Nowy McAfee obiecuje bezpieczniejszą przyszłość

Dodany 13 kwietnia 2017 przez admin

McAfee ogłasza nowy etap swojej działalności. Staje się samodzielną firmą, która w nowej odsłonie będzie rozbudowywać swoją platformę do zabezpieczeń przed cyberzagrożeniami. Wszystko po to, aby w myśl hasła „Together is Power” umożliwić jeszcze skuteczniejszą identyfikację zagrożeń i koordynować działania zaradcze i naprawcze.

Samodzielność McAfee to efekt wspólnej inwestycji amerykańskiego funduszu TPG oraz Intel Corporation (INTC). Firmy stworzyły samodzielny podmiot w sektorze cyberbezpieczeństwa, który korzystać może z pokaźnego kapitału oraz zasobów operacyjnych i technologicznych.  Mniejszościowym inwestorem została również firma Thoma Bravo, która związana jest z TPG. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Intel utrzymał 49-procentowy pakiet akcji.

Dzięki wsparciu partnerów inwestycyjnych McAfee będzie jeszcze lepiej odpowiadał na potrzeby rynku. Za cel stawia sobie również rozbudowywanie swojej platformy oraz nowe inwestycje, zarówno finansowe, operacyjne, jak i technologiczne. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać globalne możliwości i szanse na rynku cyberbezpieczeństwa.

Christopher Young, wiceprezes i dyrektor generalny Intela, objął stanowisko głównego dyrektora zarządzającego (CEO) w firmie McAfee. Bryan Taylor – partner w TPG – został przewodniczącym rady nadzorczej.

Bezpieczeństwo w Internecie jest największym wyzwaniem współczesnego świata. Dotyczy wszystkich, dlatego leży na sercu rodzicom, prezesom firm i przywódcom państw – mówi Christopher Young, CEO McAfee. – Jako samodzielna firma z jasno określonym celem McAfee może zostać bastionem, w którym ludzie i organizacje będą się jednoczyć wspierani przez nowe technologie, aby walczyć ze wspólnym wrogiem i zapewnić wszystkim bezpieczniejszą przyszłość.

Chris Young i zespół McAfee mają nasze pełne wsparcie jako jedna z największych w branży firm skupiających się na obszarze bezpieczeństwa w sieci – powiedział Brian Krzanich, CEO, Intel. – Bezpieczeństwo jest dla nas kluczowe i pomijając nasz pakiet udziałów oraz stałą współpracę z McAfee, Intel będzie kontynuował prace związane z integracją rozwiązań do ochrony prywatności w naszych produktach chmurowych z miliardami inteligentnych i połączonych ze sobą urządzeń.

Od samego początku działalności McAfee oferuje swoim klientom rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa – powiedział Bryan Taylor, partner w firmie TPG Capital i przewodniczący rady nadzorczej w McAfee. – Zaangażowanie w innowacje produktowe, rozbudowana sieć partnerska i wysoki poziom obsługi klienta tworzą zaufaną markę, która może z powodzeniem działać jako samodzielny  podmiot. Z nadzieją czekamy na współpracę z firmą i naszymi partnerami. Razem będziemy się rozwijać  i kontynuować tworzenie platformy cyberbezpieczeństwa, która zapewni skuteczną ochronę klientom w środowisku szybkich i gwałtownych przemian.

McAfee to globalna organizacja z 30-letnią historią, a także marka znana w świecie z innowacji, zaufania i współpracy. Od lat działamy w sektorze programów zabezpieczających i dostrzegamy ogromną szansę dla firmy McAfee na dalszy rozwój i innowacje – powiedział Seth Boro, partner zarządzający w Thoma Bravo. – Nasza znajomość branży i doświadczenie w budowaniu sukcesu wielu firm z pewnością przyniosą korzyści McAfee. Z nadzieją też spoglądamy na przyszłą współpracę z zespołem kierowniczym i naszymi kolegami z TPG oraz Intel, z którymi przeprowadzimy McAfee przez kolejny etap rozwoju.

Firma przedstawiła również nową strategię, kładącą nacisk na innowację, zaufanie i współpracę.

Innowacja

McAfee skupia ponad 7500 specjalistów z sektora cyberbezpieczeństwa oraz posiada ponad 1,200 patentów na technologie zabezpieczające. Prowadzi również ośrodek badawczy McAfee Labs, który jest ważnym w świecie źródłem informacji o zagrożeniach cybernetycznych.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze, technologii i działaniom badawczo-rozwojowym rozwiązania McAfee gromadzą i korelują dane rzeczywiste z milionów czujników monitorujących kluczowe wektory zagrożeń. To umożliwia bieżące wprowadzanie innowacji najbardziej potrzebnych w produktach.

Zaufanie

Wielokrotnie nagradzane produkty i rozwiązania McAfee zapewniają dziś ochronę ponad 3,7 miliarda punktów końcowych każdego dnia, w tym 87% największych światowych banków i firm z listy Fortune 100, nie mówiąc o ponad 250 milionach urządzeń konsumenckich. Przez ostatnie trzy dekady (od 1988 roku, kiedy to w Internecie pojawił się pierwszy robak, aż do ostatniego skomasowanego ataku DDoS Mirai w 2016) McAfee pozyskał zaufanie konsumentów, firm i instytucji rządowych, dostarczając praktyczne rozwiązania zapobiegające i przeciwdziałające zagrożeniom.

Współpraca

McAfee wierzy w moc współpracy ludzi, organizacji i technologii, bo tylko wtedy możliwe będzie skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa. Inicjatywa McAfee Security Innovation Alliance – program partnerstwa technologicznego – zrzesza ponad 135 członków z całego świata. W ciągu ostatniego roku ponad 30 partnerów dokonało lub zaplanowało integrację z McAfee Data Exchange Layer (DXL) – szyną komunikacyjną umożliwiającą interakcje między aplikacjami w czasie rzeczywistym.

O firmie McAfee

McAfee jest jedną z wiodących niezależnych firm w sektorze cyberbezpieczeństwa. W myśl przekonania, że prawdziwa siła płynie ze współpracy, McAfee tworzy rozwiązania biznesowe i konsumenckie, aby uczynić świat bezpieczniejszym miejscem. www.mcafee.com

O firmie Intel

Intel (NASDAQ: INTC) nieustannie przesuwa granice technologii, otwierając nowe możliwości i perspektywy. Informacje o firmie Intel są dostępne na stronie newsroom.intel.com oraz intel.com.

O firmie TPG

TPG to założona w 1992 roku wiodąca firma z sektora aktywów alternatywnych, zarządzająca obecnie aktywami o wartości 74 mld USD i posiadająca oddziały w Austin, Pekinie, Bostonie, Dallas, Fort Worth, Hongkongu, Houston, Stambule, Londynie, Luksemburgu, Melbourne, Moskwie, Bombaju, Nowym Jorku, San Francisco, Sao Paulo i Singapurze. Platformy inwestycyjne TPG obejmują różne klasy aktywów, w tym fundusze private equity, inwestycje w rozwój, nieruchomości, kredyty i akcje spółek giełdowych. TPG oferuje dynamiczne produkty i opcje dla swoich inwestorów, utrzymując przy tym dyscyplinę i pełną sprawność operacyjną w ramach strategii inwestycyjnej i wyników w swoim portfolio. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.tpg.com/.

O firmie Thoma Bravo

Thoma Bravo jest wiodącą firmą działającą na niepublicznym rynku kapitałowym w sektorze oprogramowania i usług opartych na technologiach. Poprzez zestaw funduszy o wartości kapitału przekraczającej łącznie 17 mld USD Thoma Bravo współpracuje z zespołami kierowniczymi firm w ramach wdrażania najlepszych praktyk operacyjnych, inwestycji w inicjatywy rozwojowe oraz przejęć mających przyspieszać wzrost i generować nowe przychody, aby w efekcie zwiększyć całkowitą wartość firmy. Do tej pory współpracę partnerską podjęło wielu liderów branżowych, w tym Blue Coat Systems, Deltek, Digital Insight, Global Healthcare Exchange, Hyland Software, PowerPlan, Riverbed, SolarWinds, SonicWall, Sparta Systems oraz TravelClick. Firma posiada oddziały w San Francisco i Chicago. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.thomabravo.com.

Źródło: McAfee

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING