Wypożyczalnia samochodów dokładnie analizuje koszty aut dzięki Xpertisowi

Dodany 23 lipca 2015 przez admin

Wyłączny przedstawiciel na Polskę firmy Europcar (należącej do największej na świecie sieci wynajmu samochodów), spółka Inter Best-97 wdrożyła Xpertis Controlling firmy Macrologic. Dzięki temu Inter Best-97 uzyskuje precyzyjne informacje dotyczące kosztów aut, a przez to dokładniej liczy ich rentowność.

Wraz z rozwojem firmy pojawiały się nowe potrzeby. Jedną z nich — istotną z uwagi na dużą wartość biznesową — była konieczność dokładniejszego liczenia kosztów wynikających z inwestycji w nowe auta oraz z utrzymania posiadanej floty — mówi Hanna Szucka, główna księgowa w Inter Best-97 sp. z o.o. — Sprzedaż liczymy na grupach samochodów, dlatego też potrzebowaliśmy narzędzi controllingowych, które pozwalałyby nam uzyskiwać informacje kosztowe w takim samym układzie — dodaje.

Już od lat Inter Best-97 korzysta z rozwiązań z rodziny Xpertis w takich obszarach jak: kadry i płace, finanse i księgowość, środki trwałe, bankowość elektroniczna oraz logistyka. Pozytywne doświadczenia w pracy z tymi narzędziami oraz ich pełna kompatybilność z oferowanym przez Macrologic systemem controllingowym zadecydowały o wyborze tej firmy na dostawcę rozwiązania.

W wyniku wdrożenia spółka Inter Best-97 zwiększyła możliwości analityczne w zakresie uzyskiwania informacji na temat kosztów ponoszonych na odnawianie i utrzymanie floty samochodowej.

Xpertis Controlling pozwala nam z dużą dokładnością analizować koszty związane z funkcjonowaniem aut (np. opłaty serwisowe, pierwsze tankowanie, opłaty parkingowe), dzięki czemu możemy uzyskiwać dokładane informacje na temat rentowności poszczególnych grup samochodów. Opierając się na tych „twardych” danych, będziemy mogli podejmować bardziej trafne decyzje związane z zakupem kolejnych aut — mówi Hanna Szucka.

Wdrożenie narzędzi wspierających controlling, zintegrowanych z modułami do obsługi finansowo-księgowej oraz do ewidencji środków trwałych, pozwoliło firmie stworzyć solidną bazę do dalszych działań w kierunku zwiększenia możliwości analitycznych. W przyszłości firma chce w pełni wykorzystywać możliwości Xpertis Controlling i uzyskiwać przy jego wsparciu informacje na temat średniego kosztu jednostkowego aut z poszczególnych grup.

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING