Kategoria | BI

Impuls EVO dla Grup Kapitałowych

Dodany 16 lipca 2015 przez admin

BPSC rozwinęło system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem – Impuls EVO – o moduł do obsługi grup kapitałowych. Pozwala on na tworzenie sprawozdań i analizowanie informacji finansowych z dokładnością do dowolnego klasyfikatora księgowego i firmy w ramach grupy kapitałowej. Dzięki swojej funkcjonalności system może zastąpić rozwiązanie klasy Business Intelligence.

„Wiele firm produkcyjnych, dystrybucyjnych czy handlowych dobrze wykorzystało ostatnie kilka lat. W okresie spowolnienia gospodarczego zamiast wstrzymywać inwestycje, część przedsiębiorstw realizowała projekty informatyczne i modernizowała linie produkcyjne. Dzięki temu ze średnich organizacji przekształciły się one w duże, wielofirmowe przedsiębiorstwa działające często także na rynkach zagranicznych. Nowe rozwiązanie w dużym stopniu ułatwi im zarządzanie finansami, raportowanie oraz analizę informacji w grupie kapitałowej” – tłumaczy Jarosław Iwanek, Dyrektor ds. Konsultingu i Analiz w BPSC SA

Moduł stworzony przez BPSC przetwarza i konsoliduje dane finansowe z rozproszonych źródeł. Dzięki możliwości prowadzenia ksiąg wielu podmiotów, „drillowania” danych, system dostarcza na tyle szczegółowych informacji, że może zastąpić rozwiązanie Business Intelligence.

W systemie można zdefiniować dowolną grupę kapitałową i analizować rozrachunki, kontrakty, sprawozdania czy wyłączenia – w podziale zarówno na grupę firm, jak i dany okres rozliczeniowy. Dzięki automatyzacji, system sumuje wartości rachunków zysków i strat z uwzględnieniem wyłączeń, co ułatwia sprawozdawczość dla grup kapitałowych.

„W systemie możemy zobaczyć kartotekę dowolnie skonfigurowanej grupy kapitałowej dla wszystkich firm jednocześnie lub dla wybranej. Jesteśmy też w stanie szybko przeanalizować rozrachunki według firm oraz zagregowanych danych dla zdefiniowanej grupy kapitałowej . Dla konkretnej grupy kapitałowej z danego roku możemy zobaczyć informację z dokładnością do każdego kontrahenta. Możemy za pomocą wbudowanych tabel przestawnych analizować dane, zobaczyć np. zapotrzebowania z każdej firmy z grupy i łączyć je w jedną analizę zamówień towarów/surowców dla grupy.” – opowiada Jarosław Iwanek z BPSC.

Dużym ułatwieniem dla grup kapitałowych jest możliwość analizy zapotrzebowań i kontraktów. System pozwala prześledzić rodzaj kontraktu, posegregować go według rodzajów i firm. Moduł pozwala też na definiowanie wielofirmowych stanowisk kosztów i kursów funkcjonalnych pomiędzy firmami.

Mocną stroną funkcjonalności systemu Impuls EVO w tym zakresie jest możliwość budowania sprawozdań skonsolidowanych dla grup z automatycznym uwzględnieniem wyłączeń. Analiza tych sprawozdań odbywa się z poziomu jednej formatki z możliwością przejścia do danych źródłowych.

Źródło: BPSC

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING