Czy Big Data są w stanie przewidzieć kto wygra Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016?

Dodany 06 czerwca 2016 przez admin

Kibice niecierpliwie wyczekujący nadchodzących mistrzostw już teraz mogą skorzystać z możliwości jakie niosą ze sobą analizy Big Data i to z pierwszej ręki! Aplikacja webowa opracowana przez nowoutworzony Bisnode Data Analytics Lab, pozwala przewidzieć wyniki meczów opierając się na dotychczasowych rezultatach poszczególnych drużyn. Według aplikacji Bisnode, to Hiszpania, Anglia, Szwajcaria i Belgia mają największe szanse spotkania się w półfinałach. W finale zaś, najprawdopodobniej zobaczymy Belgię i Hiszpanię –  sprawdzi się?

Bisnode Big Data Analytics Lab przygotowuje swoje prognozy używając nieustrukturyzowanych i rozproszonych danych internetowych w oparciu o własne modele analityczne.

Poprzez analizę zdobytych goli, intensywności ataku i obrony oraz danych historycznych, przewidywane są wyniki poszczególnych meczów, wyjścia z grupy, wygląd drabinki turniejowej i wreszcie – zwycięzca mistrzostw.

Wszystkie prognozy będą dostępne na http://footballcup2016.bisnode.com. Dane i prognozy będą uaktualniane w aplikacji wraz z rzeczywistymi wynikami meczów w czasie mistrzostw.

“W piłce nożnej wszystko może się zdarzyć i za to właśnie ją kochamy. Nic nie może zostać powiedziane ze 100% pewnością. Jednak nasze modele i ich wyniki były wielokrotnie testowane i okazały się być wiarygodne. Dlatego też możemy przewidywać że Hiszpania, jako dwukrotny obrońca tytułu, ma największe szanse na zdobycie tytułu również w tym roku” mówi Andreas Psaros, Interim Commercial Lead Big Data Analytics Lab, Bisnode.

Bisnode Big Data Analytics Lab oparty został o elastyczny ekosystem Hadoop – „bibliotekę oprogramowania”, który może przetwarzać ogromne zbiory danych. Oznacza to, że Bisnode może analizować dane swoich klientów połączone z własną bazą danych i danymi generowanymi na świecie każdego dnia – tak zwanymi Big Data.

Wierzymy, że Bisnode Big Data Analytics Lab daje naszym klientom, którzy często podejmują decyzje bazując na skomplikowanych i chaotycznych danych, możliwość zobaczenia jak mogą wykorzystać Big Data do swoich celów. Jednocześnie, my zamierzamy uczyć się od nich, co da nam możliwość rozwoju usług opartych na tych doświadczeniach. Kto nie chce szybko zapominać o porażkach, za to szybko wyciągać wnioski na przyszłe sukcesy? Data Analytics Lab pozwala na to naszym klientom” mówi Marcus Hartmann, Executive Director Big Data Analytics Lab, Bisnode.

Bisnode jest europejskim liderem w dostarczaniu danych i analiz. Pomagamy firmom tworzyć bezpieczne relacje biznesowe przez cały okres współpracy. Podejmowanie trafnych decyzji umożliwiamy naszym klientom poprzez inteligentne wykorzystanie danych. Zatrudniamy 2.400 pracowników w 18 krajach. Centrala Bisnode znajduje się w Sztokholmie.

Źródło: Bisnode

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING