Kategoria | BI

Qlik zdobył nagrodę Best in KLAS 2013 jako najlepszy dostawca rozwiązań BI w sektorze medycznym

Dodany 17 marca 2014 przez admin

Qlik, lider rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence odkrywających znaczenie danych, dzięki czemu użytkownicy mogą na nich polegać, zdobył nagrodę „Best in KLAS” w raporcie Best in KLAS: Software and Services. KLAS to firma badawcza specjalizująca się w monitorowaniu wydajności dostawców rozwiązań dla sektora medycznego. Nagroda Best in KLAS przyznawana jest firmom uzyskującym najwyższe oceny za działalność w poszczególnych segmentach rynku. Wyniki raportu bazują na danych zebranych i zweryfikowanych w 2013 roku. Przyznane wyróżnienie nie jest wyjątkiem, zaledwie miesiąc wcześniej Qlik zajął pierwsze miejsce w innym raporcie KLAS zatytułowanym “Healthcare Analytics: Making Sense of the Puzzle Pieces.”

Qlik został najlepszym dostawcą w segmencie Business Intelligence/Analytics w 2013 roku, otrzymując ogólną notę 85,6 punktu. Firma uzyskała wyniki przewyższające średnią rynkową we wszystkich kategoriach tj. sprzedaż i przetargi, wdrożenie i szkolenia, funkcjonalność i aktualizacje, a także łatwość obsługi i wsparcie techniczne. Qlik pokonał takich dostawców jak Dimensional Insight oraz IBM Cognos.

Raport Best in KLAS ocenia najlepszych dostawców IT dla sektora medycznego w 100 segmentach rynku. W ubiegłym roku swoim opiniami na temat dostawców oprogramowania i usług podzieliło się ponad 16 tys. instytucji. Celem badań jest podejmowanie bardziej świadomych decyzji przez usługodawców, a także pomoc dostawcom w dążeniu do doskonałości.

 “Cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia Best in KLAS na rynku Business Intelligence/Analytics w 2013 roku” – powiedział Lars Björk, dyrektor generalny Qlik. “Ten tytuł świadczy o wartości rozwiązań Qlik dla sektora medycznego oraz o naszym zaangażowaniu we wsparcie sukcesu klientów. W branży, w której lepszy wgląd w dane może rzeczywiście uratować czyjeś życie, nasi klienci dokonują odkryć pomagających im poprawić jakość opieki medycznej, obniżyć koszty oraz zwiększyć wydajność we wszystkich obszarach działania organizacji.”

Publiczni i prywatni usługodawcy opieki medycznej poszukują alternatyw dla tradycyjnych rozwiązań, które mają trudności z rozwiązywaniem problemów Big Data. Obserwując to, Qlik rozwija się dynamicznie w obszarze samoobsługowego BI. Rynek BI się zmienia i zmieniają się również same rozwiązania. Przez te wszystkie lata Qlik niezmiennie podtrzymuje i wypełnia swoje zobowiązanie, stając się globalnym standardem sposobu, w jaki ludzie uzyskują wgląd w dane. Dzięki skuteczności oraz dostępności rozwiązań Business Discovery, ponad 1000 placówek świadczących opiekę medyczną tj. szpitali, przychodni ambulatoryjnych czy domów opieki, zwróciło się w stronę QlikView, aby poprawić wydajność i rozwiązać problemy z analizą danych.

“Jesteśmy dumni z tego jakie efekty dzięki QlikView są w stanie osiągnąć nasi klienci z sektora medycznego. Tytuł Best in KLAS jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w sukces tych organizacji” – powiedział Marcin Mazur, dyrektor regionalny na obszar Europy wschodniej, Grecji oraz Izraela w Qlik.

Źródło: Qlik

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING