Kategoria | BI

Tagi | , ,

Zestaw nowych rozwiązań SAP do inteligentnego prowadzenia operacji ułatwia procesowe wykorzystanie Big Data przy pomocy SAP HANA

Dodany 01 kwietnia 2014 przez admin

SAP przedstawił zestaw nowych rozwiązań SAP do inteligentnego prowadzenia operacji, które pomagają organizacjom w uzyskaniu lepszego wglądu w Big Data w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można pracować mądrzej, poprawiając jednocześnie zdolność reagowania na szanse i zagrożenia.

Przedsiębiorstwa gromadzą dziś ogromne ilości danych, które pochodzą z wielu źródeł m.in. aplikacji biznesowych, urządzeń, serwisów społecznościowych. Dane te są strukturalne i niestrukturalne. Dlatego tym większym wyzwaniem jest wykorzystanie wartości tych wszystkich informacji w kontekście kompletnych procesów biznesowych, takich jak „procure to pay”, „order to cash” (od złożenia zamówienia po dokonanie zapłaty), przygotowanie oferty oraz planu inwentaryzacji, itd. Wielu organizacjom trudno jest uzyskać jednolity obraz procesów biznesowych i wykorzystać wielkie ilości danych w taki sposób, aby pracownicy merytoryczni mogli ulepszać zarządzanie operacyjne.

Pakiet rozwiązań SAP, które umożliwiają inteligentne operacje biznesowe, pozwala sprostać tym wyzwaniom poprzez uproszczenie operacji i wykorzystanie w procesach informacji, które można na bieżąco uzyskać w drodze analizy dużych ilości danych. Dzięki temu firmy mogą uzyskać pełny wgląd w całokształt operacji, podejmować lepsze decyzje i szybciej reagować na potencjalne zagrożenia.

„Analizy wielkich ilości danych mają wartość tylko wówczas, gdy są ściśle powiązane z procesami biznesowymi” –powiedział Sanjay Chikarmane, wiceprezes i dyrektor generalny odpowiedzialny w SAP za Globalne Rozwiązania Technologiczne. „Oferując rozwiązania do inteligentnych operacji biznesowych chcemy pomóc przedsiębiorstwom w wykorzystywaniu dużych ilości danych w czasie rzeczywistym do sprawniejszego i mądrzejszego realizowania procesów biznesowych. Dzięki temu klienci mogą połączyć technologie procesów i analizy operacyjne, co zresztą już dziś uważa się za nową generację zarządzania procesami biznesowymi.”

Pakiet do inteligentnego prowadzenia procesów biznesowych wykorzystuje platformę SAP HANA i obejmuje następujące rozwiązania:

 • SAP Operational Process Intelligence — oprogramowanie do analizowania dużych ilości danych procesowych, które mogą pochodzić z dowolnych źródeł. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikom branżowym bieżący wgląd w całość operacji.
 • SAP NetWeaver Process Orchestration — oprogramowanie do implementacji i dynamicznej realizacji procesów biznesowych, które mogą obejmować wiele aplikacji funkcjonujących w heterogenicznym środowisku.
 • SAP Event Stream Processor — rozwiązanie do rejestrowania zdarzeń ze starszych systemów informatycznych i sieci społecznościowych, a także z pozbawionych struktury zdarzeń, które pochodzą z dowolnych źródeł danych. Zdarzenia te są następnie korelowane w celu zagregowania i odfiltrowania tych zdarzeń, które mają znaczenie dla procesów biznesowych.
 • SAP PowerDesigner — oprogramowanie do modelowania i dokumentowania procesów w skali całego przedsiębiorstwa .

Pakiet rozwiązań SAP, który umożliwia inteligentne operacje biznesowe, zapewnia pełną, wielokierunkową widoczność działań, implementacji i analiz poprzez dzielenie wspólnych i ustandaryzowanych procesów, danych i interfejsów.

„Rozwiązania firmy SAP do inteligentnych operacji biznesowych pozwalają usprawnić procesy, dzięki analizom dużych ilości danych w czasie rzeczywistym i udostępnieniu kompleksowej widoczności”, dodał Owen Pettiford, dyrektor generalny brytyjskiej firmy doradczej Comprise IT. „Rozwiązania SAP umożliwiają m.in. prognozy przepływu środków pieniężnych. Gdy grozi naruszenie kluczowych wskaźników efektywności, rozwiązania wysyłają alert, dzięki czemu można zapobiec problemom z realizowaniem zamówień.”

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING