Intel Security przedstawia nową strategię! Cel: lepsza ochrona, szybsze wykrywanie i skuteczniejsze przeciwdziałanie zagrożeniom

Dodany 30 października 2015 przez admin

Firma Intel Security przedstawiła 27 października nową strategię korporacyjną pozwalającą przedsiębiorstwom na całym świecie skuteczniej bronić się przed naruszeniem danych i ukierunkowanymi atakami. Dzięki bardziej zintegrowanemu i otwartemu systemowi bezpieczeństwa, który ujednolica kluczowe etapy cyklu obrony przed zagrożeniami, nowa strategia kładzie nacisk na chmurę i zabezpieczenie końcówek (endpoint security) jako najlepsze obszary zapewniające zaawansowaną widoczność i praktyczną kontrolę operacyjną.

Te punkty kontrolne korzystają ze światowej klasy rozwiązań do wykrywania i analizy zagrożeń. Istotnym atutem nowej strategii jest również uproszczona obsługa oparta na centralnym zarządzaniu i połączonej architekturze produktów dostarczanych przez Intel i inne firmy. Dzięki takiemu zintegrowanemu i otwartemu systemowi bezpieczeństwa Intel Security umożliwia organizacjom szybsze przeciwdziałanie większej liczbie zagrożeń przy użyciu niewielu zasobów. 

Intel Security będzie nadal rozwijać swoje główne atuty, czyli zarówno rozwiązania do ochrony przed znanymi zagrożeniami, jak również narzędzia wykrywające nowe zagrożenia i zapewniające automatyczne i sprawne metody naprawy – tłumaczy Arkadiusz Krawczyk, Country Manager Intel Security Poland. – Dzięki temu nasi klienci i partnerzy otrzymają skuteczne produkty odpowiadające wyzwaniom współczesnego świata.

Połączenie ochrony, wykrywania i naprawy z centralnym zarządzaniem w czasie rzeczywistym w ramach elastycznego obiegu informacji (tzw. cyklu obrony przed zagrożeniami) sprawia, że system bezpieczeństwa przyjmuje formę powtarzalnego cyklu, który nieustannie się doskonali. Ten model pozwala organizacjom skuteczniej blokować zagrożenia, identyfikować ataki oraz szybciej wdrażać środki naprawcze i usprawnienia, które zapobiegną niebezpieczeństwu.  

Rosnąca liczba i złożoność ataków tworzą błędne koło wyzwań dla organizacji. Wymuszają na nich także szybką i skuteczną reakcję na wszelkie zdarzenia w zakresie bezpieczeństwa – mówi Chris Young, wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Intel Security. – Przy gwałtownie zwiększającym się zasięgu ataków i niewystarczającym personelu wykwalifikowanych fachowców należy skupić się na aspektach widoczności zagrożeń, uproszczonym zarządzaniu i funkcjach, które pozwolą zaangażowanym zespołom zamykać cykl przeciwdziałania atakom szybciej, skuteczniej i z wykorzystaniem niewielu zasobów.

W ramach wspierania ogłoszonej właśnie strategii Intel Security proponuje nowe rozwiązania, które będą podstawą dla przyszłych technologii i produktów. McAfee Endpoint Security 10.X zapewnia nową, usprawnioną platformę usług dla końcówek z ochroną urządzeń za pomocą szybszego skanowania i reagowania. McAfee Active Response, nowe rozwiązanie do wykrywania i reagowania w systemach końcowych, zapewnia widoczność, w trybie na żądanie i w trybie ciągłym, w zakresie działań w końcówkach dzięki wydajnym i zautomatyzowanym narzędziom monitorowania i przeciwdziałania zagrożeniom. Rozwiązania te mogą być używane i zarządzane z poziomu coraz częściej wykorzystywanej centralnej platformy zarządzania firmy Intel Security. To zapewnia szybką, dokładną i kompletną realizację zamkniętego cyklu obrony przed zagrożeniami. Ponadto Intel Security zapewnia teraz wsparcie dla standardów Structured Threat Integration Expression (STIX) oraz Trusted Automated eXchange of Indicator Information (TAXII), umożliwiających lepsze wykrywanie poprzez udostępnianie informacji o zagrożeniach.

W telegraficznym skrócie:

• Strategia korporacyjna koncentruje się na kontroli w chmurze i w systemach końcowych, aby skutecznie stawić czoła trudnym wyzwaniom związanym z coraz większym zasięgiem ataków, presją czasu i ograniczonymi zasobami.
• Nowość: Rozwiązanie McAfee Endpoint Security 10.X zapewnia sprawną platformę usług dla końcówek, pozwalającą ograniczyć złożoność środowiska ich zabezpieczeń, zwiększyć wydajność i widoczność zaawansowanych zagrożeń, a także szybkość wykrywania i działań naprawczych.
• Nowość: McAfee Active Response, rozwiązanie do wykrywania i reagowania w systemach końcowych, zapewnia lepsze wykrywanie zagrożeń oraz sprawniejsze i łatwiejsze reagowanie na incydenty.
• Dziś coraz częściej wdrażany jest system McAfee Data Exchange Layer, który w połączeniu ze wsparciem firmy Intel Security dla standardu Structured Threat Integration Expression (STIX) upraszcza integrację ochrony w czasie rzeczywistym, wykrywanie i działania naprawcze w ramach wszystkich źródeł, narzędzi i danych wykorzystywanych do zwalczania zagrożeń.

O Intel Security

Obecnie McAfee jest częścią Intel Security. Intel Security łączy w sobie doświadczenie i wiedzę firmy McAfee z innowacyjną i potwierdzoną wydajnością firmy Intel, aby bezpieczeństwo stało się kluczowym elementem każdego rozwiązania informatycznego na dowolnej platformie sprzętowej. Misją Intel Security jest zapewnienie każdemu użytkownikowi bezpieczeństwa pracy i poruszania się w cyfrowym świecie. www.intelsecurity.com.

Źródło: Intel Security

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING