Kategoria | BI

Włoski detalista usprawnia proces zaopatrzenia i zarządzania dostawami dzięki Qlik

Dodany 31 marca 2015 przez admin

Qlik, lider na rynku systemów data discovery i jego partner Nevis-Horsa Group, ogłosili, że OVS, wiodący włoski producent odzieży, wdrożył Qlik Sense w departamencie Zaopatrzenia i Dostaw, aby usprawnić i koordynować  działanie różnych działów zakupowych w organizacji. Dzięki temu wdrożeniu, OVS będzie wykorzystywał rozwiązania Qlik, aby zaspokoić w przedsiębiorstwie potrzeby związane z samoobsługową analityką – i wizualizacją danych.

Marka OVS, której odzież jest dostępna również w Polsce, zaczęła używać QlikView w 2011 roku aby dokonywać zaawansowanych analiz związanych z kierowaniem logistyką, planowaniem asortymentu, wprowadzaniem zamówień i dostarczaniem produktów. Od momentu wdrożenia, QlikView stało się integralnym narzędziem w firmie, używanym do skrócenia czasu realizacji zamówień oraz szybkich analiz. Bazując na sukcesie wdrożenia QlikView, OVS dostrzegło kolejne możliwości związane z samoobsługowym BI i wizualizacją danych za pośrednictwem Qlik Sense.

„QlikView jest niezwykle elastycznym narzędziem, które pozwala nam robić różnego rodzaju analizy. Platforma pozwala nam zaoszczędzić czas oraz identyfikować trendy, które nie były dostrzegane wcześniej”, powiedział Renzo Grotto, Manager Supply Chain Application Development Group w OVS. „Bazując na świetnych wynikach, które uzyskaliśmy, postanowiliśmy rozszerzyć wykorzystanie narzędzi Qlik w firmie za pośrednictwem Qlik Sense, aby dalej zwiększać autonomię naszych użytkowników końcowych.”

Qlik Sense zostanie wdrożony w dziale zaopatrzenia i dostaw. Pomoże użytkownikom analizować dane związane z kolekcjami produktów oraz statusami zamówień i dostaw. Pozwoli to użytkownikom biznesowym na podejmowanie strategicznych decyzji bez potrzeby odwiedzania kadry zarządzającej aby uzyskać dodatkowe informacje. Wzmacniając pozycję użytkowników pierwszej linii, pracownicy mogą zwiększyć swoją produktywność i szybciej podejmować świadome decyzje.

„Strategia dwóch produktów Qlik, pozwala klientom takim jak OVS wykorzystać istniejące już inwestycje w modele danych dla QlikView i sprawić, że będą one natychmiast dostępne w Qlik Sense, tworząc w ten sposób wartość dodaną i utrzymując zarządzanie na poziomie całego przedsiębiorstwa,” powiedział Piotr Kowal, Product Manager w Qlik. „Rozszerzając naszą współpracę z OVS, pomożemy umożliwić pracownikom na wszystkich szczeblach, tworzenie bogatych wizualnie analiz, które pozwolą na badanie teorii, udowadnianie hipotez lub odkrywanie nowych trendów, mogących zmienić trajektorię, którą podąża ich biznes.”

„W Horsa dążymy do zapewnienia naszym klientom strategicznego wsparcia biznesowego poprzez integrację różnych rozwiązań i zachęcanie ich do innowacji,” powiedział Henry Gasparoni, Sales Manager Business Analytics w Horsa. „Mamy duże doświadczenie związane z QlikView i jesteśmy gotowi pomóc naszym klientom przenieść ich biznesy na następny poziom przy pomocy samoobsługowych możliwości wizualizacji, które daje Qlik Sense.”

Źródło: Qlik

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING