Kategoria | BI

QlikView podaje sprawdzoną formułę na sukces w Formule 1

Dodany 19 września 2013 przez admin

Kto tak naprawdę jest najszybszy? Który zespół zgromadził najwięcej punktów w historii? Kto startuje z pole position, a kto zostaje w boksach?

 Któż z nas nie chciałby choć na chwilę zasiąść za sterami bolidu i pomknąć do mety w stylu Lewisa Hamiltona czy Fernando Alonso, ale który z nich jest najlepszym kierowcą wyścigowym wszechczasów? Który kierowca ma najszybszy czas, który zespół zgromadził najwięcej punktów w ciągu roku? Kto startuje z pole position, a kto zostaje w boksach?

QlikTech, lider rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence dających pełną kontrolę nad analizą danych użytkownikom biznesowym, udostępnił aplikację zawierającą atrakcyjnie podane dane ze wszystkich wcześniejszych sezonów Formuły 1, dzięki której można odkryć, kto tak naprawdę jest najszybszym kierowcą w stawce.

Tegoroczny sezon jest za półmetkiem. Kilka tygodni temu QlikTech udostępnił na platformie QlikView Business Discovery informacje ze wszystkich poprzednich sezonów. Informacje z sezonu 2013 są udostępniane na bieżąco.

Aplikacja, oparta na platformie QlikView Business Discovery, pomagającej tysiącom firm analizować informacje na temat ich organizacji, w przyjazny sposób udowadnia, jak łatwo można uzyskać przydatny wgląd w dane.  Podobnie jak w Formule 1 zespoły poszukują jak najlepszych rozwiązań analizując duże ilości danych, tak każdy może dokonać własnych prywatnych odkryć analizując dane znajdujące się w aplikacji.

Aplikację można otworzyć z poziomu przeglądarki tutaj. Pozwala ona na analizę danych według kryteriów takich jak: nazwisko kierowcy, kraj z którego pochodzi, nazwa toru wyścigowego czy nawet rodzaje opon. Istnieje również możliwość porównywania informacji.

„Każdy wyścig Formuły 1 przyciąga uwagę wielu osób na całym świecie. Z pasją obserwują jak ich ulubieni kierowcy i drużyny walczą o najwyższe laury.” – mówi Piotr Kowal, Solution Architect w QlikTech ­– „Dzięki naszej aplikacji pozwalamy zrozumieć, dlaczego niektóre drużyny i kierowcy odnieśli sukces w przeszłości. Zachęcamy również, by próbować obstawić, kto będzie najlepszy na koniec sezonu 2013.”

Źródło: QlikTech

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING