkie odwołanie, czy zmianę terminu wizyty; uproszczoną formę dodawania rozpoznań ICD10 przez lekarza; dostępność informacji audytowych dla wszystkich dokumentów, dzięki czemu możliwie jest sprawdzenie informacji dotyczących typu dokumentu, jego twórcy, daty powstania, daty modyfikacji oraz osoby modyfikującej; umożliwiono także przygotowanie zestawienia kolejek oczekujących na wybrany dzień, co zwiększa przejrzystość procesu sprawozdawczości z NFZ.

Z systemu OptiMED24 może korzystać praktycznie każda placówka ambulatoryjna, niezależnie od własnego schematu organizacyjnego. OptiMED24 jest przyjazny użytkownikowi, a nauka obsługi  systemu nie wymaga długiego nakładu czasu i pracy. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi zmianami i z wersją Demo systemu.

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING