Kategoria | BI

Business Intelligence na fali wznoszącej

Dodany 20 maja 2015 przez admin

Rozwiązania Business Intelligence należą dziś do najszybciej rozwijających się technologii. Jak wynika z analiz firmy badawczej Gartner, w 2013 roku wartość rynku Business Intelligence wzrosła o 9%, zaś do 2018 roku będzie rosła w tempie 8,7% rocznie. To oznacza, że analityka biznesowa zyska na znaczeniu w ciągu kilku najbliższych lat, otwierając przed biznesem ogromne możliwości zarządzania danymi i czerpania z nich cennej wiedzy.

Współczesne organizacje gromadzą ogromne zbiory danych. Stanowią one duże wyzwanie nie tylko dla działów IT, które muszą zadbać o ich właściwe przechowywanie, zabezpieczenie i administrację, lecz przede wszystkim dla kadry menedżerskiej dążącej do uzyskania wiedzy na temat kondycji rynku i zachowań klientów niezbędnej do szybkiego podejmowania właściwych decyzji biznesowych. Dlatego dostępne obecnie na rynku rozwiązania klasy Business Intelligence mają odpowiadać na oczekiwania związane nie tylko z ilością przetwarzanych danych, lecz także z ich jakością, aktualnością, bezpieczeństwem oraz dostępnością w odpowiednim czasie. Ponadto inwestycja w tego typu narzędzia ma na celu obniżenie kosztów zarządzania tymi danymi poprzez umożliwienie samodzielnego tworzenia raportów i analiz oraz wizualizowania danych – mówi Dariusz Dulęba, Kierownik Zespołu Business Intelligence, Bonair SA.

W odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorstw związane z wykorzystaniem baz danych firma Bonair SA rozpoczęła współpracę z Pyramid Analytics – jednym z wiodących producentów narzędzi Business Intelligence, zostając certyfikowanym partnerem w zakresie zaawansowanych analiz danych z wielowymiarowych baz danych. Dzięki temu Bonair oferuje polskim przedsiębiorstwom kompletną platformę Business Intelligence do analiz, prezentacji i raportowania informacji – Pyramid Analytics BI Office. Narzędzie składa się z trzech głównych modułów: Data Discovery do tworzenia widoków analitycznych, raportów i zestawień na kostkach OLAP, Dashboards do projektowania i tworzenia interaktywnych pulpitów menedżerskich oraz Publisher do publikowania i dystrybucji dynamicznych raportów analitycznych.

Oczekiwania względem rozwiązań analitycznych uległy zmianie. Dziś nie wystarczą już kolorowe wizualizacje, które są teraz standardem w przypadku narzędzi tej klasy. Aplikacje powinny być obecnie dostosowane dla użytkowników biznesowych, tak aby mogli z nich korzystać bez użycia reguł bazodanowych, z dowolnego miejsca, z dynamicznymi raportami oraz ich automatyczną dystrybucją. Ważnym aspektem systemów Business Intelligence jest również podążanie za współczesnym trendami technologicznymi, takimi jak choćby pożądana dziś mobilność, Data Governance, self-service BI, chmura, Big Data czy rozwiązania In-Memory – przyznaje Dariusz Dulęba.

Źródło: Bonair

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING