Kategoria | Bezpieczeństwo

Większe możliwości działów NetOps dzięki nowej inicjatywie F5 Networks

Dodany 02 kwietnia 2018 przez admin

F5 Networks ogłosiło unikalny projekt, dzięki któremu szeroko rozumiana branża IT będzie mogła skuteczniej wdrażać rozwiązania z zakresu automatyzacji, działać wydajniej niż kiedykolwiek oraz rozwiązać problem niedostatecznej liczby specjalistów.

Super-NetOps to pierwsza taka inicjatywa w rejonie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Jej celem jest zmobilizowanie środowiska osób zajmujących się sieciami (NetOps) i ułatwienie im współpracy z deweloperami (DevOps), a także przyspieszenie odejścia od ręcznego zarządzania zadaniami w celu osiągnięcia większej automatyzacji, ciągłego wprowadzania udoskonaleń oraz zwiększenia zwrotu z inwestycji. Głównym założeniem programu jest rozwinięcie umiejętności niezbędnych do ustanawiania standardów w usługach dla aplikacji oraz zapewnienie zautomatyzowanych narzędzi.

 „Gdy zespoły odpowiedzialne za NetOps i DevOps mają ze sobą pracować, pojawia się pewna luka. Chcemy, by powstała nowa grupa specjalistów – Super-NetOps – którzy będą w stanie działać proaktywnie oraz rozwijać i wdrażać aplikacje dla firm szybko i w sposób

„Nowe zagrożenia oraz środowiska wielochmurowe zmieniają zasady gry. Deweloperzy wymagają usług dla aplikacji, których wydajność, skalowalność i bezpieczeństwo są bardziej zautomatyzowane. Tradycyjne zespoły IT znalazły się pod presją, by wprowadzać orkiestrację i elastyczność niezbędną do odniesienia sukcesu w gospodarce cyfrowej. Inicjatywa Super-NetOps ma pomóc w poradzeniu sobie z tymi wyzwaniami już teraz” – dodaje.

Pierwszym elementem inicjatywy Super-NetOps jest darmowy kurs online, przetestowany przez setki klientów F5 Networks. Obejmuje funkcjonujące w DevOps metodologie, koncepcje automatyzacji, orkiestrację oraz podejście „infrastruktura jako kod” (IaaS). Całość została podzielona w taki sposób, by usunąć silosy operacyjne i ograniczyć czas niezbędny do wprowadzenia usługi z dni do minut. Jednocześnie zapewnione są odpowiednie standardy dotyczące zgodności z obowiązującymi zasadami oraz wydajności.

W nadchodzących miesiącach F5 zaprezentuje rozszerzony program, obejmujący metodologie automatycznych wdrożeń, w których priorytetem jest bezpieczeństwo. Inne tematy będą dotyczyć frameworków do tworzenia aplikacji i wprowadzania narzędzi do automatyzacji dostarczanych przez inne firmy.

 „Obszar NetOps staje się coraz ważniejszy. Dekady doświadczenia we wdrażaniu, zarządzaniu i zabezpieczeniu aplikacji są nieocenione. Dzisiaj niezbędny jest pomost, który połączy tradycyjne, manualne praktyki IT z szybkim, napędzanym przez automatyzację tworzeniem i wdrażaniem aplikacji” – mówi Wiśniewski.

 „Deweloperzy chcą mieć przede wszystkim swobodny dostęp do usług. Dlatego specjaliści zajmujący się NetOps muszą jak najszybciej nauczyć się określać, jakich usług potrzebują zespoły tworzące aplikacje, a następnie dostarczyć im te rozwiązania. To pozwoli deweloperom skupić się na rozwijaniu aplikacji, które przynoszą dochody” – dodaje.

Inicjatywa F5 Networks została zaprezentowana w momencie, gdy w regionie EMEA rośnie apetyt na rozwiązania z zakresu automatyzacji.

Jak wynika z raportu F5 Networks State of Application Delivery (SOAD), trzy czwarte (75 proc.) ankietowanych klientów z regionu EMEA deklaruje, że automatyzacja działań w infrastrukturze IT jest dla nich „do pewnego stopnia” lub „bardzo” ważna. Większość (72 proc.) wykorzystuje automatyzację do „odchudzenia” IT, by ograniczyć koszty. Jednocześnie prawie połowa (48 proc.) potrzebuje odpowiedniej skalowalności. 6 proc. badanych deklaruje, że stosuje automatyzację przy każdym wdrożeniu, 49 proc. korzysta z niej częściowo, a 28 proc. realizuje programy pilotażowe w tym zakresie.

Źródło: F5 Networks

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING