Kategoria | BI

Tagi | ,

Angielski developer Taylor Wimpey wybiera QlikView

Dodany 10 marca 2014 przez admin

Qlik, lider rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence odkrywających znaczenie danych, dzięki czemu użytkownicy mogą na nich polegać, ogłosił, że jedna z największych angielskich firm specjalizujących się w budowie domów – Taylor Wimpey – wybrała platformę QlikView, by analizować sprzedaż, a także wspierać zarządzanie gruntami, powierzchniami komercyjnymi i przepływami finansowymi. Firma brała pod uwagę również rozwiązania Tableau i MicroStrategy.

Spółka Taylor Wimpey powstała z połączenia firm George Wimpey oraz Taylor Woodrow i jest jednym z największych deweloperów w Anglii, zajmujących się budową domów i rozwijaniem wspólnot mieszkaniowych. Taylor Wimpey posiada 24 regionalne biura w Anglii, Szkocji i Walii i buduje ponad 10 tys. domów rocznie. Wdrażając niedawno system ERP, deweloper poszukiwał platformy analitycznej, która dostarczyłaby pełny obraz przedsiębiorstwa.

Dane napływające z 24 jednostek regionalnych, działających na starszych systemach, analizowane były do tej pory w oparciu o arkusze kalkulacyjne i ich ręczne przetwarzanie. Inwestując w rozwiązanie ERP, deweloper przeprowadził wspólnie z partnerem CGI przetarg, by pozyskać platformę BI, która będzie kompatybilna z nowym, zintegrowanym systemem.

Platforma QlikView została wybrana spośród innych dostawców, takich jak MicroStrategy i Tableau, z uwagi na zdolność szybkiego zbudowania rozwiązania pilotażowego i możliwość jego błyskawicznego wdrożenia, co prowadzi do szybkiego uzyskania wartościowych wniosków z analiz. Z QlikView będzie korzystać zarząd, któremu dostarczone zostaną kokpity prezentujące pełny obraz działalności firmy. W pierwszym etapie projektu, który obecnie przeprowadzany jest w biurach regionalnych, skupiono się na wyznaczeniu wskaźników KPI w zarządzaniu sprzedażą i gruntami. W dalszej kolejności zaplanowano dostępność platformy na urządzenia mobilne.

Andy Feldon, dyrektor IT w firmie Taylor Wimpey komentuje: „Potrzebowaliśmy platformy BI, która dostosuje się do już poczynionych inwestycji i wspólnie stworzy zintegrowany system. QlikView było dla nas najlepszym rozwiązaniem. Obecnie chcemy umożliwić naszym pracownikom poświęcenie większej ilości czasu na analizę danych, a nie ich mechaniczne przygotowywanie. Dzięki temu osiągniemy przewagę konkurencyjną, z możliwością odnoszenia się do ustalonych KPI we wszystkich obszarach naszej działalności”.

Marcin Mazur, dyrektor regionalny na obszar Europy Wschodniej, Grecji i Izraela w Qlik dodaje: „Cieszymy się, że QlikView jest wykorzystywane przez jednego z największych deweloperów w Wielkiej Brytanii i zapewnia wgląd w działalność operacyjną oraz kluczowe wskaźniki wydajności firmy. Jeszcze bardziej cieszy mnie szybko rosnąca ilość polskich firm, które korzystają z QlikView.

Źródło: Qlik

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING